kiedy ich połączyć?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

kiedy ich po??czy??

Post autor: nefretete »

od dziś mam 2 szczurka. jest to kremowy kapturek i ma ponad 1 miesiąć (ur. 11 07 br.)
w ziwiązku z tym mam takie pytanie: po jakim czasie mogę połączyć Czarliego(3 miesiace)
z nowym szczurkiem(Bieluch-chyba tak bedzie mial na imię lub inne, jeszcze sama nie wiem :drap: ). dziś zapozanalam Czarliego z Bieluchem, ale mój klusek był strasznie zazdrosny :roll: skakał na wszystko co się dało i biegał we wszystkich kierunkach. od czasu do czasu skubał malucha po ogonie lub po grzbiecie. kilka razy musiałam ich rozdielić, aby Czarli nie zrobił krzywdy maluchowi. na razie Bieluch ma swoją osobną klatkę i w niej przebywa. a i jeszcze jeden szczegół: Bieluch jeszcze nie umie się bronić i jest strasznie przytulaśny :przytul:
nefretete
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

kiedy ich połączyć?

Post autor: marchewa »

Według mnie daj jeszcze Bieluchowi trochę czasu, aż podrośnie na tyle by móc się bronić.

Póki co - spotkania na neutralnym gruncie i obserwacja. Wydaje mi się, że łączenie pójdzie dośc szybko i bezproblemowo, bo Czarli jest jeszcze młodym ciurkiem i powinien szybko zaakceptować maluszka. Ale na wspólną klatkę jeszcze troszkę za wcześnie. Jak już napisałam - daj Bieluchowi podrosnąć.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

kiedy ich połączyć?

Post autor: shy4 »

nefretete, heh :) tak jak ci mówiłem przytulas z niego extra i zapowiada się na wspaniałego sczurka:) a co do łączenia to chyba gdzieś tutaj na forum wyczytałem że maluch powinien miec minimum 6 tygodni ;) trzymam kciuki żeby wszystko gładziutko poszło :thumbleft:
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

kiedy ich połączyć?

Post autor: nefretete »

Ja także mam nadzieję, że wszystko będzie ok. na razie nie było większych problemów. właśnie moje chłopaki zmożył sen :khihi: czarli smacznie sobie śpi na mojej dłoni, a bieluch na kolanach, tylko czasem otworzy małe słodkie oczka i popatrzy się dookoła, słodziak jeden :zakochany:
p.s/ tego posta piszę jedną ręką i nieźle muszę naginastykować sobie palce :D
nefretete
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

kiedy ich połączyć?

Post autor: maggie »

Na pewno będzie wszystko dobrze zwłaszcza jeżeli i maluch i duzy są kochane i przyjacielsko nastawione ;) Trzymam kciuki,ja jutro jadę po drugiego ogona :D
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

kiedy ich połączyć?

Post autor: Miyako »

Też się nad tym zastanawiałam. Mi mama pozwoliła tylko na jednego szczura, ale postaram się skombinować mu kolegę :twisted:
Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i szczurki szybko się ze sobą zaprzyjaźnią ;)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

kiedy ich połączyć?

Post autor: maggie »

Miyako, skombinuj skombinuj a nie pożałujesz :hyhy: Moje szczurki juz się kochają :zakochany:
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

kiedy ich połączyć?

Post autor: nefretete »

najnowsze wieści: szczurki już są od kilku dni połączone. czasem bywają między nimi kłótnie, ale nie ma z tym większego problemu :hihi: . Bieluch zdominował Czarliego!
przewraca Czarliego na plecy i go gryzie, a ten klusek tylko piszczy. z tego wniosek, ze Bieluch rządzi :lol2: ciekawe jak to będzie, kiedy szczurek podrośnie :drap:
wszystko między nimi dobrze, razem śpią i jedzą. są jak bracia, tyleże Bieluch zdominowal Czarliego :haha:
dla porównania: Czarli 3 miesiące, Bieluch 6 tygodni :hihi:
nefretete
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

kiedy ich połączyć?

Post autor: shy4 »

nefretete, he he, a taki milusi bieluszek sie zdawał ;)
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

kiedy ich połączyć?

Post autor: nefretete »

jest milusi dla mnie, ale nie dla Czarliego :jezor2: najbardziej uwielbia siedzieć na ramieniu, bo tam najwyżej i tam jest jego miejscówka :hyhy:
nefretete
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

kiedy ich połączyć?

Post autor: shy4 »

nefretete, o ramieniu to wiem, jak był z nami w podróży to zawsze wchodził dziewczynie pod włosy przytulał sie do szyi i zasypiał :D
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

kiedy ich połączyć?

Post autor: nefretete »

u mnie też lubi spać na ramieniu :D . a jak się bachnie na Czarliego i na nim śpi to mam taki ubaw :haha:
nefretete
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

kiedy ich połączyć?

Post autor: shy4 »

heh :D bardzo mnie cieszy że tyle radości ci maluszek sprawia :D ja zaopatrzyłem się w kolejne klatki i moja raciarnia niedługo powiekszy sie o 2 samiczki i 1 samca :D
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

kiedy ich połączyć?

Post autor: nefretete »

to trzymam kciuki, aby wszystko sie udalo :thumbleft:
nefretete
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”