RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: witch »

Od zawsze balam sie zakladania tematu w tym wlasnie dziale.Wiedzialam,ze ta chwila kiedys nadejdzie,ale niegdy bym nie przypuszczala,ze tak szybko.Nie mialam dostepu do internetu,a i teraz pisze z kafejki,dlatego niektorzy z Was pewnie nas nie pamietaja..
Od jakiegos czasu moje Malenstwo przez doslownie chwilke kulalo na lewa tylnia lapke,ale po sekundzie juz wszystko bylo dobrze.Po tygodniu zaczela kulec coraz czesciej ale nie odczuwala bolu,kiedy Ja dotykalam.Zaniepokoily mnie tez poczatki lysienia na pyszczku.Nie czekajac dlugo zadzwonilam do kliniki specjalizujacej sie w leczeniu zwierzat malych,i upewniwszy sie ze szczury sa tam pacjentami na porzadku dziennym(jestem zupelnie nowa w tym miescie wiec nie bylo jak sprawdzic)zabukowalam nam wizyte na ten sam dzien.Wszystko bylo jak zwykle,Pyziaczek zadowolony i ciekawy,co tym razem sie stanie,jak zwykle potraktowala weta delikatnie mowiac-nieciekawie.Podobno lapka byla zlamana,dostala zastrzyk,juz nie pamietam co to bylo...mozliwe ze jakis sterydowy,przeciwbolowy...mialaysm przyjsc na kontrole za tydzien.Wrocilysmy do domu i zostawilam Ja w klatce,zeby biedna sie troszke odstresowala.Wieczorem,jak zwykle puscilam obie,zeby pobiegaly.Nie moglam Jej znalezc,mimo moich nawolywan nie przybegala,jak zwykle...znalazlam Ja spiaca,opatulona w koldre.Zastanowilo mnie to,ale Pyniek czaem tak mial,ze kladla sie spac gdzie popadlo,o ile miala na to czas.Wzielam Ja na rece,wtulila sie we mnie jak jeszcze nigdy dotad...jakby przeczuwala...a ja,glupia idiotka,zamiast podniesc larum,schowalam Ja do klatki,zeby odpoczela..na drugi dzien byla rownie spiaca,postanowilam nie podawac Jej wiecej tego leku.CO MNIE ZAMROCZYLO,ZE NIE POMYSLALAM,CO SIE DZIEJE????????????????????????????????????????Spala w wiklinowym gniazdku,co jakis czas tylko zmieniajac pozycje.Chcialam Ja obudzic,zeby dac Jej pic...wolalam..nic...chcialam poglaskac i wtedy dotknelam zimnego,zesztywnialego cialka...zaczelam krzyczec,cala sie trzeslam i nie dochodzilo do mnie to,co sie stalo...po jakims czasie wyjelam Ja,w gniazdku z klatki,wzielam na kolana i zaczelam kolysac w ramionach..mowilam,jak bardzo Ja kocham,jak bardzo przepraszam,jak wiele dla mnie znaczyla.Nigdy nie mialam i nie bede miala takiego szczura jak Ona.Moglam nie isc do tej cholerne kliniki,moglam zorientowac sie wczesniej,ze cos jest nie tak...jakby ktos pozbawil mnie logicznego myslenia na dwa dni.Ona jedna ostatnimi czasy sprawiala,ze usmiech pojawial sie na mojej twarzy.Przez ostatni miesiac stracilam wszystko,co kochalam-chlopaka,dziecko,a teraz jeszcze,dzieki swojej glupocie,obie z Gilotyna stracilysmy Pyzunie.
Mala wariuje-szuka Pyziaka po calej klatce,jest wystraszona,nie je,nie ma pojecia co sie dzieje...
Nie moge uwierzyc w to,ze juz Jej nie ma,ze juz nie bedzie sie wspinala po moich spodniach z taka determinacja,jak w tedy,gdy obcielam Jej pazurki,ze juz nigdy nie bede mogla calowac tego cudnego brzuszka,tak jak tylko mnie pozwalala,ze juz nie zobacze jak skacze po pokoju...nie moge!Pyziaczku,wszystkie swieczki tego swiata-dla Ciebie...[*][*][*]
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: limba »

Brak mi slow witch ;(... potwornie mi przykro... wiem ze zadne slowa nie zmniejsza bolu..
Trzymaj sie cieplutko... :przytul:

['][']['] Pyzuinia...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: Nina »

Strata kochanego zwierzaka zawsze boli, zwłaszcza jeśli ma sie poczucie winy. Niektórym przechodzi szybciej, innym wolniej, we mnie to poczucie winy pozostało i chyba zostanie na zawsze :(
Dla Pyzuni [*] [*] [*][/b]
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: Mageda »

trzymaj sie jakoś ;(
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
kasiekxxx
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 17, 2006 12:46 pm

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: kasiekxxx »

Ta klinike to na czarną liste..

