Szczurek czyścioch

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
OLusia od Skipi i Ronalda

Szczurek czyścioch

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

Tagi: maczanie, moczenie, miska, woda, wodą


Mój Ronald jest wyjątkowo czystym szczurkiem.!! :) Nie chce pić z poidełka z kulką więc nalewam mu wody i innych pić do kubka bo musi coś pić. Noi ... on zamiast pić z tego pić to on do tego wskakuje i się kąopie.....
Czy to normalne??
pmuch
Posty: 97
Rejestracja: czw lut 19, 2004 11:42 am

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: pmuch »

Lubi się kąpać :-)
A może po prostu nie umie pić z poidełka?
Spróbuj zwilżyć palec wodą z poidełka tak, żeby będąc przy poidełku zlizał wodę z Twojego palca. A potem zabierz palec tak, żeby lizał kulkę poidełka.
Pozdrawiam
Paweł (z Petrą, Ginger, Agusią- niestety w pamięci :-(, i Darią)
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: Serika »

heh ze sa szczurki ktore nie umieja pic z poidelka wiadomo nie od dzis. Wyobrazcie sobie za to, ze moja Scura nie potrafi pic z miseczki! Wsadza do wody nos i potem jest panika...
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
Rydzo

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: Rydzo »

[quote="Serika"]heh ze sa szczurki ktore nie umieja pic z poidelka wiadomo nie od dzis. Wyobrazcie sobie za to, ze moja Scura nie potrafi pic z miseczki! Wsadza do wody nos i potem jest panika...[/quote]

Moja szczurcia szybko nauczyła się pic z poidełka :) Z miseczki tylko wylewa wszystko - śmiesznie to wygląda jak dam jej vibovit w miseczkę :) Wkłada do niej łapki i wybiera płyn ;) Wylewa go na półeczkę i z niej zlizuje ;) Czasami cos się stanie i pije normalnie z miszeczki ;)
OLusia od Skipi i Ronalda

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

heh, ale on .... :oops: :oops: :oops: wczoraj się napi,ł z poidełka , ale miseczka z wodą dalej stoi w klatce, poidełko też ma...!;)ale woli pić z miski.... i się w niej kąpać.!!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: oliwi@ »

e tam to nie jest chyba problem ;) jak mu smakuje to ok :P
poza tym spróbuj moze nalac do wanny troszke wody i sprawdz czy mu sie spodoba manewr na gębszej wodzie ;)
OLusia od Skipi i Ronalda

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

Dzieki za rady, na pewno spróbuje mu nalać wody...!! mam nadzieje,że będzię ubustwiał kąpiel nie w misce.
A jak siepłą wodę mu nalać...?? ...a i oczywiście bez niczego, tylko samą wodę!! 8)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: oliwi@ »

woda powinna być letnia. czy ja wiem taka że jak włożysz rękę to bedziesz czula lekkutkie ciepełko. i pamiętaj żeby zadbać o to aby nie było przeciągów !!
OLusia od Skipi i Ronalda

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

dzięki.
A.... i czy są specjalne mydła lub coś do kąpieli dla szczurów??
Wiem,że szczur ssam dba o swoją higienę, ale czasami można zrodić przyjemność i go wykąpać w szamponiku!!?? :idea:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: Mycha »

Poszukaj w innych tematach i na stronach internetowych sklepów zoologicznych.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: krwiopij »

dla szczurka kapiel to raczej nie jest przyjemnosc... oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, ale ja na taki wyjatek bardzi bym nie liczyla... przygotuj sie raczej na piski, histerie i mocno podrapane rece... a najlepiej w ogole z kapieli zrezygnuj, poki nie bedzie konieczna...

szczura kapie sie najlpeiej w samej wodzie z dodtakiem octu (nie pamietam, na jaka ilosc wody - poszukaj)... mozna ewentualnie uzyc szamponu dla kociat (dostepny czesto u weta)... po kapieli dobrze jest wetrzec w szczurze futerko krople oliwy...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Olga

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: Olga »

Moje szczurki panicznie boją sie kąpieli!!! Zawsze po nieudanej próbie włożenia ich do letniej wody mam zamiast dłoni szczątki!!!!! Doszło do tego że jak już przechodzę z nim koło łazienki to krczowo łapie sie pazurkami !!!!

No wiec jeśli to dla szczurasa takie stresjące to zaprzestałam robienia kąpieli 8) :roll:
axeOutkast
Posty: 106
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:19 pm

Szczurek czyścioch/....??

Post autor: axeOutkast »

Nie powinno się wrzucac szczurka bezposrednio do wody – najlepiej wlozyc do wanny odwrocona miseczke albo gleboki talez żeby szczurek miał "wysepke” i na poczatku postawic go na nia – jak będzie chcial poplywac to sam wejdzie do wody.

pozdrawiam
...::Companhia Pernas Pro Ar::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”