[STAROSC] objawy i opieka

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: tahtimittari »

Daj szczurce czas, jeśli jest chętna do życia, widzisz, że ma wolę walki. To można odczuć.
Jeśli jest bardzo słaba i widać, że się poddała, to chyba lepiej dać jej odejść w spokoju :( Nie ma sensu przedłużać zwierzakowi życia, gdy już nie ma na nie sił.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Paul_Julian »

Nausicaa, sama wiesz, ze nikt nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Że zawsze będziesz mysleć "a moze to zła decyzja?" choćby nawet 100 osób powiedziało, że dobra.
Duszenie sie to okropne, też nie wiem , co zrobię jak będę musiał uspić swoje z pwoodu chorób plucek i tez pewnie sie będę zastanawiać " czy to już ?"

Sama znasz Mleczko najlepiej. Jesli wcina i czuje sie lepiej to można jeszcze dać jej troszke zycia, ale jak sama mówisz, moze to być miesiąc. Tylko ten metacam :( Mozesz poczekac np. jeszce 2 tygodnie, obserwować ... Zeby wyczuć moment i pójsc do lecznicy w dzień. A nie w środku nocy w Wielkanoc.
Ale jesli nie je, odpycha wszystko łapeczkami, a podawanie leku czy jedzonka to straszny stres - to lepiej pomóc odejść.

Trudno zdecydować :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: nausicaa »

Mleczko odeszła[*]
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: tahtimittari »

:( przyszedł jej czas jednak..
Trzymaj się. :-*
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Arachne »

Ciężko nazwać to starościa... bo nasz Sasza ma około 1 roku i 8 miesięcy... ale nie jest z nim najlepiej.
I wszystko stało się tak z dnia na dzień. Myslałam ze znów złapał zapelenie płuc, bo już tyle razy mi chorował... ale płucka ma czyste.
Jest bardzo słaby. Nie jest w stanie sie podrapać, bo zawsze traci równowagę. Bardzo dużo śpi. Oczka ma wiecznie lekko przymkniete. Jest bardzo powolny. Nie jest w stanie normalnie jeść aczkolwiek ma ochotę i jak mu podtykam lub sama podaje je... pamalutku ale je zjada. Nie jest w stanie jeść czy chrupać większych kawałków. Wszystko już dostaje zmiksowane. Choć próbuję mu podawać stały pokarm... to on liże, liże i widzę jak sie denerwuje, że nie może zjeść.
Do wczoraj miał jeszcze na tyle sił aby sam wylizywać papkę ale od dzis muszę my trochę strzykawką pomagać.
Próbowałam go oddzielic od reszty stada ale bardzo to przeżywał więc siedzi w klatce z resztą. Ma swoje własne posłanko i śpi sam na dole klatki. Staram sie nie wpuszczać go na górę, bo nie będzie w stanie sam zejść.
Karmię go właściwie co chwilę, wstaje w nocy i też karmię. Bardzo mi schudł:/
Nie jest w stanie pić. Ani z poidełka ani ze spodka. Jak podaje mu w spodku choćby kilka kropel to on wciaga nosem, topi się:/ Jakby nie miał siły utrzymywać głowy.
W ciągu dnia nie ma mnie tylko 8 h w domu wiec współlokatorki do niego zaglądaja i mój chłopak.
Wet polecił tylko witaminki i scanumune (przepraszam za błąd ale nie pamiętam jak to sie pisze, ale chyba wiadomo o co chodzi) i czekać... wiadomo na co.
To, ze nie muszę w niego na siłę wmuszać... czuję, że wciąż ma wolę życia.
Ale widzę jak sie męczy... ciagle traci równowage, nie może się podrapać. I coraz częściej jak straci równowagę muszę mu pomagać obrócić się. Boli już samo patrzenie na jego cierpienie.
Pewnie rano pójdę z nim do weta i podejmę decyzję...
Kurcze nigdy nie myślałam, że będę musiała stanąć przed taką decyzja... zawsze mówiłam, że nie wolno bawić sie w Boga... ale już chyba rozumiem, że lepiej by maleństwo nie cierpiało i nie męczyło się.

