Help!!!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Help!!!

Post autor: siosio »

Mój szczur nie chce się oswoić wiem ze było wiele takich tematów czytałem je ale nic nie pomogły mam szczura od 1.5 miesiąca szczur jest w wieku ok. 2miechów na początku wchodził do bluzy a teraz już nie che ucieka od rąk jak go biorę na sile to sie wyrywa puszczam go po pokoju to siedzi za kanapa albo sobie biega ale nie chce wracać do klatki nie wiem czemu mnie tylko powącha i tylko kojarzy to on mnie raczej z jedzeniem a nie jako przyjaciela nie wiem co mam z nim robić by zyskał do mnie zaufanie pomocy znam te metody wasz z wanną itp. ale one nic nie pomagaj a na drugiego szczurasa narazie nie masz szans
Awatar użytkownika
atomus
Posty: 54
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:45 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Help!!!

Post autor: atomus »

Spokojnie!!!!
Daj mu czas! Nie panikuj. Wybierz JEDNĄ metodę oswajania a nie 'męczenie' go każdą w tym samym czasie.
Poza tym CIERPLIWOŚĆ i CZAS. Może być, że i za pół roku nie będzie oswojony, wszystko zależy JAK się do tego podchodzi i jaką psychikę ma sam zwierz.
Przekop bardzo dokładnie dział oswajanie, myślę że w tej kwestii wytłumaczono tu bardzo wiele sytuacji.
"Remember, the problem is not that people are stupid; the problem is that modems are cheap."
http://klewandowski.eu
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Help!!!

Post autor: Filipw »

Jak już pewnie wiesz, skoro czytałeś forum są dwie metody oswajania:
- Na siłe
- bezstresowo
Na siłe bierzesz zwierzaka czy chce czy nie na ręce i ma z tobą łazić, ta metoda jest "lekko" stresująca dla szczura ale daje szybkie efekty, ja tą metode wybrałem
Bezstresowo jak sama nazwa wskazuje jest bezstresowa dla zwierzaka, natomiast dla nas trochę bardziej wiąże sie z godzinami przesiadywaniem obok klatki wkładaniem do niej reki po pare h dziennie, Nawet jak myjesz, uczysz się, gotujesz, sprzatasz mówisz do zwierzęcia aby osowiło sie z twoim głosem

Nigdy nie łącz tych 2 sposobów !!!!!!!!! Zdecyduj sie na jedną i przy niej zostań!
A poza tym dziwisz sie zwierzakowi że chce sie wybiegać ???

Ty też byś chciał sie wybiegać po całym dniu spędzonym w klatce!
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Re: Help!!!

Post autor: siosio »

A co oznacza gryzienie w nogi? bo jak go puściłem po pokoju to mnie 2 razy dziabnął ale nie do krwi
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Help!!!

Post autor: S. »

Być może zaczepia Cię "pobaw się ze mną".
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Re: Help!!!

Post autor: siosio »

Jak by się mnie nie bał to bym się z nim chętnie pobawił
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Help!!!

Post autor: S. »

Największym wrogiem w oswajaniu szczurka jest strach przed nim. Szczurek wie, że sie go boisz i wykorzystuje to.
Jesteś większy i silniejszy. Nie bój sie szczurka. To tylko malutkie zwierzątko.
To Ty musisz być delikatny, aby nie zrobić mu krzywdy.
Posadź go sobie na ramieniu lub wsadź pod bluzę. I chciej się z nim zaprzyjaźnić.
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: Help!!!

Post autor: alainaprv »

To szczur się boi ;D
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Re: Help!!!

Post autor: siosio »

No to SZCZUR BOI SIę MNIE NIE JA JEGO i mozna w takie upaly (30st.) dawac pod bluze?
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Re: Help!!!

Post autor: siosio »

A jakie znacie zabawy ze szczurem?
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Re: Help!!!

Post autor: siosio »

Dzisiaj umył mi sie na rękach to chyba dobrze nie?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”