[WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

[WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Michal_Z »

Witam wszystkich

Dotychczas nie byłem zarejestrowany a jedynie odwiedzałem to forum szukając odpowiedzi na wszelkie wątpliwości dotyczące „ogonków”. Ponieważ przyszło zmierzyć mi się z poważnym problemem teraz zwracam się do Was o pomoc... Ale po kolei. Otóż po odejściu ostatniego z dwóch szczurasków laboratoryjnych (ślicznych albinosów) zdecydowaliśmy się z żoną na nowe. Ale u niej w pracy już zlikwidowano hodowlę laboratoryjną, więc poszliśmy do sklepu. Kupiliśmy dwa maluchy, oba miały być chłopcami. Ale jak to bywa z obsługą sklepów panowie okazali się niekompetentni, mimo od początku składanych przez małżonkę zastrzeżeń.
„Ale proszę się nie martwić, proszę spojrzeć na odległość cewki od odbytu, on jest jeszcze bardzo młody, jemu jajeczka na pewno spłyną”
Czas mijał a jajeczka nie spływały, natomiast drugi chłopak zaczął mieć bardzo jednoznaczne pomysły na zabawy. Oczywiście na rozdzielenie było już za późno i w ten zupełnie nieplanowany sposób okazało się, że mamy parkę oczekującą na potomstwo.
Pewnie nie my pierwsi i nie ostatni...

W ostatnią niedzielę (9 marca) nasza panienka urodziła 14 uroczych piszczących kluseczek. No tak, bardzo urocze, ale co dalej? Rozeznanie wśród znajomych niewiele dało, znaleźliśmy dom dla 4 maluchów.
No i dochodzimy do meritum. Mamy do oddania 10 maleństw, jak już wyczytałem od mamusi można je zabrać w 5 tygodniu, czyli ok. 14 kwietnia. Patrząc na odcień ich różowej skórki należy sądzić, że wszystkie będą jednakowo umaszczone - białe brzuszki i łebki, szare grzbiety - tak jak rodzice. Aha, mieszkamy w Warszawie. Liczymy na pomoc, w najgorszym wypadku możemy młode oddać do sklepu, ale gdzie stamtąd trafią?

kilka fotek naszych szczurasków - rodziców i ich maleństw:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f30 ... b8f05.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e0 ... 5e538.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e6 ... ca27a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de6 ... 88107.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b ... 1cd79.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d42 ... 5b4da.html

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Feniks »

Ja poproszę zdjęcia jak nieco podrosną. I byłabym zainteresowana panienką albo i dwiema :D
śliczni ci rodzice. To rodzeństwo?
Pawian
Posty: 105
Rejestracja: sob lip 10, 2004 12:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Pawian »

polecam prędkie odizolowanie samicy i samca, np zakup jeszcze jednej klatki. Rodzice śliczni :)
http://www.nu-pogodi.net - Polska Strona Wilka i Zająca
Obrazek
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Michal_Z »

Witam
Rodzice to raczej napewno rodzeństwo (niestety) choć z racji pochodzenia ze sklepu 100% nie daję. Miało być dwóch braciszków...
Oczywiście zostali rozdzieleni już 2 dni przed porodem a dzisiaj chłopak idzie na egzekucje - znaczy kastrację, żeby mógł wrócić do panienki. Bardzo się kochają, iskają i wygłaszczają, nie mieliśmy sumienia skazywać ich na stałą rozłąkę.
pozdrawiam Michał
bazylia
Posty: 170
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: bazylia »

a ile miesiecy ma samiec ? kastracja jest dopiero od 3-4 miesiecy ;) sliczne ogonki :*
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: RattaAna »

w jakim sklepie zakupiono szczurki?
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Michal_Z »

Chłopak już po zabiegu, wszystko OK.
Szczurki były kupione CH Reduta. Jak kupowaliśmy było tam sporo rodzeństwa, a jak zajrzeliśmy tam kilka tygodni później to po szczurkach w takim umaszczeniu nie było śladu, były tylko kapturowe. Wolę nie myśleć, gdzie się podziało rodzeństwo naszych...

pozdrawiam M.
Noella Cordery
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 11, 2008 9:04 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Noella Cordery »

Jeśli jeden z nich będzie niebieski[chyba są takie...^^"] to ja bardzo chętnie wezmę takiego. Jeśli jutro nie znajdę w sklepie oczywiście...
Ale całego niebieskiego. Bez łatek. :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Vella »

Noella Cordery pisze:Jeśli jeden z nich będzie niebieski[chyba są takie...^^"] to ja bardzo chętnie wezmę takiego. Jeśli jutro nie znajdę w sklepie oczywiście...
Ale całego niebieskiego. Bez łatek. :)
Przyjrzyj się zdjęciom, są same czarne husky, jak rodzice.

Niebieskie selfy zbyt często się nie trafiają, ani w zoologikach, ani w adopcjach.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Noella Cordery
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 11, 2008 9:04 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Noella Cordery »

Nie wszystkie się włączały, no i już nieaktualne - stalowo-biały Syberius.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: yss »

być może, ale nie mogę obiecać, być może - tak na 30% mógłby być transport w kwietniu warszawa - szczecin, ale nie wiem czy w ogóle i kiedy dokładnie i czy ta osoba będzie w ogóle mogła zabrać szczurki - w razie gdyby coś takiego wypaliło, mogę wypożyczyć transporter.
gdyby ktoś ze szczecina chciał maluchy, będę rozpytywać o ten transport. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Feniks »

A do Poznania?... :(
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Michal_Z »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i wstępne deklaracje :)
Jak na razie szczureczki chowają się dobrze, acz nie bez problemów. Mamusia najwyraźniej nie dorosła do wysokości zadania i teraz co rusz kombinuje jak by tu jakieś młode z gniazda wyrzucić :( Jak dzieli młode na 2 grupy to cały czas mam wrażenie, że jedną karmi a drugą omija z daleka i tylko sprawdza, czy jeszcze się ruszają. Puki co udaje się je podrzucać z powrotem (łyżeczką). Na szczęście nie umie liczyć do 14 ;)
Nowych zdjęć jeszcze nie mam, puki co niewiele się zmieniają, tylko urosły. Aha, mają maleńkie wąsiki i z bardzo bliska wyglądają trochę jak foczki :) Większość będzie huski, jak rodzice, ale niektóre mają ciemny grzbiet zredukowany do pojedynczych podłużnych łatek. Ciekawe, jak to będzie wyglądać z futerkiem?
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Michal_Z »

Zrobiłem właśnie zdjęcie maleństwom
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75b ... 55862.html
Mają już 5 dni i jak porównałem poprzednie zdjęcia to widać, że urosły i ciemne łatki im wyraźnie ściemniały, dobrze widać te kilka, które będą prawie całe białe :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [WARSZAWA] oddam małe szczurki w dobre ręce

Post autor: Vella »

Skoro to huskulki, to ciemne plamki beda im jaśnieć z wiekiem. Myslę, że te szczuraski będą gratką dla tych wszystkich, którzy marzą o białym szczurze z czarnymi oczami - i tak też możesz je "reklamować" ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”