RE: Jak oswoić cztery szczury naraz??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Agatka94
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 06, 2007 3:04 pm
Kontakt:

Jak oswoić cztery szczury naraz??

Post autor: Agatka94 »

Mam cztery szczury (Stioartessa, Blanka, Myszka, Kosia) :smykrat:
Niby biegają sobie swobodnie po pokoju, nie boją się mnie, ale chciałabym żeby reagowały na swoje imie i przybiegały do mnie na zawołanie:):hmmrat: Jak je tego nauczyć?? jakim tonem wymawiać ich imionka??[/size]
7 grudnia 2007r. Stiuartessa pierwszy raz puszczona wolno po pokoju :-)
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Jak oswoić cztery szczury naraz??

Post autor: Czerwonaona »

Wydaje mi sie,że aby szczurki się pryzwyczaiły potrzebny jest duży kontakt z właścicielem.Fajnie,że biegają ale nie napisałaś ile czasu poświęcasz każdemu z osobna na mizianko.Ja najpierw moje miziałam,przyzwyczajałam a potem nadeszla kolej na puszczanie po pokoju.Na poczatku biegaly tylko po lozku caly czas majac ze mna kontakt.Teraz gdy puszczam je na podlogei tylko usiade na ziemi zaraz panienki przylatują.Nie reagują wprawdzie na imionka ale jak zacmokam ,każda wylatuje ze swojej kryjówki i spindrają sie po mnie.Najmniejsz ma z tym jeszcze problem i czasami trzeba jej szukać ale jak najwiecej biore ją na rece i pracujemy nad dzikuskiem usilnie.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Jak oswoić cztery szczury naraz??

Post autor: szpaczek »

Czerwonaona-hmm ja puszczałam szczura na łóżku to mi w 2 poduszkach dziury wygryzł:lol:
Agatka-ja tez ucze na cmokanie bo na imie wogule nie reaguje,a na cmokanie tak sobie,chocia czasem wołam ją.... dużo czasu:P czasami w ogóle nie chce sie jej przyjść:P moja sie troche cmokaia nawet boi..
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Jak oswoić cztery szczury naraz??

Post autor: limba »

Ja robie dokladnie tak jak czerwonaona, czyli oswajam na poczatku na kanapie (w moim przypadku), a po jakims czasie dopiero zaczynam puszczac po pokoju.
szpaczek: wygryzanie dziur to prawie lezy w szczurzej naturze ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Jak oswoić cztery szczury naraz??

Post autor: szpaczek »

wiem wiem:]jakos to już prełknełam po ładowarce,i kilku poduszkach:]
ja zazwyczja ją dawałam na łóżko ale po tym incydencie już nie:] wiec wykorzystałam smycz,alez niej wychodziła bo sie bałam za mocno ścisnąć tego;P ale teraz sie odważyłam i była w smyczy 10 minut:smykrat::D wiec ją zaczełam na podłoge puszczac..
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: Jak oswoić cztery szczury naraz??

Post autor: Słońce »

Witam. Ja też na początku puszczałam szczurki tylko na łóżko. Jadły ze mną, zasypiały obok... Wytrwale zwracałam się do każdego szczurka po imieniu. A już kiedy dawałam jedzenie, to najwytrwalej. :D I wydaje mi się, że już reagują na swoje imiona. Teraz mają więcej swobody, bo biegają po pokoju. Ale jak tak sobie poganiają to przychodzą do mnie, szukając herbaty albo po prostu towarzystwa. Są dwa, a jak jeden który zazwyczaj wlezie do łóżka i zaśnie, to drugi nie mając towarzystwa sam wskakuje do mnie na łóżko. Tak więc dużo czułości, cierpliwości. I nie ma co na nie krzyczeć, i tak nie zrozumieją że nabroiły. :hoprat:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”