Monte Drink

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Monte Drink

Post autor: s_s_s »

Dokonałam dzisiaj nowego odkrycia. ;)
Kurt biegał sobie spokojnie po biurku aż podszedł do kartonika z Monte Drink (to takie do picia dla dzieci, wiecie ;)) i łapczywie zaczął tam wkładać język.
Dałam mu skosztować... - rzucił się jak szalony (dodam że jest strasznie wybredny, nawet gerberkami gardzi)

Jak myślicie, nadaje się to dla szczura?
Tu jest skład:
mleko odtłuszczone (89%), cukier, cukier gronowy (2%), mleko w proszku odtłuszczone, czekolada w proszku (0,9%), skrobia modyfikowana, zmielone orzechy laskowe (0,7%), zagęstnik karagen, aromat.

Od czasu do czasu oczywiście. Wiadomo że nie codziennie. Zwykłego mleka nie chce pić. :P

U mnie kosztuje to 1,79, jak chcecie to spróbujcie. (znaczy się niech Wasze ciury spróbują)  :P
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2007 10:15 am przez s_s_s, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Monte Drink

Post autor: Telimenka »

moje czasami pija DanMleko  ;). wiadomo ze nie zawsze jak pije je ja. ale pija bo mi sie dorwa do kubka i zyja  ;). nic im sie nie stanie, wydaje mi sie ze czasami mozna im dac cos z zycia  :D. ale z UMIAREM
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Monte Drink

Post autor: Pamelka666 »

no właśnie. z umiarem.. yh... chociaż to nie jest za słodkie?
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Monte Drink

Post autor: s_s_s »

No właśnie się waham i nie wiem czy nie jest za słodkie.
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Odp: Monte Drink

Post autor: Mona »

Moje dziewczynki ubustwiają danmleko (z resztą czego one nie lubię)  ::) aczkolwiek miały okazje tylko dwa razy zkosztować tego smakołyka ;)
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Monte Drink

Post autor: huka »

Moim potworom ostatnio smakowały Danonki
Wzbogacone w wapń,a one jeszcze rosną ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Monte Drink

Post autor: yss »

czekolada, pfuj....
ale moje potrafią chlać słodką kawę ze śmietanką, zajadają się kawowymi fusami, kradną mi czasem ciastka... jedzą popiół z fajanów [pfe] i potrafią pobić się z naszymi gośćmi o szklankę dżinu z tonikiem, bo wybitnie im smakuje i chcą ukraść całą szklankę.

moim zdaniem szczury same tak sobie szkodzą tymi kradzieżami, że nie ma sensu dodatkowo podawać im słodkich napojów - zwłaszcza, że krowie mleko nie jest wskazane dla dorosłych ssaków. czekolada tym bardziej.

a to przekonanie, że okazjonalny smakołyk dla szczura musi byćniezdrowy, wręcz poraża. moje uwielbiają np winogrona, suchy chleb razowy, jajko, twarożek, orzechy, dmuchany ryż. nie są to okazjonalne przysmaki i na pewno dają więcej dobrego niż czekoladowy napój. myszaki tak samo się cieszą, a ja wiem, że ich nie truję. trują się same jak dorwą pety i kawę :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Monte Drink

Post autor: huka »

yss,nie da się ukryć,że masz całkowitą rację
Chociaż moim maluchom czekolada wcale nie smakuje,a do kawy, słodyczy czy alkocholu nie mają dostępu.
Dlatego myślę,że taki pojedyńczy smakołyk w bardzo małej ilości nie zaszkodzi.
Przecież nie mówimy tu o regularnym faszerowaniu szczurków niezdrowymi rzeczami ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Monte Drink

Post autor: Telimenka »

ja moim takich rzeczy nie podaje bo zwyczajnie same kradną i wydaje mi sie ze to starcza. a jesli huka umie zapobiec kradziezom to czemu nie dac czasami kropelki na palcu np danmleka czy czegos takiego  ;)/ co nie wyklucza przeciez tego ze reszta smakolykow moze byc zdrowiutka i smacza  :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
ridicule
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 05, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Odp: Monte Drink

Post autor: ridicule »

Ja wczoraj siedząc przy komputerze jadłam jogurt ;D Ciur mój spał smacznie za klawiaturą, a ja wyszłam do wc :p Gdy wróciłam, ciur pałaszował mój jogurt, więc mu pewnie bardzo zasmakował :D
(zdjęcie w moim avku własnie wczoraj zrobiłam jak karmiłam go ów jogurtem z łyżeczki ;) )
Fotografia, akwarystyka i szczurki :)
Obecnie Humbert, ale w pamięci pozostaną:
Hellmanns i Myśka [*]
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Odp: Monte Drink

Post autor: Viss »

Ja bym w życiu nie podała czegoś takiego szczurom.Nie ma w tym zupełnie nic wartościowego,wręcz przeciwnie. Czekolada jest zabójcza dla zwierząt! A białko zwierzęce powinno się podawać w postaci mięsa.
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Monte Drink

Post autor: huka »

Nie miałam jeszcze szczura który lubiłby czekoladę.Chociaz widziałam czekoladowe dropsy dla gryzoni.
Zreszta patrząc na skład niektórych przysmaków dla szczurków,to ja już wolę podać im jakis jogurt czy jakis inny
"ludzki" smakołyk. Przeciez większość tych dropsików, kolorowych wapienek i ciasteczek zawiera cukier,barwniki i inne niekoniecznie zdrowe dodadki.
Awatar użytkownika
Pajton
Posty: 281
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Żory

Odp: Monte Drink

Post autor: Pajton »

heh mój z kolei uwielbia czekolade...:/ a stwierdziałam to po tym, jak pewnego dnia, jak była u mnie kumpela i otworzyłam czekolade, to tak sie czaił, aż udało mu sie kawałeczek zwinąć i uciec z tym w tempie błyskawicy :p  Ale to był jedyny raz, przez moją nie uwagę - teraz piluje, przed tym małym złodziejem, wszystkiego co dla niego nie zdrowe ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Monte Drink

Post autor: yss »

huka: z tegoż samego powodu moje klusie nie dostają dropsów czy chrupek.... :)
a czekoladę lubią. rozmazywać.
mam pół pościeli w brązowych kleksach, bo jakieś słoneczko znalazło czekoladę.......
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: Monte Drink

Post autor: huka »

Właśnie moje maluchy też nie dostają takich smakołyków,ale są ludzie którzy dają swoim szczurkom
dropsiki nieświadomi ich składu!
Nie rozumiem dlaczego takie rzeczy się w ogóle produkuje!
A rozmazywanie jedzonka?
Dzisiaj miałam cały pokój w soczku marchewkowym... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”