Niby oswojony, ale...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Niby oswojony, ale...

Post autor: dziki_nomada »

Witam!
Od czwartku jestem współposiadaczką szczurka :) piszę współ-, bo mieszkamy we trzy i właściwie moja współlokatorka go przyniosła. Nawet nie wiemy, jakiej jest płci, ale mam nadzieję szybko się dowiedzieć ;) Znalazł się u nas przez przypadek - ktoś zostawił go w transporterze na klatce na cały dzień i kolega w końcu go stamtąd zabrał (wcześniej myślał, że po prostu ktoś z nim wyjeżdża i na chwilę wystawił zwierza na zewnątrz). Jest przyjacielski, ruchliwy, nie gryzie. Daje się karmić z ręki, uwielbia jogurt, suszone banany i gerberki. Kiedy biorę go na ręce, nawet nie kupka, tylko sobie łazi zadowolony. I tak się zastanawiam tylko, jak bardziej go ośmielić, bo widać, że nudzi mu się w klatce, ale wyciągnąć się nie daje. Od razu mówię, że klatkę dostał wystarczająco dużą na 2, 3 szczurki. No i jak zminimalizować stres związany z tym, że jesteśmy trzy i każda będzie chciała się z nim zaprzyjaźnić? I jeszcze jedno: najpierw myślałam, że dużo czasu zajmie mu oswajanie się z nowym miejscem, bo w końcu nie wiadomo, w jakich warunkach mieszkał do tej pory, ale teraz stwierdzam, że radzi sobie świetnie. Stąd moje pytanie: można od razu przyprowadzić mu kolegę? A może lepiej zaczekać jeszcze z tydzień, dwa? Warunki mamy i chcemy, żeby był szczęśliwy, ale czy nie wystarczą na początek trzy baby do zaakceptowania? Wiem, że dwa zwierzaki mogą się łatwiej oswajać, ale zdarza się, że nie wszystko idzie od początku dobrze. Poradźcie, jak najlepiej zrobić, żeby wszyscy byli szczęśliwi ;D
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Landrynka »

myślę, ze możesz zacząć rozglądać za kolegą dla szczurka. tylko najpierw sprawdź jakiej jest płci! Jeśli poprawnie przeprowadzisz łączenie na neutralnym terenie, powinno się udać. Jakiej wielkości jest szczur? postaraj sie zmierzyć go i wstaw fotki podogonia, wtedy ktoś pomoże ci określić płeć. poczytaj tematy o łączeniu.

moim zdaniem, lepiej by było, gdyby szczurek miał (przynajmniej na początku) jedną główna opiekunkę, ale niech wypowiedzą się inni.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Telimenka »

hmm no wiec wlasnie najpierw plec, mysle ze mozna od razy dawac kolege. Jesli bedzie kolega/kolezanka to nie bedzie problemu z 3 babami. Razem dadzą rade. Teraz wydaje mi sie ze tez nie bedzie klopotu.

Usiadzcie gdzies razem na kanapie i dajcie jej jemu mozliwosc
zwiedzania ciotek i tak codziennie to sie powinien/powinna (kurcze zakladam ze to chlopak)
oswoic z babincem  ;D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Landrynka »

no i dobrze by było wiedzieć w jakim wieku jest.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: yss »

jeżeli jest starszy niż te 5 - 6 tyg i ma jajeczka, to chłopiec, jeśli ich nie ma to dziewczynka.
jeśli jest młodszy niż te 6 tyg, czyli jest malusi z dużymi uszami i łapami, to można wstawić zdjątko jego niewymownych i forumowicze podpowiedzą jaka jest płeć. i zdjęcie malucha na dłoni, żeby można było oszacować wiek.

dodam od siebie - szczur, nawet starszy, jeśli znalazł się nagle w nowym miejscu, łatwiej zaakceptuje kolegę niż na swoim własnych śmieciach.
czyli: oglądać pod ogonkiem, wstawiać fotki, przygarniać towarzycho [najlepiej z hodowli/adopcji, bo w sklepie mogą wam wcisnąć zamiast samczyka samiczkę albo odwrotnie...] i opisywać w "naszych pupilach" jak się rozwija wasza wspólna przyjaźń :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: dziki_nomada »