Nie pytam czy powinnam. Już chyba wiem.
Ale chciałam się chyba wyżalić.
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Arachne »

Nie wiem jak to powiedzieć... ale stał się cud. Moje starania... moja opieka nad nim, dokarmianie, wstawanie w nocy do niego... zadziałało. Saszka czuje się znacznie lepiej. Od 3 dni obserwuję poprawę. Saszka zrobił sie mniej niezdarny, żywy i już się tak nie przewraca. Jeszcze jest słaby, wychudzony i wciąż go podkarmiam. Musi nabrać masy, bo zrobił sie z niego szkieletor:/ Ale damy radę. Nie wiem jak to sie stało i nie wiemy co go dopadło... ale walczymy.
Jesteśmy tacy szczęśliwi, że ogoniasty czuje się lepiej. Nie dam się:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Paul_Julian »

Oby tak dalej! Moze to był jakis wylew ,z którym sie uporał ? jak nabierze trochę sił, mozesz mu zrobić rtg , czy nie ma gdzieś guza i jak wyglądają płuca. Takie chudnięcie i słabośc jest zawsze niepokojące. No i dieta tucząca i nutri, i niech zdrowieje! :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Arachne »

Jesteśmy po wizycie u weta. Płuca czyste a i wzrost masy jest:) Tylko nawet wet nie ma zielonego pojęcia co to mogło byc. Za tydzień następna kontrola. Zastrzyk na wzmocnienie i dalej scanume i witaminki. Damy radę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Paul_Julian »

A czy coś sie stalo może w jego życiu ? Stres , remont , jakieś zmiany ? Może ktos przyszedł, coś spadło i się przestraszył ?
Najważniejsze, ze idzie ku dobremu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Arachne »

No właśnie nie. Nic sobie takiego nie przypominam. Wszystko było jak zawsze. Psociły na biurku jak zawsze;p
No tak... wracamy do zdrowia.
Przygotowywałam się na najgorsze. A tu niebiosa były dla nas łaskawe. Cuda się zdarzają. Cieszę się, że się nie poddałam. Było ciężko i nieraz siedziałam z małym na kolanach i płakałam nad nim z żalu, że cierpiał.
Cuda się zdarzają:)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Zuzolka »

odkopię.
Nasza Fredka od paru dni, tygodnia jest ospała bardziej niż zwsze, mniej się rusza, może nawet mniej je. Leniuszek się zrobił i niesamowita przytulanka z niej. Tylko, że coś tu nie gra bo niby to może być starość, w końcu Frutka ma już 2 latka, od roku ma czerwony mocz, prawdotepodobnie nerki - wspieramy je rubenalem, od jakiegoś czasu ma chore serduszko i miała guza, który okazał się na szczęście ropniem. Rzeczywiście mogła podupaść, ale dochodzi jeszcze okropne drapanie się, już wyczułam 3 strupki u niej no i kichanko. Nie wiem czy powiązać to ze sobą.. Wzmacniam ją bioaronem i sprawdzam czy nie alergia. Mam nadzieję, że mi jej nic po cichu nie wykańcza a mała zasłużyła sobie na spokojną starość.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Paul_Julian »

A serduszko jest leczone ?
Jesli sie drapie to dobrze by było zrobić zeskrobinę. U nas sie okazało, ze były roztocza, a konkretnie nużeniec. jedna zeskrobina nic nie wykazała, ale ivermektyna pomogła. Po poł roku sytuacja sie pojawila ponownie, i tym razem na zeskrobinie były roztocza.
Warto to sprawdzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: [STAROSC] objawy i opieka

Post autor: Zuzolka »

Tak, serducho było leczone karsivanem i vetmedinem, na tą chwilę dostaje już sam vetmedin. Jak tylko wyczuję jakiegoś strupka, pójdę zrobić zeskrobinę. Dzięki
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”