RE: Moja ulubienica)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

Witam serdecznie, jestem Białorusinką. Chcę wam pokazać moją ulubienicę, nazywa się Fienia. Razem przyjechałyśmy do Polski uczyć języka polskiego. Jesteśmy tutaj od kilka miesiąc.
Fienia jest u mnie już czwartą  szczurycą. Długo zbierała się z myślami na kupowanie nowego szczurka, prawie 3 lata. Z jednej strony żyją oni za mało, rastawać się potym bardzo ciężko. Jeszcze pozostało się bardzo dużo zepsętych rzeczy. Mój ojciec do tych miast nie może zapomnieć wielką dziurę w storze i przegryźnienty przewód telefonićny.
A z drugiej strony, gdy Fienia leży u mnie na ręce i patrzy na wszystko z uczuciem niebazpieki - to są najlepszy momenci, które grzeją moje serce. Wszystki probliemy uchodzą na drugi plan i zaczynasz więcej uśmiechać się.
Fienia jest bardzo towarzyską i ciekawą szurycą. Bardzo lubie zwracać uwagę na siebie i spać ze swoimi ulubionymi gospodarzami.
Kable schowaliśmy w niedostępne miejsce, na razie Fienia ich jeszcze nia znalazła. A z tym, że szczury żyją za mało (chociaż to jest bardzo niesprawiedliwo)- niestety nic zrobić nie mogę.
Przepraszam bardzo za moi błędy, jeszcze źle wiem języka polskiego.
Oto moje dziecko, Black Self Standart  )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 2:11 pm przez Dana, łącznie zmieniany 1 raz.
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: Moja ulubienica)

Post autor: AnGi1993 »

Hehe gratuluje :) To ty nie jesteś z polski? nawet dobrze ci idzie z polskim ale trochę niektórych nie zrozumiałam ale wiadomo o co chodzi :) Masz słodkiego sczurka mam nadzieje że dogada się z naszymi szczurkami hehe :)
PS. Na 2 zdjęciu fajnie wyszedł :)
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 2:15 pm przez AnGi1993, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

AnGi1993, dziękuję bardzo!
Było bardzo przyjemnie znaleźć taką stronę szczurową w Polsce. Na Białorusi jeszcze tylko zaczynamy tworzyć kłąb wielbicielej szczurów. Bardzo ładnych szczurków kupili w Moskwie kilka ludzi z Minsku i teraz na Białorusi już mamy koło dyiesięciu dumbo Rexów i jednego fuzza.
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 2:49 pm przez Dana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Moja ulubienica)

Post autor: yss »

dana: witaj :) masz przepięknego szczurka...

no i ja np zrozumiałam wszystko, co napisałaś, czyli nie jest źle :D mam znajomych białorusinów, odtwarzają wczesne średniowiecze, dłubią łyżki w drewnie... bardzo mi się podoba ich akcent :) gdzie mieszkasz w polsce?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Elly »

Sliczna szczura :) Pierwsze i ostatnie zdjecie najbardziej mi sie podoba :] Z tym Twoim polskim to wcale zle nie jest, ja tez praktycznie wszystko zrozumialam :)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

Elly, dziękuje bardzo, bardzo mi miło! Spodziewam się, że mój język będzie w przyszłości znacznie lepiej)
yss, dziękuje bardzo! Mieszkam w Lublinie.
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 2:59 pm przez Dana, łącznie zmieniany 1 raz.
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Moja ulubienica)

Post autor: fenek11 »

No no jak dlamnie to pieknie ci idzie nauka jezyka polskiego dobrze nim wladasz :] a szczurcia przeslodka :]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Moja ulubienica)

Post autor: limba »

Kochana piszesz lepiej niz niektorzy Polacy ;)
Witamy! :))
Szczura przepiekna, czarniuchna jak moj Fryt :) jakas kolezanka moze by sie jej przydala :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

Dzięki za takie dobre przyjęcie, bardzo mi miło:)
limba81, niestety nie mogę wziąć koleżankę Fienie, dlatego że jest u mnie chora. Klinikę odwiedzamy bardzo często na przestrzeni już czterech miesiący. I nie mogę w tej sytuacji wziąć drugiego szczurka, chociaż bardzo chciałabym mieć więcej niż jednego.
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Afri »

ojej ;( a co tej przepięknej pannie jest ?
P.S. witamy, bardzo dobrze ci idzie nauka Polskiego ;)
....
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

Fienia ma chore serce, bronchit i mykoplazmę( Samopoczucie bardzo zależy od warunków pogody. Przy gwałtownej zmianie zaczyna bardzo kichać i ma wyciek porfyrynu z nosu. Ale walczę z tym i spodziewam się że będzie lepiej. Chociaż weterynarzy myślą inaczej.
24. marca Fienia skończyła 1 rok.
Zdięcie z dnia urodzin
Obrazek
Taką fajną sylwietkę wygryzło moje dziecko (kiedyś to był sweter mojego męża)
Obrazek
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Moja ulubienica)

Post autor: lenalove »

nie no sweter pierwsza klasa! jak od znanego projektanta z Paryża :) czy w pierwszym poście na drugim zdjęciu zauważyłam guza czy to tylko takie ujęcie? dużo zdrówka dla Fieni
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

nie nie, nie ma (na szęście!) nijakiej guzy, to tylko ujęcie. (spodziewam się że zrozumiałam o czym chodzi.)
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Moja ulubienica)

Post autor: lenalove »

i wszystko jasne! obie zrozumiałyśmy :) ale ten sweter to arcydzieło !
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Moja ulubienica)

Post autor: Dana »

:D Dzięki tym zębam nie mamy jeszcze trzech komplektów bielizny pościelowej)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”