Tima Rattima

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Astaroth
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Tima Rattima

Post autor: Astaroth »

Czy ktos zna ta karme?
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kar ... tima/31175
Zastanawiam sie czy nie zamowic ale nie wiem czy jest dobra.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Tima Rattima

Post autor: Landrynka »

wypowiedź z pewnego forum:
Tima Rattima karma dla szczurów Premium Musli - niby wyglada na zwykla karme, ale cieszy sie ogromnym uznaniem naszych ogoniastych, znikaja nawet ziarna zboz (choc oczywiscie na koncu) sporo slonecznika, troche pestek dyni, marchewka, rozne chrupki (rowniez w naturalnych kolorach), platki z ziaren zboz... teraz akuratnie nie mamy tego pod reka, ale uzupelnimy recenzje :) W kazdy razie dostepna w duuzych opakowaniach i zostala wyróżniona znakiem jakości towaru VdRD (?) - >>link<< (to po niemiecku a my nie teges w tym jezyku)
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Tima Rattima

Post autor: Mona i Kuba »

No widze, za nasza recenzja - szczatkowa bo szczatkowa, ale nawet tu wyladowala ;) Od piatku testujemy te karme - szczurzaste zachwycone. Jutro pstrykniemy zdjecie zawartosci i cos wiecej napiszemy. W kazdym razie warto :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tima Rattima

Post autor: limba »

Na tej stronce znajduja sie takze: JR Farm Wellness ( z krewetkami)- dla szczurów oraz JR Farm uczta dla szczura .
Mona i Kuba tego tez probowaliscie?
Pisz, pisz jak się sprawdza ta karma :)
Awatar użytkownika
Astaroth
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tima Rattima

Post autor: Astaroth »

hmm chyba zamowie, poczekam jeszcze na to co dzis napiszecie ale juz sie prawie zdecydowalam.Niedrogo wychodzi ,poza tym 18kg , wystarczy ze troche dorobie(dorzuce ziaren i smakolykow) i moze starczy mi na caly rok.
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tima Rattima

Post autor: sophiya »

Karma wzbudziła moje podejrzenia :D . Jak to możliwe, aby nawet ziarna znikały w brzuszkach?
Czy one nie są czymś nasączane?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Tima Rattima

Post autor: S. »

Zauważyłam, że zależy to od zapachu. Jeżeli całość smakowicie pachnie to i ziarna są jadalne.
Ja używam jak "perfum" suszoną włoszczyznę bez soli i suszone ananasy.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Tima Rattima

Post autor: Mona i Kuba »

Z tymi ziarenkami to jest tak: nasze wyjadaja ziarno z Xtravitala, ale nie rusza w Rat crisspy. Wyglada na to, ze ziarna sie roznia, niekoniecznie musza byc czyms nasaczane, ale moga sie roznic swiezoscia czy ogolnie rzecz biorac jakoscia...

W Timie Rattimie znika wszystko tak jak na stronie napisali ;)
Jest w niej sporo ziaren - pszenica, owies, jeczmien, gryka, ryz; platki pszenne, kukurydza (gnieciona , cale ziarna, dmuchana), dmuchana pszenica, sporo slonecznika nieluskanego, troche chlebka swietojanskiego, nasion dyni, groszek gnieciony, platki marchewki i jeszcze kilka rzeczy, ktorych nie nazwe - w tym jakies skorupiaczki (w b. malych szczatkowych ilosciach). Poza tym sa za 4 rodzaje chrupek. I wszystko znika az milo patrzec :) A tanszy niz xtravital, gdzie nasze potwory zostawiaja zielone chrupki.... Nie jest to moze jakis porywajacy sklad (choc znane sa nam duuuzo ubozsze), ale calosc wyglada naprawde przyzwoicie, ladnie pachnie... co wiecej mozna powiedziec. Szczurzaste zadowolone.

Naszym zdniem moze robic za karme podstawowa jak i solidna (!) postac wyjsciowa. My bedziemy kupowac - a jesli inni maja ochte sprobowac to naprawde polecamy.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tima Rattima

Post autor: limba »

Polecam tę karmę.

Ładnie wygląda, pachnie, nie ma żadnych szalonych barwinków, moim paskudom smakuje.

Co prawda wolą firmę JR Farm ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Tima Rattima

Post autor: pin3ska »

tez sie zastanawialam nad wielkim workiem tej karmy.. ostatecznie mnie namowiliscie :) w sumie to nawet nie wychodzi tak drogo za kilo, a moje kochane pochlaniają straszne ilosci jedzenia :) jest szansa ze bedzie to pierwsza karma, ktorej polowa nie bedzie ladowala w smietniku...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Tima Rattima

Post autor: Natalia_1222 »

Ją ją zamówiłam (2,5 kg) razem z JR Farm Wellness, wczoraj wysłali, ale ja jutro wyjeżdżam i pewnie się nie doczekam paczki :(. No cóż, bracia dadzą szczurom i zdadzą mi relacje, czy im smakuje... ;). Jak wrócę, to napiszę, czy moim wybredniakom zasmakowało.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Tima Rattima

Post autor: Telimenka »

Ja zamowilam 20 kg :D. 18 i 2,5 wtedy dokladasz dyszke tylko i nie placisz za kuriera a i tak jest rabat 5% wiec -7zł wiec wychodzi 143. Wiec bardziej sie oplaca.. ;D

Po co placic za kuriera jak mozna miec wiecej papu...20 kg to mi chyba na 2 lata starczy.. ::)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tima Rattima

Post autor: Nina »

Telimenka pisze:20 kg to mi chyba na 2 lata starczy.. ::)
jak ja bym tak chciała ::) u mnie ok. 20kg starcza na 2 miesiące :D

Szczury chętnie jedzą toto? Jak mniej-więcej wygląda skład? Ile czego jest?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Tima Rattima

Post autor: Telimenka »

Hmm sklad dokladnie nie wiem ale wyzej jest napisane mniej wiecej. Moje to to zjedza wszystko wiec spoko ;) . O to sie nie obawiam. Wiesz ja max 7 Ogonkow a nie 70 :P.
Jakbym raz na dwa miesiace miala wydawac 300zl na zarcie i dla psa i dla szczurow to bym sie chyba powiesila..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tima Rattima

Post autor: Nina »

Telimenka pisze:Hmm sklad dokladnie nie wiem ale wyzej jest napisane mniej wiecej. Moje to to zjedza wszystko wiec spoko ;) . O to sie nie obawiam. Wiesz ja max 7 Ogonkow a nie 70 :P.
Jakbym raz na dwa miesiace miala wydawac 300zl na zarcie i dla psa i dla szczurow to bym sie chyba powiesila..
Ślepota mnie na stare lata dopada. No to u mnie odpada. Jeśli dużo ziaren to połowe miałabym do wywalenia ::) Moje parszywe szumowiny strasznie wybredne są. Ostatnio znajoma mojej mamy widząc ich karme stwierdziła, że mogłaby być naszym szczurem :D
Musze pozostać przy naszym robionym żarełku. I tanio wychodzi (bardzo tanio w porównaniu ze wszystkimi karmami) i szczury ją lubią, znika wszystko, nawet ziarna.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”