oswajanie młodziutkich szczurów :(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

sizka15
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 10:48 am

oswajanie młodziutkich szczurów :(

Post autor: sizka15 »

Mam problem z szczurzycą o imieniu Miki i Sisi . Są to siostry . Martwi mnie to że Miki nie wychodzi z domku , są wyjątki ... Ale gdy przyjdę do pokoju to one uciekają i się chowają lub nie ruszają się :(
Sisi bardzo dba o Miki , przytula się do niej itd. Gdy Miki weszła na górę i bała się zejść , Sisi się do niej przytuliła i tak leżały sobie ... Sisi jest bardziej aktywna , wychodzi z domku , powącha niekiedy moją rękę , wejdzie troszeczkę na nią ... Ale po chwili ucieka do Miki ??? Myślę że Sisi szybciej oswoję :) Ale z Miki będzie trudno , ona strasznie się boi ... Nie potrafię wziąć ich na rękę , boję się że mnie ugryzą lub uciekną ... A wogóle nie da się ich złapać !. :-[ Nie wiem co robić !. Od czego zacząć ? Pomocy !!!

Proszę , nie blokujcie tego tematu to dla mnie bardzo ważne :'(
kleine16
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 9:46 pm
Lokalizacja: białystok

Re: oswajanie młodziutkich szczurów :(

Post autor: kleine16 »

mam pytanie... juz tydzien mam ogonka jest jeszcze stroszke zdziczaly chowa sie w klatce gdy biore go na rece nie bardzo chce siedziec ale lubi spac mi w rekawie czy do dobry znak ze sie przyzwyczaja??
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: oswajanie młodziutkich szczurów :(

Post autor: S. »

Bardzo dobry znak.
Podstawą oswajania jest poczucie bezpieczeństwa szczurka, kiedy jest blisko człowieka.
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: oswajanie młodziutkich szczurów :(

Post autor: koopa »

Ogonki świetnie sie oswajają właśnie pod bluza, w rękawie im częściej i dłużej tam przebywają tym szybciej sie przywiązują. Warto czasem poczęstować smakołykiem aby kojarzyły nas z ciepłem, bezpieczeństwem i pysznościami ;) (tylko ostrożnie żeby nie przedobrzyc)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
Belial6
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 06, 2008 7:56 pm

Re: oswajanie młodziutkich szczurów :(

Post autor: Belial6 »

Ja juz mam dwa Tygodnie ogonka, co do rękawa to fakt mój także lubi, na drugim miejscu jest kaptur. I zdarza mu się że sam wyjdzie na rękę z klatki. ostatnio "mył mi palce" a to bardzo dobry znak :)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: oswajanie młodziutkich szczurów :(

Post autor: Nikitka_219 »

Po pierwsze-wyjmij domek ,wymień go na szmatki,mniej śmiała szczurka nie będzie się przed tobą chować,co ci nie pomoże.Po drugie,poświęcaj im dużoo czasu i bądź przy nich jak najbliżej-noś je ze sobą np.w kapturze.Zajrzyj jeszcze do innych tematów ,tam jest więcej informacji ;)

Powodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”