RE: Nieokreślanie wysokości ?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: olcia11 »

Hej ! Mam dwa ciury , ale z Małą jest coś nie tak ... Ona chyba nie określa wysokości ... Jak biega po kanapie i wchodzi na oparcie , to nie spada , ale jak puściła ją moja mama na półkę , to tak się wychyliła , że spadła ... Na szczęście moja mama ją złapała . No i też jak wchodzi na niższe pięterko to łapie się pręcików , wykęca się i spada na dół ... Czasem też tak jakby przekrzywia lekko głowę . Mama mówi , że może mieć chory błędnik ... Może to dlatego , że Czaga ją tak kopała "po głowie" ? Chociaż możliwe , że miała to już od kupna . Kupiłam ją w zoologu . Czage zresztą też , ale jej nic nie dolegało i nie dolega ... RATunku !:wowrat:
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: Telimenka »

kurcze bardzo mozliwe ze to blednik..a jak chodzi to tez mozesz zaobserwowac jakies przechylenia w chodzie itp? zalezy jak mocno ja kopala po glowie, ale bardziej mozliwe ze to jakies zaniedbanie sklepu lub wada wrodzona...
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: olcia11 »

Jak chodzi to się nie przechyla . Raczej wada wrodzona bo w tym sklepie ogony mają dosyć dobre warunki ... Dostają ładną karmę ... Czaga ją ze 2 razy kiedyś kopnęła tak , że Mała zrobiła fikołka ... Ale raczej wada wrodzona ... A jak ma chory błędnik , to muszę się nią jakoś inaczej opiekować ? Chyba nie ?? No i czy ona może o tego wcześniej umrzeć ? Czy to nie zagraża jej życiu ??
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: limba »

olcia11 przed wszystkim pilna obserwacja. Jesli tylko zauwazysz niepokojace objawy jak np przekrzywienie glowki, niepewny chod, upadanie na bok natychmiast do weta.
Mala moze miec wrodzone zaburzenie blednika, ale trzeba obserwowac czy to nie symptom jakiejs zblizajacej sie infekcji.
czy w Twoim miescie jest wet znajacy sie na gryzoniach? Ja bym na wszelki wypadek sie z nia przeszla.
Tymczasem musisz uczynic jej zycie bezpieczniejszym. Nie pozwalac poza klatka wchodzic w takie miejsca z ktorych moze spasc. W klatce tak poprzestawiac, popodwieszac hamaczki ze jakby spadala z polki zeby np wpadla do hamaczka.

Rozumiem ze szczurka jest mloda? Jakiego jest kolorku?
jak nie blednik to moze cos z oczkami, badz zaburzenia inne na tle nerwowym ze szczurka traci orientacje.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: olcia11 »

Tak , młoda ma ok.5-8mc . Niestety bezpieczniejszej klatki zrobić nie mogę - po prostu się nie da. Sprawdzę w "WETERYNARZE" czy  moim mieście jest jakiś dobry vet . ..  A czy to zagraża jej życiu ? . Łączyć dalej z Czagą czy dopiero po wizycie u veta ?? No i zabrać Czagę na kontrolę czy tylko MALUSZKA ? Kolorek biały , czarny dosyć cienki pas na grzbiecie , czarna głowa , czarne oczka . Zdjęcie Małej jest w "Nasi pupile" na 2 str. w temacie "Moje słoneczka - Czaga i Mała:*" ...
EDIT ;
RATUJCIE ! MAŁEJ SIĘ POGORSZYŁO !! MA BARDZO PRZEKRZYWIONĄ GŁOWĘ I TROSZECZKĘ CIAŁKO ! STRASZNIE SIĘ O NIĄ MARTWIĘ !! WCZORAJ MIAŁA TROCHĘ PRZEKRZYWIONY ŁEBEK !
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2007 8:17 pm przez olcia11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: limba »

jesli nawet tylko czasem to ja bym ja wziela do weta, tylko ja nie ma sensu ciagac Czagi jesli nie ma zadnego powodu.
Zagrazac zycie moze jesli: jest to infekcja i bedzie nie leczona, jest to np rozwijajcy sie guz w glowce (tfutfu odpukac = to taki najczarniejszy scenariusz). Kazda nie leczona choroba moze i zazwyczaj zagraza zyciu.

