Ciurowa Trójca

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Fotki pokażę, ale wygląda identycznie jak Jejuś, tylko mniej "spasiony". :D Obstawiam, że ma ok. 4 miesięcy, tyle co Jejuś. Po kontakcie z nim myję ręce i zmieniam ciuchy, więc mam nadzieję, że na chłopaków nie przejdą. Strasznie wystraszony jest, wczoraj mnie w palca użarł, ale staram się smakołykami pokazywać mu, że ręka jest dobra. :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Buba »

Mnie się wydawało, że Jejo jest bardziej kremowy niż biały, a piszesz, że albinosik :D 4 miesiące to przecież młodziutki szczur! Ludzie są dziwni.
Ile trwa kuracja na wszoły? Mam nadzieję, że zanim się skończy, chłopak oswoi się z Tobą i będzie można go dołączyć do stada.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: falabella »

Jak już mówiłam, poczekaj do drugiej dawki, bo wszoły to cholerstwo. I wyparz jego mieszkanko i wszystko co tam ma, żeby je wybić. Możesz teraz i po 2 dawce iver :)

U mnie dzisiaj 2 dawka dana, tylko jeszcze Mariusze i Brat Kropka, nieuchwytni w tej wielkiej wolierze są :P
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Nowa gwiazda na internetach: po Bestii przedstawiam Jejusia w swoim żywiole:
https://www.facebook.com/photo.php?v=86 ... =2&theater

:D

Co do nowego... dzikus, nie wiem jak uda mi się go oswoić, palce mam już pogryzione do krwi. Może ktoś ma jakieś rady odnośnie szczura "trudnego"?
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Megi_82 »

Czytam, jestem, tylko jakoś ostatnio... no ale dziś nadrabiam :)
Jejuś jak wyrósł, złodziejaszek :D Bestia na kolanach - bestia udomowiona :D ja też siedzę przy kompie na zwykłym fotelu, a nie na żadnych biurowych wynalazkach ;)
Niestety, nie mam sprawdzonych sposobów na obłaskawienie trudnego chłopaczka, nie mam w tym doświadczenia :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Buba »

Myślę, że przede wszystkim czas. Przekona się w końcu do Ciebie. Przekupywałaś go jakimiś przysmakami, drapankiem?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: diana24 »

Trudny szczur to nie lada wyzwanie. Miałam taką samiczkę, wyciągniętą w typowej rozmnażalni jako reproduktorkę. Gryzła, uciekała, piszczała... Po miesiącu dopiero nauczyła się zlizywać płynne rzeczy z palca a nie je gryźć. Jednak o włożeniu palca do klatki nie było mowy, kończyło się to raną. To bardzo mozolny proces i ciężki, ale wierzę że Ci się uda :) U nas powoli było widać rezultaty, niestety samiczka zachorowała i nie dało się jej już uratować :(
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Dzikusa już u mnie nie ma. Trafił w bardziej doświadczone ręce i z tego co pisałam z nową właścicielką, w kilka dni zrobiła większy postęp niż ja w prawie trzy tygodnie... Szkoda, że nie dałam sobie z nim rady, ale widocznie tak miało być.

Bestia i Jejuś mają wszoły... Dopiero wczoraj zauważyłam, nie wiem jak przeniosły się z Dzikusa na nie, bardzo dbałam o czystość. Leczymy się od wczoraj (dosłownie, bo ja też chora :P), ale boję się, że wszoły mogą też być w karmie. Skoro z moich mytych rąk dotarły do nich, to w karmie też mogły się zalęgnąć?
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Megi_82 »

