Ciekawy świata czy strachliwy ?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Beniu_Swi
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 26, 2007 11:23 pm

Ciekawy świata czy strachliwy ?

Post autor: Beniu_Swi »

Nie wiem czy to strach czy ciekawość .... niby się mnie nie boi bo podchodzi do mnie i mnie po rekach liże , biorę go na dłonie , chodzi mi po rękach ale jak się po krótkiej chwili okazuje to chodzi po nich żeby pójść w inne miejsce . Gdy biorę go do kaptura to zdarza się też że szybko z niego wychodzi i z powrotem pod monitor . Zazwyczaj siedzi pod monitorem , nie wiem czemu , z niego po kablu schodzi na dół i za biurkiem buszuje , strasznie trudno go potem złapać . Czasem mam wrażenie jakby po prostu się ze mną bawił w kotka i myszkę . Czy to kwestia nieufności do mnie czy tylko ciekawości tego co się znajduje do o koła jego klatki ?
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 12:03 am przez Beniu_Swi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: Ciekawy świata czy strachliwy ?

Post autor: Nikitka_219 »

od kiedy masz tego szczurka?

edit:
i mam pytanie ,czy jest on sam ?Jeśli tak ,spraw mu/jej kolegę tej samej płci ,szczury to zwierzęta stadne.
Obrazek[/URL]
Awatar użytkownika
pisze
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 05, 2007 8:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Ciekawy świata czy strachliwy ?

Post autor: pisze »

Prawdopodobnie jest, jak wskazuje na to profil kolegi. Też radziłabym sprawić mu przyjaciela, będzie o wiele szczęśliwszy;)

Co do tej strachliwości. Jeżeli a) jest to szczurek młody i b) masz go krótko, to po pierwsze daj mu czas, a po drugie pozwól zaspokoić mu jego młodzieńczą ciekawość życia:) Żeby zmusić go do spędzania czasu tylko i wyłącznie na Twoim ciele, co by Cię bardzie pokochał, po prostu noś go na ramieniu/w kapturze/po bluzą czy swetrem czynnie, nie siadając nigdzie, żeby nie miał możliwości ucieczki. Chociaż mój maluch, nawet gdy idę po schodach, trzymając go na rękach, kombinuje strasznie, byle tylko na ziemię i poznać nowe zapachy. Musisz jednak spędzać z nim jak najwięcej czasu. Bezpośrednio z nim, nie obok na krześle.

Pozdrawiam
Feluś [']
Teodor & Lucjusz w akcji
Usia
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 07, 2007 4:49 pm

Odp: Ciekawy świata czy strachliwy ?

Post autor: Usia »

Trudno powiedzieć.. ja dostałam szczurki od taty w pudełku.. gdy je otworzyłam ( nie wiedziałam co tam jest) zobaczyłam moje mordeczki patrzące sie na mnie z zaciekawieniem.. nie uciekały wogole..  miały odmienne osobowości.. jeden był podróżnikiem.. wszędzie wychodził.. a 2 wręcz przeciwnie. Gdy otwierałam klatke by dac im jedzonko jeden uciekał z klatki i biegł gdzies w strone "światła" :P a 2 łapał za jedzenie.. co też powodowało że był grubszy :) wydaje mi sie że to ciekawość świata jest..
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: Ciekawy świata czy strachliwy ?

Post autor: Nikitka_219 »

Dokładnie tak jak opisała to 'pisze' . Jeśli jest z tobą krótko,nie oczekuj od razu ,że cię pokocha od razu.Co do tego lizania,to najlepiej kup mu sól dla gryzoni,może cię lubi,a może potrzeba mu niezbędnych witaminek i właśnie soli,młode szczurki lubią ją oblizywać :)

Na początku  najlepiej ubrać starą,znoszoną bluzę i pod nią wsadzić szczura-będzie tam mu ciepło,cicho i ciemno.Możesz także karmić go z łyżki stołowej(jeżeli lubi gryźć) Zresztą, nie będę się rozpisywała,koniecznie poczytaj dział oswajanie,z czasem wszystko stanie się łatwe.Powodzenia  :D
Obrazek[/URL]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”