A kiedy zauwazylas takie jej nieskoordynowanie i upadki z wysokosci?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: Elly »

Olcia11, jak sie pogorszylo, to wizyta u weta w trybie natychmiastowym. Jest troche tych chorob, gdzie szczurek moze miec przekrzywiony łebek np. zapalenie ucha. Mozesz poszukac na forum o łebku, w spisie tresci. Mi sie cos z netem wlasnie dzieje i wolno chodzi.
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2007 8:32 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: limba »

olcia11 tego sie obawialam :( szczurcia jak najszybciej do weta. Bardzo mozliwe jest zapalenie ucha wewnetrznego.
Znalazlas jakiegos polecanego weta u siebie?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: olcia11 »

No chyba pojdę na Cieszyńską 12 ... Bo ja w Łodzi mieszkam ...
EDIT :
spadać zaczęła już dosyć dawno ale myślałam, że to dlatego bo jest młoda i gapowata.ale z dnia na dzień jest coraz gorzej:-( ide do veta za 2 dni!:cryrat::-(
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2007 9:34 pm przez olcia11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: Elly »

Najlepiej jezeli pojdziesz do weta jutro, bo za dwa dni moze byc gorzej.. Jezeli sie zauwaza takie zmiany neurologiczne, to trzeba reagowac od razu. Z tym nie ma zartow.. A wszystkie choroby przeciez sa nieprzyjemne i powazne. Łebek pewnie juz zostanie przekrzywiony, ale mozna zapobiec dalszemu rozwojowi tego paskudztwa.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: limba »

Absolutnie nie za dwa dni. szczura musi trafic do lekarza najszybciej jak sie da. Z tymi schorzeniami nie ma zartow, czasem godziny moga decydowac o pomyslnosci leczenia.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: ESTI »

Za dwa dni to moze nie byc juz co ratowac. U szczurkow wszystko dzieje sie szybciej i jesli widac juz takie zmiany, to znaczy, ze cholerstwo bardzo szybko sie rozwija.
Obrazek
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: olcia11 »

Ja nie mogę wcześniej ! Bo tata na działce , a cieszyńska dosyć daleko . Chyba , że pójdę do veta dzisiaj , ale ten vet , do którego mogę iść dzisiaj , nie zna się na ciurach . Poza przekrzywienim łebka , nie ma innych objawów . To iść do tego veta nie znającego się na ciurach dzisiaj , czy utro , doznająego się na ciurach ? Może pójdę , do tego co się nie zna .
EDIT :
Idę właśnie do tego "nie znającego" się na ogonach . Leczył on świnkę mojej sis . Najwyżej jutro lub pojutrze pójdę do lepszego .
Ostatnio zmieniony wt kwie 17, 2007 12:51 pm przez olcia11, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: Nisia »

Olcia11, nie ma sensu chodzić do weta nie znającego się na szczurach, bo efekt może być taki, jakby się w ogóle nie poszło.
Tutaj potrzeba naprawdę dobrego weta. Z opowieści słyszałam, że w Łodzi to najlepiej od razu do Jachmana (nie znam adresu).

Szczurka może mieć nawet zapalenie mózgu, a to taka choroba, że leczenie trzeba zacząć NATYCHMIAST. Znajoma wetka mi opowiadała, że nie zdążyła dobiec do apteki, aby wykupić leki dla szczurki chorej na zapalenie mózgu... Szczurka umarła...

Więc sama widzisz - trzeba reagować natychmiast.

A Łódź nie bezludna wyspa - są na forum ludzie z Łodzi, na pewno pomogą.
olcia11
Posty: 64
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 9:20 pm

RE: Nieokreślanie wysokości ?

Post autor: olcia11 »

Chyba mówie , że do Jachmana daleko ... Byłam właśnie u veta tego nie znającego się . Okazlo się , że zna się trochę . Mała dostała 2 zastrzyki przeciw obrzękowe . Na kontrole idę za 2 dni . Ma też troszkę "wytrzeszczone" jedno oko .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”