Tworzenie stada mama+3 jej młode

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Michu86kg
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:23 am

Tworzenie stada mama+3 jej m?ode

Post autor: Michu86kg »

Moja Negra samiczka urodziła 14 dni temu małe szczurki miot był nie planowany gdyż kupiłem ją już zapłodnioną w zoologicznym. Mam pytanie czy zostawienie w wspólnej klatce z mamą 3 samiczek wchodzi w grę. Samiczka jest pokojowa nie wykazuje żadnych objawów agresji. Czy takie stadko to dobre rozwiązanie?.
Czy klatka o wymiarach 50 cm długości, 30 szerokości i 75 wysokości trzy piętrowa jest wystarczająca
dla 4 szczurków? Czy w przyszłości można do tej klatki i do tego stada dołączyć jeszcze jedną samiczkę albo dwie czy lepiej stworzyć dwa stada w dwóch osobnych klatkach ?
Zaznaczam ze to ma być stadko samiczek nie parki żeby nie było ze robię amatorską hodowle bo już mnie raz pojechali ;)
z góry dziękuje za odpowiedz :)
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Tworzenie stada mama+3 jej młode

Post autor: Matylda »

No wiesz jak ktos widzi ze masz 14 szczurow i pytasz o mlode to na mysl przychodzi tylko jedno: pseudo hodowla! Wedlug mnie lepsze jest jedno duze stado niz pare malych. Co do klatki to mozesz obliczyc kalkuratorem, wedlug mnei ta klatka jest za mala na 4 szczurki!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Tworzenie stada mama+3 jej młode

Post autor: Viss »

Oczywiście, jak najbardziej możesz zostawić mame z córkami. Nie bedzie problemów z łączeniem. To baaardzo dobre rozwiązanie. Co do klatki - teraz na pewno jest wystarczająca i myślę, że jeśłi Ci nie wyrosna gigantyczne baby, to powinna starczyc i później. Jeśli chodzi o łączenie z innymi samiczkami, to jeśli łączenie sie uda i będziesz miał bardzo duża klatke na takie stado, to czemu nie. Szczury to stadne zwierzęta, więc chyba im więcej tym lepiej.
Moze zamiast szukac innych samiczek, zostaw te z własnego miotu?
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 2:23 pm przez Viss, łącznie zmieniany 1 raz.
I am not from your tribe.
Michu86kg
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:23 am

Tworzenie stada mama+3 jej młode

Post autor: Michu86kg »

Myślę ze 4 samiczki powinny bez problemu zmieścić się w tej klatce, są mniejsze od samców po za tym klatka jest piętrowa wiec nie będzie tłoku a spać będą i tak wtulone ;) A jak podrosną można kupić większą.
A z tą hodowlą już gdzieś pisałem chodzi mi o samiczki z przyczyn takich ze
1. Mama woli jaśniej ubarwione bo ciemnych się boi :P (to jest mimo wszystko powód;) )
2. Praktyczny, odróżnianie szczurka z daleka :)
3. Nie chcę samców właśnie dlatego żeby nie było problemu z małymi :)
Raczej hodowli z samych samiczek sobie nie zrobię :) chyba ze będę miał niepokalane poczęcie ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Tworzenie stada mama+3 jej młode

Post autor: krwiopij »

Moim zdaniem klatka teraz jest OK, ale kiedy młode podrosną, koniecznie trzeba będzie kupić większą lub dokupić jeszcze jedną i połączyć obydwie (polecam Allegro - duży wybór i stosunkowo niskie ceny). Ta klatka dobra jest na 1-2 szczury. Fakt, samiczki są dorbniejsze, ale jednocześnie są bardziej ruchliwe - więc wcale nie jest tak, że mniej miejsca potrzebują.
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 2:49 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Michu86kg
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:23 am

Tworzenie stada mama+3 jej młode

Post autor: Michu86kg »

Zrobię tak ze zostawię matkę i 3 jej młode (białą, kapturka i czarną) w ten sposób pozbędę się problemu z odróżnieniem szczurasków i z problemów z łączeniem w stado :) A potem połączę dwie klatki rurką w ten sposób będą miały wystarczająco miejsca.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Tworzenie stada mama+3 jej młode

Post autor: Matylda »

No i to jest najlepesze rozwiazanie!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”