Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

Ja właśnie w piątek złożyłam ;) Trzeba się pośpieszyć, póki na magazynie mają, żeby nie czekać potem. Jak dostanę wszystkie trzy paczuszki, to wrzucę zdjęcia.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pająk »

W Krakowie jest to w kilku sklepach, bardzo prawdopodobne, że macie to w mieście u siebie, w którymś zoologu.
Na stronie producenta trza sprawdzić. http://certech.com.pl/zl/?sub=16&sub2=33&id=182&lang=pl Są nawet zdjęcia jak wyglądają wszystkie trzy odmiany.

Na stronie producenta, po prawej stronie jest mapka polski, klik na województwo, później wybór miasta i można sprawdzić jaki sklep jakie ich produkty ma.
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

rat complete czy rat nature??
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

Ja zamawiam w zooplusie 2 x 15 kg Timy, prawie zawsze mają tę promocję. :) Wychodzi naprawdę tanio, a karma jest rewelacyjna. :) Mi to schodzi w 1,5 miesiąca, no ale ja mam nadprogramową ilość szczurów :P

Fajnym pomysłem byłoby gdyby na taką Timę zrzucały się 2 osoby, to wypada po worku 15 kg na głowę. :D Przy stadku liczącym powyżej 10 ogonków można na spokojnie kupować taką ilość. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ja mam 5 i też spokojnie mogłabym chyba 15 kg kupić.. ::) Czasem się zastanawiam, gdzie one to mieszczą.. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

Jak to gdzie mieszczą ? przodem wchodzi, tyłem od razu wychodzi :D
Jak to było w reklamie pedigree ... http://adbuzzer.files.wordpress.com/201 ... =530&h=171
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

przodem wchodzi, tyłem od razu wychodzi
Otóż to. ;D My tu inwestujemy w najlepsze karmy, ziółka, witaminki, smakołyki dla szczurów, a one to wszystko mają w d.... 8)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

I to dosłownie. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klauduska »

ja przestaję używać Vitakraftu Emotion Beauty. Niewiele tam jest do jedzenia dla moich szczurów i zostawiali za dużo. za to JR Farm Wellness schodzi błyskawicznie, także tę POLECAM :)! Jak mi się skończy, to zobaczymy jak im się podoba uczta dla szczura też z JR Farmu.
i ich mieszanki owocowe i warzywne też polecam :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

TAK TAK TAK! jedzą beaphara xtra vital!!! zostawiają tylko troszeczkę ciemnych chrupków dosłownie tyci.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
junge
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:09 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: junge »

A jak to jest z Versele Laga dla innych gryzoni? Ostatnio dostalam od koleżanki mieszankę dla szynszyli i szczurom smakuje, chociaż i tak coś tam z niej zostawiają (jeszcze nigdy nie trafiłam na karmę, która odpowiadałaby im w 100%). U mnie w zoologicznym jeśli się nie mylę, jest jedzenie tej firmy, ale dla chomików i bodajże królików. Mogę zaopatrywać się ze spokojnym sumieniem w takie, czy jednak nie polecacie? :D
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Ja miałam dla świnek morskich. Nic z tego moje szczury nie jadły, rozwalały tylko po klatce.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Oleczka »

ja mam tak ze jak sprzedaje karmy to czasami sie zdaza, ze jakas torebka z jedzeniem sie rozerwie i nie moge jej juz sprzedac to wtedy taka karme dosypuje moim. Ostatnio dostaly karme dla swinki morskiej bylo tam sporo ziol i o dziwo bardzo ladnie znikala z miseczek (Versele-Laga) :) chomikowe karmy sa zblizone skladem do szczurzych i mysich karm sa tylko drobniejsze, ( rowniez ladnie ja zjadaja - moje przetestowaly Versele-Laga, Jr farm oraz xtravital) :)
Jednak wiadomo co karma dla szczurka to dla szczurka, karma dla np. swinki morskiej zawiera czesto witaminke C, ktora w duzej ilosci nie jest wskazana dla szczura :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

Czasami można dać karmę dla innych zwierząt, ale to nie może być podstawa żywienia. ;) Najbardziej podobną dietę do szczurów mają myszy. ;) Szynszyle, chomiki, itp., to zwierzęta typowo roślinożerne, a szczury wszystkożerne, więc mają inne zapotrzebowanie na poszczególne składniki. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
junge
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:09 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: junge »

A wymieszanie tej karmy z jakąś typu vitapol czy megan (niestety, zbyt szerokiego asortymentu ten sklep nie ma), tylko że dla szczurów? Jest jeszcze animal, ale tego nie chcą za bardzo jeść. W ostateczności będę zamawiać/jeździć gdzieś dalej po tę karmę, ale trochę wygodniej byłoby mi to robić rzadziej. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”