Sześciu szczurzych rozbójników

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: lovekrove »

I po wizycie. Ryjek przywlókł ze sobą pojedyncze wszy lub wszoły, wetka posypała je jakąś białą posypka i mówi, że powtórzyć to jeszcze 3 razy. Jeśli chodzi o kichanie to troszkę mały ma kataru, ale Echinacea powinna w zupełności wystarczyć :)


Hehe, przed wizytą u weterynarza miałam wizytę u psychologa, więc szczuraki były ze mną. Pani psycholog zainteresowana i strasznie zaciekawiona, pracownicy podobnie, a jakiś dzieciak, który wchodził do gabinetu po mnie powiedział: "patrz mama, dziewczynka ma chomicki!" :D Za to wczoraj, będąc u lekarza wspomniałam, że mam szczury. Lekarka na to wielkie oczy, odpowiada, że chyba myszy, a ja z dumą mówię "nie, szczury". Hehe, po chwili milczenia mówi: "ale przecież szczury zjadają psy!!". Po cichu ryczałam ze śmiechu :P
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Agatow »

Trzymam kciuki za wszołowego maluszka biedulka, pewnie szybko to zniknie. Czytałam o doświadczeniach u lekarzy i pękałam ze śmiechu lol Ale masz rację, nie którzy podchodzą do tego pozytywnie i yciągają wnioski - skoro ktoś kocha szczury to raczej są do tego powody ;D Ale niektórym nie da się wytłumaczyć, że to wspaniałe zwierzaczki... Sama mam przyjaciółkę, która panicznie boi się szczurów bo mają "paskudny ogon!!!" chociaż zna moje podejście od lat.. od kiedy się znamy. Za to inni od razu nabierają sympatii do futrzastych ślicznych ryjeczków i nie przeszkadza ogon czy stereotypy

Obrazek
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Astharte »

lovekrove pisze: Hehe, po chwili milczenia mówi: "ale przecież szczury zjadają psy!!". Po cichu ryczałam ze śmiechu :P
Hehe co tam psy... nawet konie potrafią obskubać i wypucować kości ;D
Dobre, na to bym nie wpadła :D
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: zocha »

Cudne maleństwo, a ta klatka dla niego taka duuuża :)
http://img38.imageshack.us/i/img4242kb.jpg/ ach co za kruszynka ::)
http://img714.imageshack.us/i/img4245s.jpg/ schowaj się za mnie, ja Cię osłonię :)
http://img94.imageshack.us/i/img4170ym.jpg/ hehe fajne zdjęcie
http://img543.imageshack.us/i/img4165g.jpg/ uwielbiam jak te moje się tak myją, śliczności :-*

Wymiziaj rozbójników... :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: manianera »

Gratuluję rudego Ryszarda! prześliczny jest, zapomniałam już zupełnie, że szczur może być taki maleńki ::) !
Głaski dla całej ferajny!
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Agatow »

Ze szczurkiem do twarzy ;)
Obrazek
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: malwa115 »

Maleństwo pewnie pomyślało coś w stylu: "No! taką mam fajną panią,że pewnie nie obrazi się jak ześlizgnę się po jej włosach i twarzy na ramię. Zrobię jeszcze tą słodką minkę... ::) "

:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Agatow »

No właśnie to samo pomyślałam malwa ;) Kolorystycznie futerko pasuje do włosów.... Tylko te pazurki na włosach mogą być problemem ;) Ale kto by się gniewał na takie urocze maleństwo?!
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: lovekrove »

Troszkę z mojej strony tu ostatnio ucichło. Szczuraki mają się w miarę dobrze. Ryjek ma alergię najprawdopodobniej na roztocza kurzu domowego, także uczy mnie lisek porządku ::) Reszta też trochę pokichuje, ale wetka mówiła, że to nic takiego...
Z racji tego, że już wiosna zagościła, to w cieplejsze dni wychodzę na spacer z ogoniastymi. Czasem puszczam na trawę Oskara i Szymka. Dwa największe tłuściochy ;D Ale tylko do nich mam pewność, że im nie odbije i nie uciekną, a także najmniej się stresują i widać, że to lubią.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I jeszcze dzisiejsze ważenie:
Muffin - 255 gram (8 miesięcy)
Oskar - 420 gram (5 i pół miesiąca)
Ryjek - 230 gram (2 miesiące)
Szymon - 445 gram (niecałe 4 miesiące!)
Alvin - 410 gram (7 miesięcy)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: iku »

jak Ty to robisz, że one tak siedzą na dupkach fajnie? :P utuczyłaś je i wstać nie mogą? :P
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: lovekrove »

Hehe, Szymon (biały) często sam jak się myje to się grubasek przewraca, a Oskara (czarnego) przewracam ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Jessica »

piękni Panowie :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Pająk »

http://img96.imageshack.us/i/img4382v.jpg/ wygląda jakby go ktoś łaskotał :D
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: Agatow »

za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pięciu szczurzych rozbójników

Post autor: lovekrove »

U nas nie za ciekawe wieści... Już dłuższy czas Szymon i Ryjek pokichiwali, a Oskar pochrumkiwał raz na kilka dni. W końcu zebrałam się i pojechałam do weterynarza (akurat tak felernie wypadło, że wcześniej majówka i wet nieczynny)...
U Szymona dużo w płuckach słychać, u Ryjka mniej, ale też. Oskar osłuchowo ok. Przepisany mają Bactrim na minimum 7 dni. Niestety mam problemy z podawaniem go, bo wybredni chłopcy nie tkną nic, co by było umazane tym antybiotykiem ::) Nawet kluskami pogardzili. Także dziś z rana masakra przy podawaniu, ale zakupiłam gerbera, to może się skuszą... Trzymajcie kciuki, aby kichalscy panowie wydobrzeli.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”