RE: Czym karmic maluszka?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cherir
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 22, 2007 8:22 am

Czym karmic maluszka?

Post autor: cherir »

Witam,

a wiec.. mam maly problem jutro mam zamiar kupic malego szczurka ktory podobno dzis dopiero bedzie odstawiony od matki w sumie wszystko mam juz przygotowane na powitanie pupila, ale nie wiem co mu podawac do jedzenia i w jaki sposob.. nie wiem czy ten maluch umie pic z miseczki (watpie zreszta w to). Boje sie zeby nie padl mi z glodu.

Prosze o rade..

Pozdrawiam
Anka
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: Natalia_1222 »

Po pierwsze, kup dwa, bo one są stadne. Poszukaj na forum, były już takie tematy. Maluch na pewno będzie potrafił pić z miski, to z poidełka nie od razu potrafią. Ile on ma tygodni ?
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: maua_czarna »

[quote="cherir"]
nie wiem czy ten maluch umie pic z miseczki
[/quote]
ja doradzam Ci nauczyc go pic z poidla-nie powpadaja tam trocinki,jest higieniczne,woda nie zostanie rozlana kiedy np nie bezie Cie w domu.
Co do karmienia,mysle,ze padniecie z glodu raczej nie wchodzi w gre:) poczyta tematy o karmieniu szczurow. maly odstawiony od matki ma juz normalna diete:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Gośka
Posty: 79
Rejestracja: pn paź 02, 2006 8:40 am

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: Gośka »

no tak ale nie każdy ogonek chce pić z poidełka moje dwa uparciuchy nie chciały pić. Kiedyś wyjeżdzałam na 3 dni i wstawiłam na pięterko wodę w przymocowanym kieliszku ku mojemu zaskoczeniu od tamtej pory piją i problem sam się rozwiązał.
Generał [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: yss »

aaa tam nie chciały. moje już umieją, a też się krzywiły. co jakiś czas pyrgałam kulkę w pojniku, żeby była na nim wilgoć i dziś [czwarty dzień] widziałam, że dwa szczury umieją pić, a jeśli dwa, to raczej wszystkie. wcześniej pewnie bazowały na wodzie w owocach i warzywach, ale okazało się, że pojnik to też fajna sprawa... może trzeba je tak trochę.. skłonić? nie dać soczystego, popyrgać kulkę, żeby było wiadomo, że woda...? a może brzeg rurki pojnikowej jest źle zrobiony i np kaleczy? [czy to możliwe?]
ten się nie myli, kto nic nie robi
crow25
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 5:22 pm
Kontakt:

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: crow25 »

najlepiej zeby szczur pil z poidelka a ja niemialem z tym problemuw muj pierwszy szczur pil bez klopotu bo mial 2 miesiące jak go kupilem:) a gdy dostalem miesięcznego szczurka od mojego kolegi bylem kompletnie zdziwiony ponieważ juz umial pic z poidla i nawet niezle se radzi :)
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: Czerwonaona »

Wydaje mi się,że jeśli szczurki beda dwa rozwiąze sie problem bo jeden za przykładem drugiego nauczy się pić z poidełka.Razem napewno razem podchodzic do nowosci.Hmm jak kupowałam mojego pierwszego szurka tez nie potrafił bo w sklepie miał miseczke nie poidełko ale bez problemów się oswoił.Tak jak w wypowiedzi wczesniej naciskalam poidełko zeby kulka była mokra i same podchodziły i spijaly wode a potem to juz nie bylo namniejszego problemu.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: Livonia »

do jedzenia proponuje kaszke np bobivita kupic ryżową i podawać( najlepiej smakowa) raz dziennie niewiele do miseczki- żeby kaszka nie stala tam. no i oczywiscie jakiś suchy prowiant;) karme jakoś w miseczce niech też ma:)czasem jogurcik (nie podawaj mleka raczej jeśli chcesz kup dla kociąt)
p.s i oczywiście od razu radze wziasc dwea szczuraki:)
KAMYK-SAN
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 13, 2007 1:58 am

RE: Czym karmic maluszka?

Post autor: KAMYK-SAN »

Witam cię serdecznie!!!
Ja zanim kupiłem Adolfa, miałem szczurzycę która była w ciąży jak ją kupiłem. Urodziło się 5 szczurków. Co do picia, NIE WSTAWIAJ MISECZKI Z WODą, bo maleństwo się może utopić!!! Zawies mu normalne poidełko kulkowe, nisko nad ziemią. A co do pokarmu to podawałem pokarm mięki, ugotowana marchewka, chleb, troszke sera, ale widziałem ze same się dobierały do pokarmu suchego, brały kukurydzę (suchą) i biegały po klatce, a potem w kąciku prubowały skubać. Nie polecam mleka, bo w przyszłości nie będzie chciał pić wody!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”