2 samce

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

2 samce

Post autor: Guest »

Można połączyć dwa samce jeżeli jeden (ten którego mam)ma pół roku i jest bardzo spokojny i chciałbym mu kupić towarzysza???? :?: :?: :( :( A tak wogóle to mogą być ze sobą 2 samce??? :?:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

2 samce

Post autor: Mycha »

Ja posiadam cztery samce które się kochają :wink:
Jak dokupisz swojemu szczurkowi to najpierw dokładnie umyj mu klatkę i zmień trocinki. Niech pierwszy wejdzie nowy szczur.
Nigdy na początek nie daj im się spotkać poza klatką bo może się to źle skończyć.
Lepiej nie dokupuj swojemu samcowi maleńkiego kompana, najlepiej aby miał ok 3-6 miesięcy.
Ja mam wprawę w łączeniu szczurków :D
pamiętaj że dwa samce jeśli żyją razem są kochańsze, milsze i spokojniejsze i... wszystko chcą robić razem :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

2 samce

Post autor: cos »

A mojemu Igowi któy w kwietniu będzie miał rok mogę dokupić towarzysza?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

2 samce

Post autor: Mycha »

Oczywiście!
Mój Rugger (najstarszy samiec) został przyłączony do nowego kolegi (Maxa) właśnie kiedy miał około roku. Max miał wtedy jakieś trzy miesiące, no może cztery. Wcześniej kiedy spotykał się z mojich koleżanek samcami był agresywny, a teraz: miły, potulny i nie znaczy tak terenu :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

2 samce

Post autor: Mycha »

Jeśli najpierw umyjesz dokładnie klatkę, wpuścisz pierwszego nowego szczurka to powinno pójść spox :wink:
Twoje szczurki nie będą tam mocno znaczyć terenu i będą spokojniejsze.
Ale nigdy nie faworyzuj jednego z nich!
Bo może dojść do kłutni
Oczywiście czasem usłyszysz pisk w klatce, ale tylko pojedyńczy, jak mężczyźnie- kłucą się o byle co :wink:
Naszczęście taka kłutnia nie jest niebezpieczna
I szybko znowu jest zgoda :D
Dwa samce szczurków to wspaniali przyjaciele :wink:
Tylko trzeb umieć ich z sobą zapoznać :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

2 samce

Post autor: cos »

A czy przawie roczny szczurek i młodziutki 5 tygodniowy mogą żyć w zgodzie?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

2 samce

Post autor: Mycha »

Jeśli umiejętnie ich z soba zapoznasz to napewno :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

2 samce

Post autor: cos »

Umiejętnie to znaczy jak?
Devi

2 samce

Post autor: Devi »

A jak jest z łączeniem samiczek? Ja mam wprawdzie 2 mieszkające razem i się czasami kłócą tak, że słychać potworne piski (jedna zawsze ląduje na plecach). Mam jedną roczną samiczkę oddzielnie i zastanawiam się czy nie dokupić jej towarzyszki? Czy mogłaby niezaakceptować nowej lokatorki?
JaszczurkA

2 samce

Post autor: JaszczurkA »

mi się wydaje, że dobrym wyjściem jest nowa klatka albo przynajmniej porządnie wyszorowana, ze zmienionym wystrojem itd. Jeśli terrytorium jest niczyje to jeden zwierzak nie musi go bronić a drugi nie czuje się intruzem. Za to można stworzyć nowe 'stado' na nowym terenie :) Inne sposoby to wpuszczenie najpierw osobnika słabszego do nowej klatki czy terrarium lub wpuszczenie osobnika silniejszego na terytorium słabszego - sposoby sprawdzające się przy najróżniejszych zwierzakach.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

2 samce

Post autor: Mycha »

Łączenie samców (kilka łatwych kroków):
1 Umyć dokładnie klatkę urzywając mydła i środków czyszczących(nie żrących!!!!)
2 Dokładnie wypłukać i wytrzeć klatkę
3 Wsypać świerzych trocin i siana
4 Umyć poidełko itd oraz zmienić ustawienie w klatce
5 Wpuścić "nowego" szczurka
6 Po ok pół godzinie wpuścić starego szczurka
7 Włożyć do klatki samakołyki
8 Od początku starać się skupić uwagę na sobie a nie na szczurkach
9 NIE FAWARYZOWAĆ JEDNEGO Z SZCZURKÓW!
10 Obserwować ciągle szczurki zajmując je czymś
11 Po kilku godzinach nasłuchowania lub ogladania zachowań można spokojnie udac sie na zasłóżony spoczynek

Czasem po jakimś czasie mozesz usłyszeć piski w klatce, ale nie przejmuj się tylko podajdź do klatki i zobacz co się stało. jesli szczurki znieruchomiały po chwili to była to drobna kłutnia, a jesli dalej sie gryzą zawzięcie należy szybko je rozdzielić i spróbować wszystko od początku.

