Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej? || Pytania laików.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 47
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:12 pm
Lokalizacja: Wąchabno

Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej? || Pytania laików.

Post autor: Kamillo »

witam !
kupilem dzisiaj szczurka z zoologa. W klatce mial dosc dobre warunki ale byla mala i byly w niej 2 szczurki. moja klatka : http://allegro.pl/item263964639_super_k ... 40_cm.html
zrobilem drabine z starych jeansow i wikalaczek i hamaczek w rogu xD.. szczur jest dziki i boi sie ...
kolezanka ze sklepu tez sie go bala i chciala wyciagnac go za ogon ale zabronilem jej i sam sie tego podjolem .. obecnie wzucilem mu kartke a4 i szmatki na gniazdo... moj ogonek tak jakby patrzyl tylko jednym okiem tzn.. tak bokiem jakos .. czy to normalnie? podpowiedzcie mi co teraz
robie co moge ale za moje bledy ort nie recze Zakochalem sie w szczurkach juz dawno ... i wreszcie moje mazenie spelnilo sie ... mam swojego wlasnego ogonka xD
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: s_s_s »

Kartkę? Z kartki radziłabym zrezygnować, bądź co bądź szczur może się pokaleczyć. Co do oswajania, zajrzyj tu
http://szczury.org/viewtopic.php?t=8489.0
i tu http://szczury.org/viewtopic.php?t=17012.0
Napisz dokładniej jak to wygląda że patrzy jednym okiem? Możliwe że na to jedno nie widzi/bądź słabo widzi.

No i pamiętaj o tym że szczury są zwierzątkami stadnymi i przydałby się ogonowi kolega. :)
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 47
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:12 pm
Lokalizacja: Wąchabno

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: Kamillo »

jak na razie to mamuska nie pozwoli mi na drugiego ogonka bo i tak tego z trudem ublagalem.. no z tym okiem to tak.. no jakby tylko tym jednym patrzyl .. jak np patrzy na kolbe to glowe ma tak bokiem tak to wyglada jakby lewym okiem tylko patrzyl.. szczurek nie gryzie mnie ale ucieka przed reka ... teraz wezme jabluszko i sprubuje go wybawic z klatki
robie co moge ale za moje bledy ort nie recze Zakochalem sie w szczurkach juz dawno ... i wreszcie moje mazenie spelnilo sie ... mam swojego wlasnego ogonka xD
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: s_s_s »

Radziłabym nie przekupywać ciura jedzeniem, bo z czasem będzie myślał o Tobie tylko jako dostawcy jedzenia. :) Weź go pod bluzę, na 100% się tam schowa i będzie siedział. Niech się oswaja z Twoim zapachem.
Co do oka: możliwe że na to jedno oko nie widzi. Możesz to sprawdzić... Np. zobacz czy zareaguje jak będziesz zbliżał rękę od tyłu do prawej/lewej strony łebka.
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
jola-kk
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 5:24 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: jola-kk »

Daj mu dziś spokój,niech oswoi się z nowym otoczeniem,zapachami.Oswajanie przebiega stopniowo i wymaga cierpliwości.Pamiętaj,nic na siłę.
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: Mortycja93 »

Przykro mi stwierdzać, ale wiele szczurków ze sklepu ma wiele wad (chów wsobny) i z tego wynikają przeróżne wrodzone wady może być tak jak w przypadku Twojego szczurka najprawdopodobniej, że nie widzi na to 1 oczko.
Ale masz już tego szczurka i zajmuj się nim jak najlepiej ;) z czasem rodzice na pewno zgodzą się na 2 pociechę  :D
Ze mną : Nefri, Czarna
Po drugiej stronie : Mortycja [']
Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 47
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:12 pm
Lokalizacja: Wąchabno

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: Kamillo »

jakos sie stalo ze teraz normalnie patrzy. dzisiaj zrobilem mu domek z kartonu i umeblowal sobie go.
bardzo chcial bym go wziasc na rece ale boje sie ze mnie ugryzie a pozatym to nie chce wyjsc.. kusilem do salami to normalnie biegl za nia i zerwal z widelca i do domku ... ajj tak bardzo chcial bym go juz oswoic i sie z nim bawic...
robie co moge ale za moje bledy ort nie recze Zakochalem sie w szczurkach juz dawno ... i wreszcie moje mazenie spelnilo sie ... mam swojego wlasnego ogonka xD
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: S. »