Łza w Oku.

Trzymajcie się:*

Pyzuniu,
[***]


Ps:Ile miała?:(
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: illu »

Byłam tak samo przywiązana do Bandziora , tak samo zachowałam się gdy znalazłam go nieżywego . Dawał mi tyle usmiechu co Tobie Pyza.
Strasznie mi przykro. I rozumiem każde zdanie aż za dobrze...
Trzymaj się cieplutko.
[*] dla Pyziaka.
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: witch »

Dzieki Wam Wszystkim...Pyziak mial okolo pol roku...mlodziutka,za mloda...:-(
Ostatnio zmieniony czw lut 08, 2007 10:32 pm przez witch, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: 'Asia »

witch, dokładnie wiem co czujesz... Niecały miesiąc temu straciłam moją ukochaną Lolkę... I choć od dwóch tygodni mam nowe maleństwa, to wiem że już drugiej takiej Loli nie będzie... Ona była wyjątkowa i bardzo kochana... Naprawdę to był niezwykły szczurek... Choć była ze mną prawie trzy lata, to ostatni miesiąc jej życia przypominał już opiekę paliatywną - karmiona i pojona wyłącznie ze strzykawki, gdyż już nie mogła sama, myta przeze mnie - sama też już nie potrafiła, spała wyłącznie w łóżku, pod kołdrą, a nie w klatce... To pozwoliło mi trochę się przygotować na jej odejście... Jednak u Ciebie to był szok - taki młodziutki szczurek, takie niespodziewane...
Tak strasznie mi przykro :( :( :( Tyle jeszcze chciałaś jej miłości podarować a ona już po drugiej stronie Tęcozwego Mostu...

Na Twoim miejscu nigdy już bym nie poszła do tej kliniki... Zachowanie Pyzy po wizycie u nich, a potem jej odejście jest mocno podejrzane i zastanawiające...

Naprawdę strasznie mi przykro... Ale pamiętaj że zrobiłaś dla niej wszystko co mogłaś i nie obwiniaj się! Ona na pewno jest Ci za to wdzięczna! Trzymaj się cieplutko razem z Gilotyną

Dla Pyzuni [*][*][*][/b]
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: pixxa »

[*] Pyzunia

przykro :( , trzymaj się
Gośka
Posty: 79
Rejestracja: pn paź 02, 2006 8:40 am

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: Gośka »

:-(:-(:-(Tak przykre są rozstania z naszymi Milusińskimi :(

Trzymaj się cieplutko.
Generał [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: yss »

['] dla pyzuni. nie będzie już drugiej takiej...
wiem, jak się czujesz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Joga
Posty: 95
Rejestracja: wt gru 26, 2006 11:17 am

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: Joga »

Pamiętam jak moja świnka morska miała niedowład tylnich kończyn...Nie mogła chodzić wogóle. Wet dał jej ze dwa razy jakieś zastrzyki...I po nich...Ciężko mi o tym mówić...
Niech Tęcza zawsze świeci nad Pyzą za Mostkiem [']
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2007 3:48 pm przez Joga, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną:
Od 30.07.06 r. Ogonek i Wąsik
Od 19.01.07 r. Silver :)
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: Kora »

Jestem z Tobą całym sercem.
Nie wiem, co napisać, bo sama to przechodziłam a słowa ciężko przychodzą, ale na pewno łobuziaki pozostawiają cząstkę siebie byśmy mogli bardziej je kochać.
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: ESTI »

Dla Pyziaczki...
Obrazek
Obrazek
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

RE: Pyza,Pyzunia,Pyziaczek moj malenki....

Post autor: witch »

Wiecie...poszlam do tej kliniki.nie moglam sie powstrzymac...recepcjonistka z usmiechem na twarzy zapytala,jak sie czuje moj szczur...
-niech pani bedzie tak uprzejma i przekarze pani weterynarz,ze Pyza umarla po jej zastrzyku.Po prostu usnela i juz nigdy sie nie obudzila
-przykro mi...
-pani jest przykro.Prosze tez przekazac,ze jezeli nie ma sie bladego pojecia o leczeniu szczurow,to lepiej po prostu tego nie robic.
Wyszlam.Bez awantur,bez wyzwisk mimo,ze sie we mnie gotowalo.Znowu plakalam caly dzien.Bez sensu to wszystko.Zaplacilam za zabicie mojego Pyziaka.
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”