Herbal Farm

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Herbal Farm

Post autor: Elbereth »

Właśnie buszuję sobie w sklepie http://www.zookoziolek.pl i znalazłam dosyć dużo produktów firmy Herbal Farm. Różne suszone owoce i warzywa, liście, musli, jakiś napój dla gryzoni do rozpuszczania... Czy ktoś już próbował (tzn. jego szczur próbował 8) ) jakiś produkt tej firmy? I jak? Dobre czy nie?
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Herbal Farm

Post autor: nefretete »

ja osobiście(znaczy się moj szczuras) nie próbował zadnych produktów tej firmy. przypomina ona trochę(lub nawet bardzo) firme Herbal Pets, tyle, że ta firma Herbal Farm nie posiada mieszanki ziół, tylko pojedyńczo pakowane suszonki :drap: . jednak mam ochotę skusić sie na kupno tych suszonych chipsów bananowych dla szczura ;)

spróbujemy-zobaczymy :hihi:
nefretete
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Herbal Farm

Post autor: Anita »

[quote="nefretete"]jednak mam ochotę skusić sie na kupno tych suszonych chipsów bananowych dla szczura[/quote]
suszone banany możesz też kupić w spożywczym (albo np. w Geancie dziś widziałam).
Moje to szczury uwielbiają :)
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Herbal Farm

Post autor: nefretete »

ok, poszukam w spożywczaku ;)
nefretete
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

Herbal Farm

Post autor: Śliwa »

Tylko, ze chipsy bananowe, które są sprzedawane w spożywczakach są nie tylko suszone ale i również poddane procesowi kandyzacji... czyli kąpieli w syropie z cukru... a cukier dla szczurków zbyt zdrowy nie jest....

Owoce tropikalne Herbal Pets, w których jest oprócz banana równiez ananas, arbuz i żółty melon... są suszone ale nie są kandyzowane... tylko suszone..... i to jest zasadnicza różnica... :lol:
Ostatnio zmieniony śr sie 09, 2006 8:42 pm przez Śliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Herbal Farm

Post autor: falka »

[quote="Śliwa"]Tylko, ze chipsy bananowe, które są sprzedawane w spożywczakach są nie tylko suszone ale i również poddane procesowi kandyzacji... czylli kąpieli w syropie z cukru... a cukier dla szczurków zbyt zdrowy nie jest....[/quote]

Albo nawet hm... smażone w głębokim tłuszczu... coś takiego. Fuj.
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

Herbal Farm

Post autor: Śliwa »

Cały problem polega na tym, że szczurki nie wiedzą co jest dla nich zdrowe a co nie... po prostu jedzą to co im smakuje...
Przykład.....
Cukier jest niezdrowy dla szczurków (i innych gryzoni też) a podajcie szczurkowi kostkę cukru... jestem pewien, że będzie zajadał aż mu się uszy będą trzęsły.... bo skąd ma widzieć, że to mu szkodzi... ale jego właściciel powinien to wiedzieć i myśleć za szczurka, jeżeli naprawde zależy mu na tym aby zwierzak długo i zdrowo żył...


Co do suszonych owoców...
ostatnio widziałem właśnie w sklepie spożywczym, chipsy bananowe, figi suszone, śliwki suszone bez pestek....
i było na nich napisane.... NIESIARKOWANE

stąd wniosek, że owoce są również siarkowane..........

A po co to wszystko........ żeby ładniej wyglądały...dla oka Klientów ;)


Cóż, w tej sytuacji pozostaje mi tylko życzyć amatorom suszonych owoców spożywczych.... smacznego :hyhy:
monika83
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 19, 2006 8:39 pm

Herbal Farm

Post autor: monika83 »

kupilam sporo artyklulow tej firmy na targach w zeszlym tyg, i musze przyznac ze moje dziewuchy sa zachwycone:)
zarcie swietne, rozmaicone, slicznie pachnie. sama natura:) ja polecam
Ostatnio zmieniony śr wrz 13, 2006 6:50 pm przez monika83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Herbal Farm

Post autor: Oleczka »

ja polecam napoj Mysia go bardzo lubi kupilam tez mieszanke egzotyczna i tez Mysi smakuje
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

Herbal Farm

Post autor: kaief »

Polecam suszone owoce i warzywa jednak z rynku. Im się zwyczajnie nie opłaca robić tych wszystkich "wygibasów" i przetwarzania - tylko najpierw wszystko porządnie obwąchajcie i spróbujcie ;) Ja Syriuszkowi "suszonki" kupowałam na Górniaku (to wskazówka dla łodzian ;) )
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Herbal Farm

Post autor: Lulu »

my na targach kupilismy 'musli gryzonia'. i jest fajne, paskudniki jedza... tyle, ze bez problemu mozna sobie cos takiego samemu zrobic ;)
ja ogolnie jestem leniem i lubie np HP czy Zuzale, bo w zyciu nie chcialoby mi sie suszyc nic samemu, poza tym ufam im bardziej niz ludzkim suszonkom... natomiast to nawet taki len jak ja moze sam sobie wymieszac z roznych skladnikow ;)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Herbal Farm

Post autor: Nisia »

[quote="LuLu"]tyle, ze bez problemu mozna sobie cos takiego samemu zrobic[/quote]
do tego samego wniosku doszłam, i dlatego nie kupiłam

I też jestem miłośniczką ziółek z HP lub Zuzali.
siteczka
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 12:04 pm

Herbal Farm

Post autor: siteczka »

A czy Wasze szczurki jedzą zioła podstawowe dla szczurów HP? Zastanawiam sie właśnie czy je zakupić... wyglądają dość podejrzanie... znaczy... czy to jest smaczne??? ;)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Herbal Farm

Post autor: Lulu »

siteczka, o ziolach HP mamy caly oddzielny dzial: >>klik<< ;)
siteczka
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 12:04 pm

Herbal Farm

Post autor: siteczka »

ale ale ale lubią to szczurki? :) bo nie wiem do którego posta mam to tam wcisnąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”