Mam wieści z frontu ;) była koleżanka, która ma 4 szczury i oceniła, że to dziewczynka :) poza tym siedziałam trochę nad zdjęciami na tym forum i stwierdziłam, że na pewno baba :) 1. wyraźne sutki i 2. żadnych jąder ;) dowiedziałam się też, że ma 8-10 tygodni, ale zdjęcie też Wam wstawię, to po pierwsze się pozachwycacie, a po drugie zminimalizujemy ryzyko pomyłki. O łączeniu też dużo czytałam i zdecydowałam, że lepiej od razu, bo mała samotna bardzo, choć biega po mieszkaniu codziennie i nawet tańczy :) dzisiaj siedziała mi pod bluzą trzy godziny i smacznie spała, widać nie chciała przeszkadzać w pracy ;)

http://i2.photobucket.com/albums/y45/kinia/IMG_0032.jpg
http://i2.photobucket.com/albums/y45/kinia/IMG_0007.jpg
http://i2.photobucket.com/albums/y45/kinia/IMG_0003.jpg
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2007 2:35 am przez dziki_nomada, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Telimenka »

jaka sliczna lalunia ;D i grzeczna to fajnie ze nie jakas dzikowata. Caluski dla niej i szukajcie kolezanki
chyba ze macie juz cos na oku?
to teraz juz musisz pozostac na forum i udzielac sie
dodawac zdjecia malej i w ogole w ogole
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: sophiya »

fajna historia i db że wszystkie trzy chciałyście ją zatrzymać :)
może znajdziecie koleżankę na forum?

trzymam kciuki aby mała db się oswajała i czochranko dla niej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Pamelka666 »

Piękna szczurzynka ;) A koleżanke załatwcie jak najszybciej :P
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: dziki_nomada »

No i jest coraz lepiej. Wyłazi z klatki i buszuje sobie po łóżku. Po nas zresztą też się jej zdarza. Jak na razie wszystko w porządku i nie przewiduję zwrotów akcji, bo naprawdę grzeczna bardzo. Przed chwilą kazała Was pozdrowić i nawet chciała sama coś napisać, ale zrezygnowała ;) Miło mieć takiego zwierza na początek :) moje chomiki były zupełnie dzikie i cieszę się, że mi ze szczurkiem idzie lepiej :)
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Paweł69 »

Śliczna ciurcia  :-*
Fajnie, że znalazła waszą miłość
Bez obaw możecie zaprzyjaźniać się z nią jednocześnie
Czochranko dla małej i życzę szybkiej adopcji koleżanki

ps
może to złudzenie, ale mała wydaje mi się starsza niż piszesz, no chyba, że Ty Kinga masz drobne ręce i ciurcia w Twoich dłoniach wydaje się taka duża  ;D
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: dziki_nomada »

Mała szaleje po mieszkaniu, ale widać, że brakuje jej szczurzego towarzystwa. Niedługo koleżanka do niej przyjedzie i już nie będzie jej tak smutno :D
Oswaja się bez problemów, aż mnie to dziwi. Albo ma fantastyczny charakter, albo my mamy rękę do szczurów ;) Jest u nas 6 dni i każdego kolejnego coraz śmielsza! Co dziwne, traktuje nas wszystkie po równo: do każdej wychodzi z klatki i je z ręki, każdej się pozwala złapać i nie wyrywa się. Bardzo mnie to cieszy :) Aż chce mi się wstawać rano, bo przedtem spałam do oporu ;) Teraz wybiegam z łóżka i sprawdzam, co u małej :) Się porobiło ;)

Edit: dłonie mam faktycznie drobne, ale może i jest starsza trochę... to wszystko było tak na oko i z dużym marginesem błędu, bo koleżanka ma same samce, a one jednak trochę większe są... chyba ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 11:23 pm przez dziki_nomada, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: Telimenka »

no to dobrze ze malutka taka odwazna :D
I ze znalazła kochajace panie ktore zapewnia jej towarzycho
I w ogole milo ze sa jeszcze ludzie ktorzy obok zwierza obojetnie nie przejda

Fotki FOTKI :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: dziki_nomada »

Telimenka pisze: Fotki FOTKI :D
http://szczury.org/viewtopic.php?t=18602.0
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Niby oswojony, ale...

Post autor: limba »

Ja proponuje temat kontynuowac w "Naszych pupilach" jesli nie wystepuje juz zaden problem z oswajaniem.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”