Łączenie samic:

1 Wiczorem zabierz dwie samice na łóżko nieznane żadnej z nich
2 Póść je w pewnej odległości od siebie aby same do siebie podeszły(ok 0,5m)
3 Daj im możliwość obwąchania się wzajemnie.
4 Niech spędzą ze soba na wolności godzinę
5 Zmień trociny w starej klatce, daj im w tym uczestniczyć- niech biegaja w poblizu Ciebie.
6 Opróżnij miskę z jedzeniem i umyj ją
7 Nie napełniaj miski jedzeniem
8 Wpuść najpierw nową samicę
9 Po chwili wpuść stara samicę
10 Obserwuj je przez długą chwilę
11 Bądź w pobliżu i w pogotowiu gdybys usłyszał piski
12 Pozostaw przez 12h pustą miskę
13 NIE FAWORYZUJ ŻADNEJ Z NICH!!!!!!!!

Takie przygotowania to niewątpliwie początek dobrych przyjaźni.

Czasem moga się szczurki pokłucić, ale tylko na chwilę

Pamietaj aby samice pozostawić pierwsze 12h bez jedzenia- u nich jedzenie to najczęstrza przyczyna nieporozumień

Samce wręcz przeciwnie karm po równo, aby przyzwyczaiły się do siebie i zobaczyły że nie stanowią zagrożenia dla siebie.

Samice zawsze na początku najlepiej zapoznać poza klatką

Samce lepiej przyzwyczają się jeśli spotkają się w "niczyjej" klatce, na początku poza nia moga byc agresywne

Łączenie szczurków jest bardzo kozystne dla nich i właścicieli, one zawierają nowe znajomości, a my nie musimy winić się za to że się nudzą i nie maja towarzystwa.

Najwarzniejsze w całym łączeniu szczurków jest to abyś nie faworyzował któregoś ze szczurków, drugi może poczuć się pokrzywdzony i atakować wybrańca, a w przypadku samców nawet podwujnie znaczyć teren przez co dochodzi do kłutni- powarznych kłutni!!!!!!

Oto najczęstrze powody dla których szczurki sie kłucą:

- o to że jeden jest faworytem opiekuna
- mają za małą klatkę
- o jedzenie- lepsze kaski
- o to że jedna szczurzyca zabiera drugiej młode
- o to ze jeden z samców znaczy teren
- o samicę (w przypadku samców ) choc to bardzo żadkie
- o domek- czasmi moze być za mały dla dwuch szczurków

Z taką wiedzą napewno każdy dobrze połączy z sobą dwa szczurki.

Pamiętać trzeba że najtrudnie jest dołączyć do dwuch szczurków trzeciego, ale jeśli to się uda to następne łączenie powinno pójść gładko.

Do świerzo połączonych samców samicę możesz wpuścić( w celu rozmnożenia dopiero po ok 2 misiącach. Nie trzeba w tym celu oddzielać od siebie szczurków.


UDANYCH SZCZURZYCH PRZYJAŹNI :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

2 samce

Post autor: cos »

Możesz napisać o łączeniu samiec samica?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

2 samce

Post autor: Mycha »

Łączenie samiec- samica jest najprostrze
Wystarczy dobrze umyś klatkę
I na początek dać siś szczuraskom spotkać poza klatką, dać się obwąchać wzajemnie...
Później są dwa warianty: albo samca do samicy, albo samicę do samca.
Ja preferuję samicę do samca, szmiec czuje się wtedy pewniej, a samicy nie robi to różnicy.
Kiedy wpuścimy samca do samicy (lub dwrotnie) trzeba dobrze obserwować klatkę, bo samica może atakować samca.
Samiec jest zazwyczaj spokojnie nastawiony, ale samica nie. Choć najczęściej ucieka od samca lub jest obojętna w stosunku do niego.
Kiedy słyszymy piski dochodzące z pyszczka samicy trzeba szczurki oddzielić... widocznie to nie dziś....
Trzeba spróbować kiedyindziej... :wink:
Szczurki powinny razem spędzić jakieś trzy- cztery godziny, abo osiągnąć pożądany cel...
Ale nie siedźmy cały czas przy klatce i dajmy im trochę intymności- szczur też człowiek :wink: :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Marty$

2 samce

Post autor: Marty$ »

Mam juz szczurka i wlasnie dokupilam drugiego, nie mam zadnych problemow z nimi, nie gryza sie ani nic w tym rodzaju, tylko sa sobie obojetne. Czy tak bedzie caly czas, czy moze jak przyzwyczaja sie do siebie to beda sie bawic?
Marty$

do?wiadczenie uczy

Post autor: Marty$ »

dokupiłam dla mojego szczurka maxa toważysza równiez samca młodszego o jakies 2 do 3 miesięcy ,wszystko szło wspaniale do ... no własnie do tej feralnej nocy gdy rozpoczeła sie walka ,max młodego wyciągał z domku za ogon ,nie dopuszczał do poidełka z wodą .Byłam zmuszona odseparować oba szczury. Po dłuzszym namysle wydaje mi sie iz błąd polegal na tym ,ze młody nie był na tyle oswojony (poprawka - on nie byl wcale oswojony) i zachowywał sie jak ktos ,kto przejmuje terytorium z mizernym skutkiem. :?

KUPUJĄC NOWEGO SZCZURKA NALEZY PAMIETAC ABY WRAZIE NIEZAAKCEPTOWANIA MIEC GDZIE GO TRZYMAC ALBO ODDAC DOBREJ OSOBIE :!: :!: :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”