czemu ?? :(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Anuś
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 01, 2006 8:05 pm
Kontakt:

czemu ?? :(

Post autor: Anuś »

Moj sczur ma 3 miesciace , mam go od 2 dni. Przed chwila gdy otworzylam klatke zblizyl sie do wyjscia jednak tam bela moja reka, najpierw zaczal ja obwachiwac a potem gryzc :(
Czemu tak ?? Czy taki szczur maly moze ugryzc do krwi ??
.Reggae to puls serca riddim, naturalne uderzenie, subtelne wrażenie.
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

czemu ?? :(

Post autor: Katie »

Widocznie nie jest przyzwyczajony do ludzi, nie wiedział, co się z "tym" (ręką) robi... 3 miesięczne szczury potrafią już zdrowo dziabnąć, ale nie zniechęcaj się tym ;)
Małemu potrzeba teraz dużo miłości i cierpliwości. Na pewno za jakiś czas się odwdzięczy.
O oswajaniu szczurków jest dużo w tym dziale, wystarczy poszukać.
Mam nadzieję, że szybko się dogadacie :thumbleft:

Acha, pytanie - on jest ze sklepu zoologicznego?
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

czemu ?? :(

Post autor: limba »

Anuś, gryzc? czy iskac zebami? bo to jest roznica zasadnicza. Poza tym masz szczurasa dopiero od dwoch dni, musisz mu dac czas aby przywykl do nowej sytuacji, i do tego ze ten wielki potwor ;) nie chce mu zrobic krzywde..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

czemu ?? :(

Post autor: marchewa »

Czy szczur Cię po prostu ugryzł, czy może usiłował podgryzać Twoją rękę? Bo jeśli to było podgryzanie, to znaczy że szczurek cię akceptuje :)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Anuś
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 01, 2006 8:05 pm
Kontakt:

czemu ?? :(

Post autor: Anuś »

Szczurek jest ze sklepu zoologicznego.
Hmmm czy ja wiem czy to bylo iskanie zabkami, byc moze :P
.Reggae to puls serca riddim, naturalne uderzenie, subtelne wrażenie.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

czemu ?? :(

Post autor: Elbereth »

[quote="Anuś"]Szczurek jest ze sklepu zoologicznego. [/quote]
To nawet jakby cię ugryzł do krwi, to się nie zdziw. Ostatnio moja wizyta w zoologiku skończyła się krwawiącym palcem (takie były śliczne, no musiałam im wsadzić palca przez pręty klatki :oops: ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

czemu ?? :(

Post autor: Katie »

Jeśli podszczypywał lekko, to faktycznie nie ma się czym przejmować ;) Jeśli też np. podbiega, szczypie i ucieka, to zaprasza do zabawy, czyli cieszy się, że z nim jesteś :D

Jeśli chciałby Cię ugryźć, na pewno byś to odróżniła od iskania, więc jesteście na dobrej drodze :D
Szczurki ze sklepów zoologicznych są często nieprzyzwyczajone do ludzi i czasem się ich boją, ale Ty najwyraźniej nie musisz się tym przejmować ;) Spędzaj z małym dużo czasu, a jeśli masz problem z rozpoznaniem jego zachowań, to przyda Ci się ten artykuł:

http://szczury.org/viewtopic.php?t=2917 ... sc&start=0

edit:
[quote="Elbereth"]Ostatnio moja wizyta w zoologiku skończyła się krwawiącym palcem (takie były śliczne, no musiałam im wsadzić palca przez pręty klatki :oops: ).[/quote]
Tak, coś o tym wiem, ja skończyłam ostatnio tak samo :roll:
Ale z drugiej strony, jeśli ten sczur chciałby jej zrobić krzywdę, to by ją bez problemu zrobił, ząbki już ma wystarczające.
Skoro więc nie lała się krew, a było to tylko lekkie podgryzanie, to raczej nie był to objaw agresji (ten zoologiczny szczurek, któremu wepchnęłam palca do klatki od razu zrobił w nim głęboką dziurę i łapczywie zlizywał krew...tego widoku nie da się pomylić z żadnym innym :shock: )
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Anuś
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 01, 2006 8:05 pm
Kontakt:

czemu ?? :(

Post autor: Anuś »

