cały czas w domku

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

pitruch
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 2:24 pm

ca?y czas w domku

Post autor: pitruch »

Kupiłem niedawno szczurzynkę (w czwartek), postawiłem w klatce domek, cały czas w nim siedzi i nie chce wyjść. Wychodzi tylko po jedzonko i żeby sie napic. Wczoraj wyszła na chwile "pozwiedzać " okolice i mi nawet weszła na rękę ale tylko na moment i zaraz uciekła spowrotem do swojego domku.Jak długo trwa przyzwyczajenie sie szczurka do nowego mieszkania? :?
Misza po transformacji.
Agnes
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 9:19 pm

cały czas w domku

Post autor: Agnes »

hmm, ja swojego szczurka mam od wczoraj i już wchodzi mi sama na rękę i chowa się do rękawa:)...niektóre szczurki szybciej się oswajają a niektóre wolniej myslę, że to kwestia tego jak byly traktowane w sklepie zoologicznym...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

cały czas w domku

Post autor: Elly »

Wyjmij domek :) i poczytaj dział 'Oswajanie'
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

cały czas w domku

Post autor: Dory »

:hyhy: Na razie trzeba się go pozbyć, bo inaczej nie będzie Ciebie uważała za "bezpieczne miejsce" tylko domek. Jak się do Ciebie przyzwyczai, to nie widzę przeszkód, żeby go ponownie wstawić do klatki.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
pitruch
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 2:24 pm

cały czas w domku

Post autor: pitruch »

Tak zrobiłem i chyba działa!!
Misza po transformacji.
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

cały czas w domku

Post autor: Niuniak »

a moja szczurki mają domek tylko na początku jak je przywiozę do domu....jak wyrastają z kartonika w którym zostały przywiezione to dostają szmatkę na której sobie śpią.
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

cały czas w domku

Post autor: ESTI »

Domek tak - ale po oswojeniu - taka prosta, ale skuteczna zasada. ;)
Obrazek
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

cały czas w domku

Post autor: violet »

Hmm a ja wyjelam domek po dwoch dniach, a Drops siedzi ciagle w tym samym kacie, gdzie wczesniej byl domek :-( mam nadzieje, ze to dlatego ze jest taki mlodziutki i ze mu to przejdzie... Zastanawiam sie czy przyczyna nie jest to, ze w sklepie mial kilku towarzyszy, a teraz zostal sam.. Jednak narazie nie moge dokupic mu kolegi :-(
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
boudica
Posty: 36
Rejestracja: wt lut 28, 2006 12:43 pm

cały czas w domku

Post autor: boudica »

staraj się jak najczęściej z nim przebywać Mój pierwszy szczur po przyniesieniu do domu też ciągle siedział w domku a jak go wyjęłam -w kąciku klatki i dostawał wytrzeszczu oczek jak tylko zobaczył jakiś ruch Ale po paru dniach miziania i wspólnego czytania książek trochę się rozruszał Teraz wyskakuje ze swojego rękawa jak tylko usłyszy że wchodzę i domaga sie pieszczot :D
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

cały czas w domku

Post autor: Celina »

ja gdy przynioslam do domu moje szczurzyczki to tez przez pierwsze dni siedzialy ciągle w domku, jedynie Mięta troche sie przelamywala.....wyjelam domek i zaczely powoli robic postepy w zwiedzaniu klatki i mnie ;) pozniej gdy juz sie nie baly dostaly domek z powrotem i juz bylo oki :D
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
awa
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:22 pm

cały czas w domku

Post autor: awa »

chyba musze sprobowac ale w sumie Papug sie za bardzo mnie boi i nie chce zeby nie mial zadnego bezpiecznego miejsca...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

cały czas w domku

Post autor: Elly »

W takim razie nie bedzie chciał wychodzić z domku, a jak go wyjmiesz to bedzie zmuszony do poznawania otoczenia. W wiekszosci przypadków brak domku skutkuje
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

cały czas w domku

Post autor: Oleczka »

ja domku nie zabieralam, ja sobie odrazu tak pomyslalam : a jakby mnie ktos zabral taki domek ? i jak wyjelam to za 10 min znow byl :P i tak juz zostalo tylko ze teraz ma ladna doniczkowa wille :P
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

cały czas w domku

Post autor: AnToNio »

Ja po tygodniu oswajania wstawiłem domek do klatki, jednak ogon cały dziń spędza poza domkiem lub całkiem poza klatką. Do wnętrza chatki zagląda jedynie w nocy ;)


Pozdrawiam :thumbleft:
STAFFIK u mnie od 19.04.06
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”