RE: Prosze pomóżcie!!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Madziaa
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 08, 2007 2:48 pm

Prosze pomóżcie!!

Post autor: Madziaa »

Nie dawno dla mojej DEDE kupiłam w ZOO śliczną husky blue(popielatą) LULU... i mała dziś sprezenotowała mi 9 klusek.. nie wiem co mam robic bo niestety chyba źle postąpiłam wymieniając zakrwawione posłanie na czyste i LULU zaczęła je roznosić po całej klatce;( mam wrazenie ze ona absolutnie sie nimi nie zajmuje. nie wiem moze jest za młodziutka... na pewno nie chce ich uśpić.. ale jesli to jedyna ewentualność.. prosze pomóżcie... co mam robić??
Ola_
Posty: 16
Rejestracja: śr cze 20, 2007 9:51 pm

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: Ola_ »

Gratuluje maluszków!
Najlepiej daj jej trochę spokoju... Ona wie co robi, przez noc na pewno się zorganizuje:-D Tylko się nie przestrasz jak wszystkie oseski będą zakopane w ściółce, to normalne. I możesz jej dać do zjedzenia, coś co ma więcej białka niż ziarenka. Nawet garstkę suchej karmy dla psów, tylko takiej nie barwionej.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: yss »

cóż, źle zrobiłaś.
jedzonko dla młodej mamy: jogurt naturalny bio, granulat sojowy, gerberki, mleko sojowe bez dodatków smakowych, żółtka jajek, twaróg, dużo owoców i warzyw.
młode mamy czasem sa za młode, żeby dobrze zająć się maluszkami.
niestety. takie są konsekwencje obrażalstwa i kupowania szczurów w sklepie. swoją drogą w jakiej klatce jest teraz dede? w tej samej co lulu?
ten się nie myli, kto nic nie robi
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: lahjabanse »

Bardzo źle. Daj jej do klatki jakieś pudełko. Nie wkładaj w nie młodych, ani jej. Jedyna nadzieja, że sama je tam zaniesie.
Obrazek
Madziaa
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 08, 2007 2:48 pm

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: Madziaa »

ok, jest juz wszystko dobrze, lulu przeniosła młode do innego koszyczka, siedzi z nimi i pilnuje... poprostu przeraziłam sie kiedy zobaczyłam te male kruszynki w jej pyszczku tak cichutko piszczace.. maleństw jest 9, niedlugo bede sie starała zrobic zdjecia, aczykolwiek chyba juz teraz widac które są spokojniejsze a które nie, wiem ze w zoo były samce husky rudzielce... wiec mam nadzieje ze wiele bedzie po takim tatusiu i po mamie... postaram sie jak najszybciej zrobic zdjęcia i szukac im domków:) dziękuje wam serdecznie:) ps... mam nadzieje ze mała wybaczy mi to co zrobiłam bo mam okropne wyrzuty sumienia.. i powinnam kogos najpierw zapytac .. ps. Yss nie obraziłam sie na ciebie tylko poprostu Lulu mnie strasznie urzekła... i nie powstrzymałam sie przed kupnem jej..
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: Pamelka666 »

Kurcze... Na huskiego od dawna poluje, teraz zamówiłam dwie kapturki... Z chęcią bym wzieła, ale nie mogę :(
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: AngelsDream »

Po pierwsze - tak się kończy kupowanie szczurków w sklepie, bo ładne.
Po drugie - gdzie teraz mieszka Dede?
Po trzecie - jeśli klatka ma pięterka lub jakieś koszyki powieszone wyżej, to maluchy mogą pospadać stamtąd i się pozabijać.
Po czwarte - zacznij już teraz szukać chętnych, bo naprawdę dużo szczurów szuka domu i jest ciężko.
Po piąte - idź do tego sklepu i przedstaw sytuację, każ im rozdzielać samce i samice. Postrasz TOZem i inspekcjami. To karygodne.
Wyjątki i dwa psy.
Madziaa
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 08, 2007 2:48 pm

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: Madziaa »

Po pierwsze masz racje Angelsdream- mogłam nie kupować Lulu i pozwolic dede siedziec w klatce do konca życia samej.. tylko dlatego by nie kupować bo mi sie spodobała;] ( Człowiek robi źle dostaje kopa.. chce dobrze.. dostaje kopa..) kurcze tyle sie tu mówi o szczurach które nie mogą życ same i kiedy kupuję drugiego szczura aby moja dede miała towarzyszke zostaje zjechana bo lulu mi sie najzwyczajniej w świecie spodobała... racja mogła zostac w zoo dla węża..
po drugie- dede mieszka w osobnej klatce
po trzecie- koszyk jest na dole
po czwarte- własnie zaczynam szukać
po piąte- juz kiedys pytałam w tym sklepie... powiedzieli "zbiła sie szybka" i jestem święcie przekonana ze kiedy tam pójde i powiem o TOZ-ie to mnie wyśmieją... oni zarabiają na hodowli sczzurów... chociaz by dla węży...
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: KEN-KON »

Gratuluję szczurasów.Poobserwój ją trochę.Czy je karmi.Bo to jest najważniejsze.
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 8:41 pm przez KEN-KON, łącznie zmieniany 1 raz.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: Telimenka »

dobra,chyba Madziaa juz zrozumiala nie ma jej sensu łajac teraz 13 razy za to ze wziela Ogonka ze sklepu. trzeba pomoc w szukaniu potencjalnych domow.ja popytam cos postaram sie pomoc :-). daj szczurej Mamie i maluchom teraz duzo milosci, slodkie i oswojone Malce szybciej znajda dom,duzo zdjec,duzo opisow,duzo informacji,duzo ogloszen :-),pozdrawiam
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Madziaa
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 08, 2007 2:48 pm

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: Madziaa »

Dziękuje wam w każdym razie za pomoc.. ja wiem ze powinnam wziąść malucha z forum bo jest ich tu dużo.. ale tutaj jest 100% pewnosć ze zaden z nich nie trafi do paszczy weża.. a niestety mała Lulu mogła tak skończyc.. obserwuje małe cały czas, a w sumie staram sie bo lulu strasznie je chowa i chyba nie chce sie nimi za bardzo chwalić:)
w każdym razie zapraszam teraz do działu "Zwierzęta" tam ciąg dalszy historii "mojego" potomstwa;]
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: Prosze pomóżcie!!

Post autor: lahjabanse »

[quote="Madziaa"]
ale tutaj jest 100% pewnosć ze zaden z nich nie trafi do paszczy weża..
[/quote]

Cieszę się, że ogonka poczuła trochę miłości, ale jak czytam coś takiego, to aż się gotuję...
Trafi, nie Twój, ale inny, zresztą pewnie nie jeden. Dzięki osobom, które te szczury kupują.
Sprzedawca zaciera ręce że znalazł takiego co kupił u niego ten TOWAR. Bankowo sprowadzi do sklepu kolejne szczury na jej miejsce. Pewnie nie jednego, a więcej, skoro tak szybko schodzą.
Nie mówiąc o tym, że jakiś interwencyjny maluch stracił właśnie szansę na dom.

Mam nadzieję, że zrozumiesz :(
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 11:57 am przez lahjabanse, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”