Ile powinien pić szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Inka.g
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 8:04 pm

Ile powinien pić szczur?

Post autor: Inka.g »

ile powinien pić szczurek??

mam takiego 2,5-3 miesięcznego i wydaje mi się, że strasznie mało pije..
szukałam na forum tematu z ilością płynów potrzebnych dziennie szczurkowi ale nie znalazłam
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: ile powinien pic?

Post autor: alainaprv »

Wydaje mi się, że sam będzie wiedział ile. Teraz jest chłodno na dworze, może nie potrzebuje dużo płynów.
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: ile powinien pic?

Post autor: Magamaga »

Jeśli dajesz mu dużo "mokrego" jedzonka (gerberki, jogurty, jabłka itp.) może pić niewiele.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: ile powinien pic?

Post autor: Nina »

Ilość wypijanej wody jest zależna od diety, pory roku, temperatury. Często w zimie zwierzaki piją mniej. Moje szczury ostatnio pobijają rekordy i piją strasznie dużo (mamy nowe ogrzewanie, jeszcze nie przywykły do wysokiej temperatury). Zwierzak sam z siebie raczej sie nie odwodni (zawsze możesz to sprawdzić, wystarczy delikatnie naciągnąć skóre na grzbiecie, jeśli szybko wróci na swoje miejsce, zwierzak jest odpowiednio 'nawodniony')
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Pc_Piotrek
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 14, 2007 12:01 pm
Lokalizacja: Oława

Odp: ile powinien pic?

Post autor: Pc_Piotrek »

Jeśli szczurek ma swobodny dostęp do picia to się nie martw.On będzie pił tyle ile mu potrzeba.Chyba że zauważysz jakieś objawy że jest osowiały itp.Wtedy może być chory.Ale nie martw się tak jak powiedziała alainaprv
Wydaje mi się, że sam będzie wiedział ile. Teraz jest chłodno na dworze, może nie potrzebuje dużo płynów.
paulaxd
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 31, 2007 8:48 pm

Odp: ile powinien pic?

Post autor: paulaxd »

Oj moje szczurki bardzo duzo pija tylko,ze ja im podaje tyko raz na jakis czas wodne posilki .powinny pic tyle ile chca
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: ile powinien pic?

Post autor: kr_zy_hu »

a podajecie im zwykła wode czy z dodatkiem
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: ile powinien pic?

Post autor: sophiya »

Ja podawałam z rozpuszczonym granulatem: Bobovita, Herbatka z jabłka i melisy. Bardzo im smakowała i stanowiła miłą odmianę od zwykłej wody. Ale właśnie zauważyłam, że produkt zawiera węglowodany, czyli więcej im nie podam. Zaczynam parzyć herbatkę z ziół Herbal Pets.
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: ile powinien pic?

Post autor: Nina »

Moje zazwyczaj dostają zwykłą kranówke, w zimie ze 2 razy w tygodniu z dodatkiem 'Vibovit bobas'-uwielbiają ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: ile powinien pic?

Post autor: yss »

no z tą skórką to dziwne jest.
bo lily [no, któżby!] jak jej naciągnąć skórkę, to tak średnio wraca do poprzedniego stanu... ma jakby za dużą! a szczurki zawsze mają dostęp do wody i mniej lub więcej warzyw i owoców....

szczurek pije tyle ile chce :) to najlepsza zasada...
ten się nie myli, kto nic nie robi
mjr.tommy
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:04 pm

Re: ile powinien pic?

Post autor: mjr.tommy »

ile chce. to najważniejsza zasada. pojenie raz na jakiś czas nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. moja Angela pije ile chce i co chce (herbatę, soki, kawę z kubka ode mnie itp.) jedyny problem w tym, że zawsze wpie... wszystkie szmatki do miseczki i zaraz ma sucho a u niej poidełka się nie da zamontować, bo mieszka w szufladzie od biurka (zawsze uchylonej of course). dobrym pomysłem wydaje mi się wystawienie wody w pewnej odległości od klatki. wtedy takie wycieczki do wodopoju dają pewność, że szcz. się u Ciebie dobrze czuje.
Wojtek0202
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 29, 2008 4:58 pm

Re: ile powinien pic?

Post autor: Wojtek0202 »

Mój szczurasek jak go przyniosłem do domunie pił prawie nic a teraz pije i to dosyć dużo.Ogonek na pewno bedzie pił tyle ile mu potrezba nie masz sie co martwić.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile powinien pic?

Post autor: Ania26 »

Moje obecne stadko ignoruje poidełko . Na początku mnie to martwiło, ale minęło sporo czasu, a ogony mają się dobrze. Zawsze mają ogórka, od czasu do czasu dostają inne warzywa i owoce. Wiadć woda w nich zawarta bardziej im smakuje od Nałęczowianki.
Poidełko wisi nadal tylko i wyłącznie dla mojego spokojnego sumienia.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: ile powinien pic?

Post autor: S. »

Nałęczowianka może im nie smakować. Daj im np. przegotowaną wodę. Powinny pić wodę, chociaż odrobinę.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: ile powinien pic?

Post autor: Nina »

Moje szczury nie tkną ŻADNEJ wody mineralnej. Tak samo przegotowanej. Przetrzymałam je kiedyś 2 dni z mineralką i nadal jej nie tknęły, jak nalałam, tak wylałam.
Piją albo wode prosto z kranu, albo jeśli jest gorsza, przefiltrowaną.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”