Nie bój się tylko weź go na ręce, posadź sobie na ramieniu lub na kolanach. Nie czekaj, zrób to teraz.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: Nya »

i nie kuś go salami... To nie zdrowe dla niego. Lepiej kuś go np. marchewką ;)
"I wonder how winter will be with a spring that I shall never see..."
Awatar użytkownika
dimi
Posty: 136
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:16 pm
Lokalizacja: Bytom.

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: dimi »

ja tez kupiłam małą wczoraj, ale sie nie boi i nie gryzie ;] mieszka w moim rękawie, wogóle nie chce siedzieć w klatce, piszczy. a na rękach, w rękawie albo we włosach nie piszczy. czy szczurkom tak jak np szynszylom można dać misia przytulankę do klatki? mój szylek to lubi, jak myślicie?
--
Mówił, że to nie jego świat
Pragnął wrócić tam, gdzie się rodzi dusza
Gdzie zostawił tą najważniejszą rzecz
Wielką przyjaźń i miłość ponad śmierć
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: s_s_s »

Dimi, ja myślę że lepsza od misia przytulanki byłaby szczurza koleżanka.  ;)
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 47
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:12 pm
Lokalizacja: Wąchabno

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: Kamillo »

wlozylem reke do klatki i Gandalf obwachiwal ja . po jakim czasie tak lekko uszczypnal wystraszylem sie i szybko cofnolem reke. nie chce dac sie zlapac ucieka .. takze raczej trudno bedzie go wziasc na rece ;/ kurde ....
robie co moge ale za moje bledy ort nie recze Zakochalem sie w szczurkach juz dawno ... i wreszcie moje mazenie spelnilo sie ... mam swojego wlasnego ogonka xD
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: S. »

Podstawowa zasada - nie bój się, jesteś większy.
Weź klatkę na łóżko, ściągnij górę, obejmij maluszka jedną dłonią pomiędzy przednimi i tylnymi łapkami (bliżej przednich), lekko unieś maluszka i podstaw drugą dłoń, tak aby tylne łapki nie wisiały w powietrzu. Posadź maluszka na kolanach, lub wsadź pod bluzę. To, że może sprawdzać ząbkami Ciebie, wcale nie znaczy, że chce Ciebie ugryźć. Małe dzieci wszystko biorą do buzi, ponieważ jest to jedna z metod poznawczych.
Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: yss »

radzę zlikwidować domek. zamiast niego zawieś hamak, albo kieszeń z polarku - częściej będzie miał kontakt ze swiatem, a nie zmarznie.

interwencyjna sonia jak miała domek nie wychodziła z niego w ogóle, jeśli jakiś człowiek był w pokoju. nigdy. jak dostała kartonik bez 'dachu', robiła się mniej dzika. chodziła po klatce, węszyła, jak ktoś do niej podchodził.

niestety małe szczurze dziecko jak zostanie nagle samo, bez rodzeństwa i mamy, chce się schować w norkę i mieć spokój.... i żeby nic go nie stresowało.
wykorzystaj to, jak pisała s., noś w rękawie, pod bluzą...

dimi: szczury są stadne. muszą być co najmniej dwa. tej samej płci. szybko napraw błąd :P szczurowi taka zabawka będzie na nic. chciałabyś zamiast z koleżankami czy rodzicami rozmawiać z manekinami?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 47
Rejestracja: sob mar 10, 2007 7:12 pm
Lokalizacja: Wąchabno

Odp: Dzisiaj kupilem szczurka xD i co dalej?

Post autor: Kamillo »

piszac ten tekst mam gandalfa na rekach. xD obsiusial mnie i obkupal
lapalem go troche na hama ale udalo mi sie ... troche zdemolowal klatke xD koledzy co dalej?
robie co moge ale za moje bledy ort nie recze Zakochalem sie w szczurkach juz dawno ... i wreszcie moje mazenie spelnilo sie ... mam swojego wlasnego ogonka xD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”