Filip. Ot, Filip.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: Chyna »

Gdy go zobaczyłam powiedziałam: "Ten".

I odtąd się zaczęło.

Filip to strasznie nerwowy rocznik. Jest malutki, ale to mu nie przeszkadza hasać za 10 szczurów. Czasem mam wrażenie, że zabije się o pręty.
Postawiłam mu domek w kącie - przesunął.
Przesunęłam z powrotem. Patrzę następnego dnia - przesunął.
Zabawa trwała ze 3 dni. Ma być pod kątem i koniec.

Gdy go wypuszczam z klatki na troszkę (ale tylko pod absolutną kontrolą i głównie na rękach go mam) to po powrocie do niej (niechętnym, rzecz jasna) biega i patrzy na mnie jakby mówił: "Wypuszczaj, wypuszczaj bo zagryzę!". A potem speeduje po całej klacie z 4 razy w górę i w dół.

Zaniosłam mu dziś rano same smakołyki szczurze. Mlekiem w granulkach nie pogardził, ale ogólnie nie był jakoś specjalnie zafascynowany całokształtem menu śniadaniowego. Przyniosłam sobie kanapki z serem feta. Strasznie zasolony, mi smakuje. On się patrzy przez pręty. No dobra, pomyślałam, niech stracę.
Dałam mu dosłownie kawalątek na palcu. Myślałam, że przeciśnie głowę przez pręty, aż mu oczy wychodziły. No to wzięłam więcej na palec a on się wziął na sposób i kawałek w ząbki i rzuca na dół w trociny, w ząbki - w trociny.
Potem zbiegł i jadł.

Widać, że lubi zabawy i jak wyrośnie to ja nie wiem, już widzę te harce... :kaleka: :kaleka:
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: AngelsDream »

A jakie ma umaszczenie ten Twój kawaler?
Wyjątki i dwa psy.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Filip. Ot, Filip.

Post autor: mataforgana »

tylko go nie przekarmiaj fetą, bo sama wiesz, że to słone :P

ja fetę ubóstwiam, ale znając kulinarne gusta mego stada staram się spozywać z dala od ogoniastych 8)

;)

pozdro zza monitora dla Filipa od wujciów Senia i Ryjastego ;)

edit:
kiedy fotki?! :P
Ostatnio zmieniony sob wrz 16, 2006 8:46 am przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: Chyna »

angelsdream, jak się nazywa takie szaro-mysie na grzbiecie i reszta biała? Beżowe czy jak? :hihi:

mataforgana, dziękuję, przekazałam, ale właśnie odwrócił się swoją piękną pupcią do mnie i walnął w kimę. Udaje, że nie słyszy.
A fotki jeszcze dzisiaj. :thumbleft:
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: AngelsDream »

Szaro - mysie... Takie brązowawe? Pewnie agouti i kapturek albo husky :]
Wyjątki i dwa psy.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Filip. Ot, Filip.

Post autor: mataforgana »

a łepek ma jaki? jednokolorowy, znaczy jak to na grzbiecie, czy jaśniejszy, i jakaś strzałka na pysiu? :D
jak łepek cały taki jak to na grzbiecie, to kaptur, a jak strzałka na pycholu, to husky 8)

ej, szaromysie, to może niebieski? :D
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: Chyna »

Ło matko. Czekajcie... oblukam, ale nie wiem, czy mu się spodoba. :flex:

Łotworzył lekko ślepia (pt.: "Czego tu znowu?"), ale obczaiłam.

Od ogona po plecy do głowy ciągnie mu się kolor szaro-mysi (niebieski, husky, ja nie wiem, nie panijamu), który potem zlewa mu się na oczy, a od noska w górę biegnie biała strzałka. Tak samo po bokach - bialutkie.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: AngelsDream »

http://i19.photobucket.com/albums/b197/ ... 08_06m.jpg - taki kolorek?
Umaszczenie huskowe [to nie kolor tylko rodzaj ulozenia kolorku na futerku]. zamotalam :|
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: Chyna »

[quote="angelsdream"]http://i19.photobucket.com/albums/b197/ ... 08_06m.jpg - taki kolorek?
Umaszczenie huskowe [to nie kolor tylko rodzaj ulozenia kolorku na futerku]. zamotalam :|[/quote]

Y-y. Szary jaśniejszy.

Pynia nie ma takiego. Góra podobna w kształcie ułożenia umaszczenia, ale delikatniejsza, gęstsza...

A co do huskyego to ja się jakoś zorientowałam, że to nie rodzaj koloru a rozmieszczenia, ale wolałam udać głupią. 8)
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: AngelsDream »

To normalne, że gestsza - moje trochę za dużo przeszły i wygubiły futerko...
Ja już nie wiem, głupia jestem co to za kolor...
Wyjątki i dwa psy.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Filip. Ot, Filip.

Post autor: mataforgana »

Chyna, nie motaj, dasz foty to oblukniemy i wydamy wyrok :twisted:
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: Chyna »

Ten kolor jest podobny do koloru z awatarka mataforgany.

A fotki będą bardzo niedługo. Ok. pół h - do godzinki.
Szczurka, klatki - przy okazji powiecie mi, na jak długo mi ta klatka starczy nim od podrośnie. Oki?
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: AngelsDream »

A nie lepiej zmierzyć klatkę?
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: Chyna »

[quote="angelsdream"]A nie lepiej zmierzyć klatkę?[/quote]

Już mierzyłam i dawałam wymiary, ale tu jest tak wiele postów...

57 cm (dł.) x 32 cm (wys.) x 30 cm (szer.)
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Filip. Ot, Filip.

Post autor: AngelsDream »

Wg szczurzego kalkulatora klatka jest za mala, ale prawda jest taka, że wszystko zależy od tego jak często szczuras wychodzi z niej, jakie ma usposobienie i jak ją urządzisz. Dla jednego ogonka absolutnie wystarczy, a jak bedziesz kupować nową, to pamiętaj, że szczurki wolą wyższe niż szersze klatki. :D
Wyjątki i dwa psy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”