Ehh to jednak bylo ugryzienie, jak drugi raz wsadzilam mu reke do klatki to tak mnie uchlal, ale nie do krwi na szczescie.
.Reggae to puls serca riddim, naturalne uderzenie, subtelne wrażenie.
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

czemu ?? :(

Post autor: KasiaGdańsk »

Może wkładałaś zbyt gwałtownie, a szczurek w sklepie przeżył coś co teraz popycha go do jej gryzienia. Mały szczur gryzie głównie ze strachu, nie z samej chęci dziabnięcia.
Maluch potrzebuje dużo cierpliwości, jeśli ugryzie znów, to możesz go przewrócić na plecki, to go uspokoi...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

czemu ?? :(

Post autor: Viss »

[quote="KasiaGdańsk"]to możesz go przewrócić na plecki, to go uspokoi...[/quote] przepraszam, ale jaki spokoj masz na mysli? Przewracanie na plecy oznacza dominacje, wiec prawdopodobne jest, ze uspokoi swoje zapedy do gryzienia. Nie mylmy tego jednak z uspokajającym dzialanie tego "zabiegu", bo zdominowanie przez innego osobnika nie jest milym doswiadczeniem, nawet dla szczura ;)

Anuś, proponuje jak najszybciej i najdokladniej przeczytac tematy o oswajaniu. Zycze duuuzo cierpliwosci i radosci oswajania 8)
I am not from your tribe.
Anuś
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 01, 2006 8:05 pm
Kontakt:

czemu ?? :(

Post autor: Anuś »

Zalozylam na reke rekawiczke a na nia nalozylam troche jogurciku, szczurek zlizal dokladnie a potem wspial sie i znalazl sie na klatce, potem chcial z niej zejsc na podloge ale powstrzymalam go bo balam sie ze wejdze pod szafe. On jest taki szybki ze łoo
I zaraz wlozylam go do klatki i na patyczku dalam mu znowu troche jogurtu...
.Reggae to puls serca riddim, naturalne uderzenie, subtelne wrażenie.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czemu ?? :(

Post autor: ESTI »

Anuś, zupelnie zle sie do tego zabierasz.
Posluchaj rad dziewczyn i poczytaj najpierw o oswajaniu i blagam nie uzywaj patyczka, bo takie zachowanie nic nie da. Musisz z nim przebywac duzo czasu, wez go pod bluze czy do rekawa, niech oswaja sie z twoim zapachem, a nie siedzi w klatce czy biega na wolnosci - nie tedy droga.
Obrazek
Anuś
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 01, 2006 8:05 pm
Kontakt:

czemu ?? :(

Post autor: Anuś »

Ale ja go biore, chodzi po mnie. O oswajaniu juz czytalam, prawie wszytsko. A patyczek to zamiast lyzeczki, jest jakas roznica ?
A co mam wsadzic reke zeby mnie pogryzl, czy nie lepiej zalozyc na jedna reke rekawiczke ? Przeciez i tak beede musiala ja zdiac w przyszlosci a szczurek teraz sie oswoi (mam nadzije) z moim zapachem.
.Reggae to puls serca riddim, naturalne uderzenie, subtelne wrażenie.
KasiXa
Posty: 74
Rejestracja: sob lip 15, 2006 9:45 am

czemu ?? :(

Post autor: KasiXa »

szczur nie czuje dokładnie Twojego zapachu jesli masz na sobie rekawiczki...on czuje w wiekszosci zapach rekawiczki a w malym stopniu Twój...Szczerze mowiac wolalabym oswoic szczurka dobrze i miec cale rece w bliznach niz miec dzikiego szczurasa bez sladow ugryzien..
Szczurek - Największe Z Moich Marzeń...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

czemu ?? :(

Post autor: ESTI »

Jesli boisz sie ugryzienia, to zaloz rekawice i zdejmij ja jak juz wezmiesz malucha do siebie.
Poza tym mozesz go lapac za karczek, za skore, wtedy nie bedzie mial mozliwosci ugryzienia.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”