Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

macca
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:29 pm

Co si? dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: macca »

Zdaję sobię sprawę z tego, że jest wiele takich tematów, ale nie mogę znaleźć nic o objawach mojego malca :( Bernarda kupiłam 4 dni temu. Zauważyłam że b. częstto kicha, a przy tym wydziela coś jakby miał katar (i czasami wypuszcza takie małe bańki z nosa). Oprócz tego mam wrażenie że czasami ciężko mu się oddycha... i prawie cały czas wygląda tak jakby mu miało wyskoczyć serce - jak oddycha to strasznie przy tym drga. Nie wydaje mi się żeby był wciąż zestresowany, bo mam już jakieś doświadczenie ze szczurami i wiem mniej więcej jak wygląda strachliwy szczurek. Możliwe jest żeby przeziębił się w drodze z zoologika? Bo pomimo tego że pudełko ze szczurkami mialam pod płaszczem, dodatkowo owinięte w szalik to jest zima i nie było za ciepło... a do tego wszystkiego jest mało ruchliwy, ale wydaje mi się że on akurat ma taki charakter... proszę pomóżcie! Mam go dopiero kilka dni ale już zdążyłam go bardzo polubić!!

Jeśli jest jakiś temat o tym, to proszę o linka...
:(
Wesołych Świąt !! ;)
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: Julek »

Często zdarza się , że szczurki z zoologika już tam chorują. Możliwe, że tam nabawił się jakieś infekcji. Ja proponuje ci Wizytę u weta. Nic innego nie przychodzi mo do głowy. Może ktoś bardziej doświadczony i starszy od mnie doradzii ci co robić w tej sytuacji, bo ja nie spostkałam się z czyms takim.

Edit/
Może to Ci pomoże
http://szczury.org/viewtopic.php?t=8038
Ostatnio zmieniony wt gru 26, 2006 3:43 pm przez Julek, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
macca
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:29 pm

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: macca »

Tzn rozważam jeszcze alergię. Zmienię trociny na coś innego. I może ten gwałtowny oddech to jednak jakiś stres... na szczęście zauważyłam, że ten "katar" ustąpił. Niepokojące pozostały tylko te ruchy... :|
Wesołych Świąt !! ;)
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: Julek »

Alergia oczywiście. Jak najszybciej zmień trociny na np. żwirek Cat's dream on nie pyli tak bardzo. Radzę Ci w środę iść do jakiegoś zaufanego weta. :|
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: krwiopij »

macca, nie ma co debatować. Szczurek ma niepokojące objawy, więc trzeba zabrać go do dobrego weterynarza. Jak najszybciej. To delikatne, młode zwierzątko. Lepiej nie ryzykować rozwinięcia się choroby, bo to może zaciążyć na całym jego życiu.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: Ania »

Podpinam się pod krwiopij.
Mi opis oddychania i baniek z nosa również wcale nie pasuje do alergii a prędzej do zapalenia płuc. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, a leczenie rozpoczęte - tym szanse na szybkie wyzdrowienie są większe.A chory to mógł być już w sklepie, a jak. Wiele razy widziałam w sklepach objawy zapalenia płuc u szczurów, jednego takiego kupiłam i leczyłam na własną rękę - i, niestety zmiany były już nieodwracalne, ale szczur żyje.
Piszę to po to, żebyć wiedziała, że choroba u Twojego szczura nie musiała zacząć się w drodze ze sklepu do domu - a o wiele wcześniej i może być już w stadium zaawansowanym.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
friia
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 6:53 pm

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: friia »

może ma kłopoty z sercem, zbiera mu się woda, nie może jej przepompować i dlatego tak mocno rusza przeponą, żeby to jakos przerobic. koniecznie się spytaj weta o serce i wode
macca
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 25, 2006 12:29 pm

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: macca »

Ania, zdaje sobie sprawę z tego że szczur mógł juz cos zlapac w zoologiku... ale myslalam tez moze, ze mogl zaziebic sie w drodze... :(
Dzieki wszystkim za dobre rady, ale, naprawde nie wiem jak to sie stalo, mojemu malemu juz prawie nic sie nie dzieje! Jeszcze od czasu do czasu pokicha sobie, czasami tez slychac takie dziwne oddychanie... ale baaaardzo bardzo rzadko. Mam wrazenie, ze cokolwiek to jest, mija :)
Wesołych Świąt !! ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: krwiopij »

[quote="macca"]czasami tez slychac takie dziwne oddychanie...[/quote]
Jeśli oddech szczura słychać, to dzieje się coś niedobrego. Ja mimo wszystko poszłabym do weterynarza. Jasne, to może minąć samo, ale równie dobrze może rozwinąć się (początkowo bezobjawowo) np. zapalenie oskrzeli.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: Wielombrowek »

Ja takrze proponowałabym iść do weta i kupić w aptececoś do inhalacji dla małych dzieci.Mam sczura z katarem i weterynar zaproponował mi robić inchalacje z olejków eterycznych.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co się dzieje z moim szczuraskiem ;( ?

Post autor: krwiopij »

O inhalacji jest trochę na forum. Osobiście proponuję sól iwonicką + Septosan (w aptece razem za jakieś 22-25 złotych).
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”