Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Tedziu
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 12, 2007 11:06 am
Lokalizacja: Leszno

Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Tedziu »

Dnia 2.10.2007 przyszły na swiat malutkie kluseczki, sam nie wiem ile jest ich dokladnie bo nie jestem wstanie policzyc gdys jak wyjdzie matka z gniazda to trudno sie doliczyc, jest to plontanina rozowych łapek i cialek, raz doliczylem sie 13 a raz 14, wiec sam nie wiem ile ich wkoncu jest... wszystko okaze sie gdy juz zaczna wychodzic z gniazdka, a teraz apel!!! Jesli jest ktos chętny ktory kocha szczurki i jest im wstanie zapewnic dobry byc, to prosze o kontakt... bo niechce ich oddawac do sklepu zoologicznego bo nie mam pewnosci czy strafia do odpowiedzianych ludzi, czy tez do terrarium z jakims tam gadem :P... jesli chodzi o umaszczenie rodziców to mamuska jest kapturkiem, zas tata jest albinoskiem :D... pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Mania7
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Mania7 »

Jak będziesz mógł to podeślij mi jakieś zdjęcia maluchów :D maagi7@wp.pl  Ale ja moge wziąć dwie siostrzyczki pod wrunkiem,że zostaną Ci jakieś do 20 lostopada :( A tak apropo to skąd jestes ? :)
Awatar użytkownika
Nazumi
Posty: 140
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:46 pm
Lokalizacja: Ełk

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Nazumi »

Z jakich powodów szczurki przyszły na świat?
Specjalnie rozmnażałeś?

I zdjęcia maluchów bardzo pomogą.
Chiba & Chichiro Emerald Moon :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tedziu
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 12, 2007 11:06 am
Lokalizacja: Leszno

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Tedziu »

no witam, mam zdjęcia narazie/ort 2 dniowych klusek, a ja jestem z leszna wlkp
zaraz ci wysle zdjęcia

to był poniekąd planowany miot, chciaz miałem wątpliwości co do płci matki ( w sklepie powiedzieli mi ze to chłop)


Mania7  zdjęcie zostało wysłane

Posty zostaly scalone. / mod. Lulu
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 6:39 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mania7
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Mania7 »

Boże jakie kluseczkI ;) I to dosłownie kluseczki :) Po prostu ślczności :D
Awatar użytkownika
Tedziu
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 12, 2007 11:06 am
Lokalizacja: Leszno

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Tedziu »

hihi słuchaj jestes zainteresowana? bede na bierząco robic zdjęcia aby pokazac jak rosna maluszki ;)
Awatar użytkownika
Mania7
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Mania7 »

Jeszcze nie wiem na 100 %
Awatar użytkownika
Tedziu
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 12, 2007 11:06 am
Lokalizacja: Leszno

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Tedziu »

jesli jestes zainteresowana jak wyglądają rodzice to zapraszam http://www.tedziu.pupile.com
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Layla »

Jeśli planowałeś miot, to czy znasz przodków rodziców? Czy wiesz na co chorowali? Jeśli nie, to jesteś skrajnie nieodpowiedzialny i właśnie przyczyniłeś się do tego, że znów jest zbyt dużo szczurków, zbyt mało domków. O znajomość genetyki szczurów nie pytam, bo domyślam się, że zerowa. U mnie też zerowa, ale ja nie rozmnażam swoich szczurów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Telimenka »

KONIECZNIE WYKASTRUJ SAMCA jesli chcesz go nadal trzymac z samica....
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Tedziu
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 12, 2007 11:06 am
Lokalizacja: Leszno

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Tedziu »

tak, znam przodkow, gdyz własciciel sklepu zoologicznego jest moim kumplem. on sam zajmuje sie hodowaniem szczurów... i przodkowie nie cierpieli na zadne choroby, a do sklepu nie chce oddac do sklepu bo nie chce zeby trafily do paszczy węża

zamierzam wysterylizowac samca, z tym nie bedzie zaden problem gdyz mam w rodzinie weterynarza... i jesli chodzi o stan zdrowia szczurów to sa one pod obserwacja, weterynarz jest u mnie raz na miesiac i przy okazji spogląda na zwierzaki i pomaga mi sie nimi opiekowac tak aby byly okazami zdrowia

pomylka wykastruje go a nie wysterylizuje


Proszę używać opcji 'modyfikuj' i nie pisać posta pod postem. / Elly mod.

Scalilam posty. / mod Lulu
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2007 6:45 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Mortycja93 »

Zgadzam się z Leylą. Nawet jeśli znasz przodków to nie powinieneś rozmnażać szczurków, ponieważ "zajmują się" tym hodowle a ponadto wejdź w zwierzaki i zobacz ile szczurasków potrzebuje domu !
A ty dokładasz kolejne 14 ...
Ze mną : Nefri, Czarna
Po drugiej stronie : Mortycja [']
Awatar użytkownika
Tedziu
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 12, 2007 11:06 am
Lokalizacja: Leszno

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Tedziu »

powiem tak... jesli nie znajde chętnych do przyjęcia ich pod dach, to jestem wstanie zapewnic polowie godziwe zycie... napewno beda zadbane, kochany i beda chodzic z pelnymi brzuszkami


Peace!
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: Layla »

Ja coś muszę wyjaśnić. Znajomość przodków to nie tylko informacje, że twój kolega ma sklep i szczurki sobie tam były i są zdrowe. Czy szczurki pochodzą z chowu wsobnego? Czy masz dokładne dane, ile żyli przodkowie twoich szczurków, na co umarli? Czy dobrałeś rodziców mając na uwadze ich jak najlepsze cechy genetyczne?

Zapewne nie. Więc powtarzam - tu, na forum NIE popieramy bezmyślnego rozmnażania! Nie rób tego nigdy więcej, bo w ten sposób nie tylko zwiększasz ilość szczurków czekających na domy, ale także pogarszasz ich geny.

Mam nadzieję, że samiec został oddzielony od samicy jeszcze przed porodem. Jeśli nie to najprawdopodobniej samica znów jest w ciąży, bo samice mają tzw. ruję poporodową. Ja mam 3 samce, 4 samiczki i nawet mi nie przyszło do głowy ich rozmnażać. Niech za to wezmą się hodowcy...
Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Szczęśliwa gromadka Tedzi i Maślany

Post autor: odmienna »

witam maluszki na tej pięknej planecie  :D. Życzę im wszystkim znalezienia dobrych domków. To jasne, że nie chcesz ich oddać na niepewny los.

Myślę, że mając dostęp do takich źródeł informacji jak Kolega i Wet w rodzinie (skarb prawdziwy  ;)) wiesz, że Mamusia musi być natychmiast po porodzie oddzielona od Taty (sorki, że piszę takie oczywistości ale wolę się upewnić)- szkoda szczurkę narażać.

Całej Gromadzie życzę zdrowia  ;D a Tobie cierpliwości i pomysłowości w szukaniu dla nich miejsca na ziemi  ;D

o, nie widziałam, że o tym oddzieleniu już Layla napisała, ale mam nadzieję iż byłeś na tyle mądry...
Ostatnio zmieniony śr paź 03, 2007 7:18 pm przez odmienna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”