Przekroczenie przez szczurka granicy.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Piotrekkk
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:31 pm

Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: Piotrekkk »

Witam serdecznie całe forum - jest to mój pierwszy post tutaj :)

Od niedawna posiadam szczurki sztuk 3 i tak bardzo się zaprzyjaźniliśmy, że podczas wyjazdu na weekend za granicę chcialbym je ze sobą zabrać ;-)

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to prosiłbym o podpowiedzi - jakie obowiązują procedury podczas wjazdu z szczurkami na Litwę ?
------
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: Agata »

(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Piotrekkk
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:31 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: Piotrekkk »

Witam serdecznie !
Tu chodzi o granicę z Litwą - praktycznie nie ma kontroli :)

Dzwoniłem do weterynarza i też nie wiedzą, myślalem, że ktoś moze z praktyki wie jak przez granicę z Litwą przewieźć :)

Według mnie będzie najprościej w rękawie - na pewno nie zauważą bo bardziej sprawdzają czy się nie przewozi frajek w bagażniku od ruskich :)
RossRabiaka
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 10, 2008 7:46 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: RossRabiaka »

Tzn nie wiem jak teraz bo wczesniej zanim bylismy w strefie shenghen to trzeba bylo wyrobic zwierzakowi paszport ale teraz to chyba juz nie bo jak nie ma kontroli na granicy to praktycznie poprostu masz napis ze przekraczasz granice i juz napewno nikt ci nie sprawdza bagazu ale mowie nie jestem tego pewien na 100% czy cos teraz trzeba! O0
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: S. »

Dobrze jest zabrać aktualne zaświadczenie od weterynarza, że szczurki są zdrowe.
Piotrekkk
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:31 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: Piotrekkk »

Witam serdecznie !
Dziękuję za zainteresowanie się moim postem :)

Zależy mi żeby zabrać pupilki ze sobą bo nie wyobrażam sobie jak bez siebie wytrzymamy ten weekend ;-)

Niedawno przekraczałem tą granicę (bez szczurków) kilka dni temu to w tamtą stronę nawet się nie zatrzymalem ale jak wracałem to przeszukali mi bagażnik - szczurka w rękawie nie zauważą ale jak zobaczą klatkę to mogą coś podejrzewać więc wolałbym "legalnie" - nawet skrzynię basową kazali włączyć żeby zobaczyć czy działa i czy nie jest przypadkiem czymś "wypchana" ;-)

Rozpisałem się :)
Napisałem 10 minut temu maila do ambasady Litewskiej - może odpowiedzą - jak uzyskam odpowiedź to się podzielę nią :)
POZDRAWIAM wszystkie Ogonki i ich miłośników ;-)
RossRabiaka
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 10, 2008 7:46 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: RossRabiaka »

Heh strefa szchengen :D jezeli nie robili mi problemów z kotem jak jechalem do niemiec na 2 tygodnie to nie sądze aby ci zrobili problem ze szczurem (fakt jak beda sprawdzali licz się z przeszukaniem klatki bo to częsty sposób przemytu :D
Piotrekkk
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:31 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: Piotrekkk »

Witam Was serdecznie !
Więc otwrzymalem odpowiedź z Ambasady Litewskiej - z Centrum Informacji Turystycznej Litwy ale odpowiedź dotyczy całej UE więc może ten post przykleić czy coś - nie ja jeden pewnie szukam odpowiedzi a tutaj niestety mylne spekulacje były ...

CYT:

"W zwiazku z Pana zapytaniem informuje, iz szczury jak i inne zwierzeta wyjezdzajace z Polski do innych krajow Unii Europejskiej, musza byc zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upowaznionego lekarza weterynarii, posiadajacy waznosc szczepienia przeciwko wsciekliznie.

Rejestry lekarzy upowaznionych do wystawiania paszportow prowadza wlasciwe Okregowe Rady Lekarsko-Weterynaryjne.
Listy lekarzy upowaznionych do wystawienia paszportow dla zwierzat domowych w poszczegolnych wojewodztwach sa dostepne na stronie interentowej Krajowej Izby Lekarsko-Wetrynaryjnej pod adresem http://www.vetpol.org.pl.

Danych osoby odpowiadającej celowo nie podałem ;-)

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: yss »

to się dogadaj z wetem o paszport i tyle :D

to jest ważne info. pogrubiłam.

to ja tak bardziej oftopowo: co widze tytuł tego wątku, mam atak śmiechu. bo ja sobie dopowiadam :> i wychodzi mi "przekroczenie przez szczurka granicy obrony koniecznej" :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: S. »

Hmm... ta lista dotyczy weterynarzy wystawiających paszporty kotom, psom i fretkom. Może wystawią też szczurkowi.
matyld_a
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 23, 2008 7:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: matyld_a »

Czy ktoś wie może jak ta historia się skończyła? Planuję zabrać ze sobą szczurka do Niemiec. Dzwoniłam do weta (dr Piasecki z Wrocka) w tej sprawie, ale on twierdzi, ze szczurki żadnych dokumentów nie potrzebują (tylko psy, koty, fretki). Boję się, żeby mi w razie czego szczurka nie odebrali, jako potencjalnego roznosiciela chorób :( no, pomijając, że mogę mieć przez to kłopoty :/
Siora84
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 11, 2008 10:39 am

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: Siora84 »

Witam!
Ja akurat mieszkam na Litwie od pewnego czasu i 2 tyg temu zakupilam pierwsza samiczke tzn wogole pierwszego szczurka :) a wczoraj dzieki waszej stronie postanowilam zakupic 2ga, i jestem w trakcie laczenia ich hehe mam nadzieje niedlugo sie troszke bardziej zaprzyjaznia ;) ale niewazne chcialam napisac tylko ze ogolnie nie powinno byc zadnych problemow na przejsciu bo zadko kiedy sprawdzaja, a sama chce niedlugo moja fretke przywiezc tu, wiec mam nadzieje uda sie bez problemow, ale fajnie ze jest tu tyle roznych tematow na ktore mozna znalesc odpowiedz :))
Pozdrawiam :)
Myszka[*] Nieszka[*] Orka[*] Roxi [*] Luna [*] Ruby [*]
gradzia
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 19, 2011 9:51 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: gradzia »

chciałabym trochę "odświeżyć" temat (;
wiecie może jak to obecnie wygląda z wyjazdem poza UE ze szczurkiem? wyjeżdżam na 4 miesiące i chciałabym żeby wszystko było załatwione jak należy. Muszę mu wyrobić paszport..? Jeśli tak, orientujecie się może ile mniej więcej kosztuje wyrobienie go?

z góry bardzo dziękuje za pomoc (;
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: S. »

Z tego co wiem, to nie wyrabia się paszportów dla szczurków. Na wszelki wypadek należy miec zaświadczenie od weta.
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Przekroczenie przez szczurka granicy.

Post autor: macik001 »

Zaświadczenie, czyli książeczkę zdrowia?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”