altelily pisze:Dzikusa już u mnie nie ma. Trafił w bardziej doświadczone ręce i z tego co pisałam z nową właścicielką, w kilka dni zrobiła większy postęp niż ja w prawie trzy tygodnie... Szkoda, że nie dałam sobie z nim rady, ale widocznie tak miało być.
Szkoda, ale bywa, nie da się inaczej... doświadczenie przychodzi dopiero z czasem, też nie wiem, czy umiałabym dotrzeć do problemowego ogonka, a wręcz sądzę, że nie za bardzo. A przecież to nie tylko kwestia tego, żeby nie być gryzionym - gryzienie to zewnętrzny objaw tego, co dzieje się w środku w małej główce, a ważne jest, żeby i szczur się uspokoił, zaufał i zyskał spokój.
altelily pisze:Bestia i Jejuś mają wszoły... Dopiero wczoraj zauważyłam, nie wiem jak przeniosły się z Dzikusa na nie, bardzo dbałam o czystość. Leczymy się od wczoraj (dosłownie, bo ja też chora :P), ale boję się, że wszoły mogą też być w karmie. Skoro z moich mytych rąk dotarły do nich, to w karmie też mogły się zalęgnąć?
Prawda jest taka, że wszystko może się zalęgnąć wszędzie, choć wszoły raczej nie są zainteresowane karmą samą w sobie...:( Nie bez powodu kiedy jedna osoba w domu ma jakieś pasożyty, leczy się wszystkich domowników, bo takie badziewia rozłażą się nie wiadomo jak i kiedy. A wszoły można przywlec nawet niekoniecznie z nowym szczurem, ale i na sobie, choćby z lecznicy albo czort wie skąd :-\
Na szczęście da się dziadostwa pozbyć, mam nadzieję, że szybko się uporacie :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Dziękuję, wszoły dalej są, leczymy się. :) Przy uszku Bestii jest taki dziwny strupek(?) nie strupek, czerwony i zastanawiam się czy to matka-wszoła, przebiałczenie czy ranka od drapania... ::)
U nas powoli, spokojnie i po staremu, ale od dwóch dni szczury zaczęły się dziwnie zachowywać, jakby się bały. ??? Siedzą najczęściej za kanapą i uciekają na każdy ruch jaki wykonam. Mam nadzieję, że to przejściowe, wina pogody, gorszy nastrój, czy coś w ten deseń. Pozdrawiamy wszystkich co tu zaglądają. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Buba »

Może wyczuwają coś. Jakieś załamanie pogody czy coś. Na zdjęciu wyszły cudownie ^^ Ślicznych masz mężczyzn. Wygłaskaj ich.
Wszoły się was coś długo trzymają. Nie masz kontaktu z innymi zwierzętami, które mogą być zarażone? Albo tak uparte bestie, albo nie wiem co. Okropne stworzenia.
Nie chcesz może przygarnąć dwóch samcoli? Już dawałam ogłoszenie, że z Lublina są dwaj bracia do zaadoptowania. Wykupieni przez dobrą duszę, bo inaczej by poszły do węża. Są cudowni i z tego co rozmawiałam z właścicielką towarzyscy. Masz tu linka:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=44167 Przemyśl to, bo chłopaki serio potrzebują pomocy. A w Wasze stado weszłoby więcej życia. Miałabyś nowych łobuzów na karku. Zachęcam :)
Obserwuj strupek, czy nie podchodzi ropą. Jeszcze by brakowało, żeby jakieś ranki przeszkadzały naszemu jajcarzowi.
Mizianko :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Jak jeszcze był u mnie Dzikus, to jego zarażałam od nich i na odwrót, nawet nie wiem jak to się stało, bo dbałam o higienę. :/
Leczymy się dopiero od zeszłego wtorku... Jak po drugiej dawce leku im nie przejdzie to do weta pędzimy. Ja dalej się zastanawiam czy wszołów nie przeniosłam przypadkiem ręką do karmy... Co do adopcji - ogarniam adopcję młodziaka z Gdańska jak pozbędziemy się wszołów. :)
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Obrazek

Dołączył do Nas kastracik Lolek. :D Jest jeszcze wystraszony, ale łączenie idzie na razie bez problemów. Jest prześliczny, ale troszkę za bardzo utyty, ma ok. 7 miesięcy. Adoptowałam ją od dziewczyny, która niestety miała tylko jego i nie miała czasu się nim zajmować. Trochę się boi reszty, ale zrozumiałe, skoro całe życie był sam. Siedzą właśnie w "zneutralizowanej" klatce, bez hamaków i wygód, dalej zobaczymy jak będzie... :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: Buba »

Jaki boski ^^ Cały szary. Marzyłam o takim :) U mnie właśnie siedzi tymczaska o podobnej przeszłości co Lolek, więc trzymam kciuki, żeby się chłopak odstresował i elegancko połączył z Bestią i Jejo :)
Buźka :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Ciurowa Trójca

Post autor: falabella »

Już nie mogę się doczekać aż będą u mnie <3
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”