RE: Bezradna

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Bezradna

Post autor: alainaprv »

Moja szczurzyca wczoraj urodziła 14 ogonków, sama jest młoda, nie ma pół roku. Boję się o kluseczki, bo szczurzyca się nimi prawie nie zajmuje, roznosi je po klatce, są bardzo zimne, ale się ruszają. Wydaje mi się, że ich nie karmi, a jeśli już to tylko losowo, niektóre. Co mam zrobić, czy może raczej nic nie robić? Zgarniać je na kupe? Może razem im będzie cieplej? Czy takie zachowanie świadczy o tym, że szczurzyca uznała je za słabe i nie będzie się nimi opiekować?
Serce mi się kraje jak na to patrzę, ale nie chcę się za bardzo wtrącać...
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

RE: Bezradna

Post autor: sachma »

dawaj jej duzo jedzenia(miesko, jogurty,warzywa, owoce, sery.. bialko i witaminy..) - musi miec z czego mleko zrobic.. daj jej reczniki papierowe, niech zrobi gniazdo.. pozgarniaj dzieciarnie do gniazda - tylko nie trzymaj ich za dlugo w rekach.. jesli ich nie bedzie karmic (widac przez powloki skorne bialy plyn w brzuszku u oseskow) jedynym humanitarnym wyjsciem bedzie uspienie.. bo ty ich sama nie wykarmiasz - gdyby mialy 6-7dni to nie bylo by problemow, ale z takimi malenstwami ciezko...
Obrazek
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

RE: Bezradna

Post autor: alainaprv »

Zrobiła gniazdo, podsunęłam jej po jednym - wzięła wszystkie. Nie wiem czy karmi, nic nie widać. Ale siedzi z nimi i to najważniejsze, bo były bardzo zimne maluszki...

Dziękuję =)
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

RE: Bezradna

Post autor: sachma »

jesli malce nie piszcza to karmi :P chyba ze nie maja juz sily piszczec... u mnie piszczaly kiedy byly glodne albo kiedy je myla.. jak karmila to byla bloga cisza...

dawaj jej teraz duzo dobrego jedzenia - sama sucha karma nie wystarczy...

jak wyjdzie z gniazda delikatnie zajzyj i sprawdz czy maja biale brzuszki (bedzie widac przeswity mleka w brzuchu) jak mleko jest to nie ma sie co martwic :)
Obrazek
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

RE: Bezradna

Post autor: alainaprv »

Jak tylko sie ruszy, to się drą jak opętane ;D
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

RE: Bezradna

Post autor: maggie »

14 pociech to niezła zgraja :) powodzenia :)
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Bezradna

Post autor: Telimenka »

mam pytanie czy jest moze jeszcze jakas samiczka z Twojej 14 do oddania  ;D?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”