Jakie zwierzątko?

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nikitka_219 »

Yss mi się wydaje ,że jeśli chomika,to najlepiej nie roborka.Trudno go oswoić i potrzebuje stada,zresztą koleżanka nie chce chomików ,więc pozostaje w takim razie koszatniczka.Królik odpada,sama mam samiczkę ,jest to dość duży zwierzak i potrzebuje wybiegu po domu ,dość częstego :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

A co myślicie o szynszylce w tym kontekście?
Dodam, że sytuacja wygląda trochę inaczej - bo koleżanka zmienia mieszkanie. Będą mieszkały w nim 2 kumpele, znajome, pracujące w różnych godzinach, więc zwierzaczek nie będzie cały dzień sam.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nikitka_219 »

To już lepiej ,jeśli mozna zająć się zwierzakiem,jeśli koleżanka moze zapewnic szynszyli dobre warunki,klatkę to chyba nie powinno być problemu ;)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Na pewno może i chce :). Sama jej doradzam - klatkę minimum 80x70x40 a lepiej "setkę".
Podałam jej też marki dobrych pokarmów :).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Lulu »

Ja tylko dodam, ze szynszyle sa tez zwierzetami stadnymi.
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nikitka_219 »

a właśnie co do stadności tych zwierząt,to czy ona mogą być trzymane parami ? ??? Bardzo się zdziwiłam jak zobaczyłam 3456787845784554 ofert na all. ,gdzie było napisane 'sprzedam młodą parkę szynszyli+klatkę TANIO '' z opisu i z fotek wynikało ,że są trzymane razem w jednej klatce .. sorry za offtop
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Znając życie taka parka się rozmnaża - młode szylki można sprzedać :-/.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nikitka_219 »

na allegro... . :-\ eh życie
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nina »

Z tego co wiem szynszyle mają młode 2 razy do roku, coś jak psy. Chyba, że pochrzaniło mi sie z jakimś innym zwierzem, ale to mało prawdopodobne :P Małych mają niewiele, wychowują je razem, ale ciągłe ciąże są na pewno dużym obciążeniem dla samicy.
Kiedyś bardzo chciałam mieć szynszyla :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Mi też się marzy... Na razie będę okupować kumpelę :).
Zakochałam się w tym zdjęci - czyż nie jest boskie? Tak wygląda szczęście szylka :).
Obrazek
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nikitka_219 »

też jestem zakochana w szylkach :) Ale na razie nic nie wchodzi w grę ,przy dwóch szczurach,króliku, chomiku mam niezłe problemy ;p
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Buni@ »

Aby nie robić nowego tematu...

Z różnych powodów nie będę mogła mieć już więcej ogonków [dopiero jak będę miała >17 lat]. Gryzię oddaję w najbliższym czasie, bo nie chcę by do końca życia była samotna. A ponieważ nie mam już więcej zwierzaków [oprócz rybek i chomika siostry :P ], chciałabym zaadoptować inne zwierzątko. Jednak nie może to być kot, pies, świnka morska ani fretka. Najlepiej jakiś zwierzak futerkowy. Zastanawiałam się nad chomikiem, jednak jakoś tak do końca nie mogę się zdecydować. Doradźcie jaki zwierzak byłby dla mnie najlepszy? :)
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Naixinka »

Buni@, ja niedawno adoptowałam od Akemi chomika dżungarskiego z interwencji i powiem Ci, że Edek jest super :) Mój TŻ go SAM (!) bierze na ręce, bawi się z nim, a nawet ROZMAWIA :D (szczura boi się nawet dotknąć ::) ) Przychodzą mi jeszcze do głowy myszki. Bo skoro fretka i świnka morska odpada, to domyślam się, że królik pewnie też. Dużo do wyboru nie pozostaje, a chomik są słodkie, głupiutkie ale urocze ;)
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Buni@ »

Tak królik też odpada. :P Tylko którego z chomików wybrać? Syryjka, dżungarka, campbella? Co polecacie? Syryjka ma siostra. Bardzo fajne i przyjazne stworzonko, jednak mam dużą klatkę jak na jednego chomika i nie chciałabym by mieszkał sam...jeszcze pomyślę. A myszki? Lubią kontakt z człowiekiem? Miziaste czy raczej adhd?
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Filipw »

Bunia:
yss pisze:chomiki roborowskiego.
można im pięknie urządzić terrarium. są stadne. można się posikać ze śmiechu jak się je obserwuje, mają tylko kilka cm długości i tyle samo szerokości, z ogoneczkiem na jednym końcu i wielkimi oczyskami na końcu drugim. nie powinno się ich zbytnio miętosić, bo są za maleńkie, ale do obserwacji super. stadne, powinno byćkilka sztuk [można znaleźć takie darmowe, z adopcji]. ściółkę wymienia się bardzo rzadko, jeżeli jest jej solidna, gruba warstwa. kilka małych kołowrotków. i jechane.
po pokoju puszczać nie trzeba. tylko akwa ma być duże! [powiedzmy 50 - 60 cm to już duże]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”