Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

t90mek
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 1:31 pm

Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: t90mek »

Mam szczurzyce od...hmm..niecałe 2miechy. Puszczam ją czasem poza klatke i pilnuje. Ostatnio zrobiła sie na tyle ciekawska że za wszelką cene chciała latac po pokoju... byłem bez silny ;p obecnie grasuje za szafą... łapac na siłe? czy moze zostawić i czekać aż zgłodnieje i sama wróci?
Odziwo do kabli sie nie dobiera ;p bardziej sie martwie że narobi gdzieś za szafą i bedzie cuchnąć ;/
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: Nina »

Eee, u większości forumowiczów szczury ganiają luzem po pokoju.
Nie łap jej na siłe, poczekaj aż sama wyjdzie.

PS. Zaschnięte bobki wcale tak bardzo nie śmierdzą ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
t90mek
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 1:31 pm

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: t90mek »

Całą noc świrowała xD po tapecie sie wspinała <wow> ... a rano spostrzegłem że wlazła do torinistra:D więc położyłem tornister tak, że jak chciała wyjsc to weszła do klatki ;p
U mnie rodzice mają wonty jak lata po pokoju ;/
t90mek
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 29, 2008 1:31 pm

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: t90mek »

No i znów... tym razem zwiała podczas czyszczenia. Wczoraj dopiero ją złapałem, bo wcześniej znów zwiała.. dałem serek do klatki, to z zewnątrz klatki wytargała cały "dywanik" żeby serek do niej "przyszedł", wzięła go i za szafe :( wkońcu wczoraj zgłodniała i weszła po chwili użerania sie z nią do klatki. No i teraz znów... jak ja ją mam oswajać skoro ona większość czasu siedzi schowana za szafą ;/ i rwie tapete od dołu :(
Miśka&Rafik
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 06, 2008 11:48 am

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: Miśka&Rafik »

Z własnego doświadczenia radzę Ci ją złapać.Nie oswojony szczurek na wolności oznaczać będzie kłopoty bo gdybys ty miał do wyboru klatkę albo cały pokój tez wybrałbys to drugie. Nie liczylabym że mała sama wróci do klaty. Poza tym dla nieśmiałych szczurków oswajanie się z wyglądem właścicela przez pręty klatki też daje efekty "terapeutyczne". Mam takie doświadczenia z carlosem który zamieszkał pod piecem i dopiero schwytany do klatki ( po trzech godzinach pogoni prowadzonej przez mojego mężą) i karmiony z łyżeczki zaczyna rozumieć że człowiek to też przyjaciel a nie tylko gargamel uganiający sie za nim po pokoju. Powodzenia w oswajaniu i łapaniu :)
Awatar użytkownika
Patti
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 7:27 am
Lokalizacja: Supraśl

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: Patti »

Jestem ZA! wypuszczaniem ogonków z klatki, ale jedynie w wypadku gdy maluch będzie do Ciebie przyzwyczajony. Inaczej spędzając większość czasu pod szafą niż gdzieś gdzie mógłby mieć Cię chociaż w zasięgu wzroku zdziczeje. A na pewno bardziej zamknie się w sobie i później będzie Ci jeszcze trudniej go oswoić.
~~Każdy dzień i każda noc niesie nową wiarę nową moc!!~~
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: plora »

zgadzam się z przedmówcami :) złap ją póki nie zdziczała, oswajaj i wypuszczaj na spacerki(takie z których bedzie wracała do klatki ;) )
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Uciekła... łapać na siłe czy czekać?

Post autor: Vella »

Spokojnie, to już miesiąc minął, szczurka dawno złapana :)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”