Potrzebujemy pomocy..

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

Mamy małego wcześniaka chyba.. Jakby ktoś mógł się odezwać do nas na GG i pomóc w opiece nad maluchem odrzuconym przez matke !!! GG 4042141
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: merch »

a ile ma? jesli ponizej 7 dni szanse marne. Tak czy innaczej : mleko dla ludzkich wczesniakow , zakraplacz, w aptece dorze ez kupic plyn Ringera mleczanowy. Mleko sporzadzic wedlug przepisu zakraplaczem do pyszczka co dwie godziny tak dlugo jak male zlizuje po karmieniu masowac brzuszek zwilzonym ciepla woda wacikiem. Konytolowac stan nawodnienia , jesli skora zaczyna sie marszczyc traci sprezystosc podawac kilka kropel plynu Ringera.
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

Ma ponad 10 dni myśle tak z 13-14dni.. Mleko mu dajemy ciepłe takie zwykłe ze strzykawki..
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

a wczym go trzymać bo on spi tylko na rekach...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: merch »

14 dnia otwieraja oczka szczurki, jak juz taki jest duzy to powiien zyc , mleko zwykle to nie jest najlepszy pomysl, lepiej sojowe ludzkie dla niemowlakow lub dla kocich oseskow. Niedlugo bedziesz mogla dolaczyc kaszki dla niemowlat , chrupki kukurydziane , gotowane jajko , gerberki.
trzymaj wczyms co trzyma cieplo polarki chyba najlepsze i troche bialych chueteczek.
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

juz ma lekko otworzone oczy ale jak go włoże w pudełko z tym wszystkim co piszesz to on cały czas chodzinie chce spać...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: merch »

no to niech spi na reku , jak tak czuje sie bezpieczniej :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: Nina »

Maluszek na pewno czuje sie zagubiony, dlatego spanie na ciepłej ręce mu odpowiada.
Jak do Ciebie trafiło takie maleństwo?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

Trafiło bo siostra młodsza ma dwa duże samca i samice i są z tego małe.. było ich 15 jeden na samym początku zdechł bo sutków jej jednego brakowało miała tylko 14.. Reszta się trzymała dzisiaj zaszłam do niej a ona mówi że jeden jest bardzo mały i samica go wyrzuca z gniazda a reszta rodzeństwa go gryzła jak przychodził sam do gniazda i chciał leżeć tam..
Nie wiemy też co mamy z nim zrobić w nocy jeśli on tylko lubi spać na rękach.. :/ ?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: Nina »

Radziłabym uświadomić osobe u której są szczury, że dużym błędem jest bezmyślne rozmnażanie. Raczej kiepska rozrywka, zabawa kosztem zwierząt.
Samice często wykarmiają dużą ilość młodych, wystarczy odpowiednio je karmić i dbać o ich spokój.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

czasami trafi sie slabszy osobnik ktory jest odrzucony i chce go uratowac czekam na porady dotyczace pokarmu i odpowiedniego miejsca a nie na porady kogo mam uswiadomic
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

a moja siostra jest poprostu głupia >:(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: merch »

samica odzuca mae raczej na poczatku, 14 dniowy szczurek naogol juz niezle sobie radzi i nieslyszalam o przypadku odrzucenia tak duzegooseska jesli jest mniejszy mozna przystawiac go do cyca zabierajac na moment silniejsze oseski i przede wszystkim dobrze karmic matke, jogurty sery, jajko , gotowane mieso, dobrej jakosci zbilansowana karma np XtraVital
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: yss »

merch: dobra karma? u rozrywkowych rozmnażaczy? zapomnij......... vitapol i ogryzek od jabłka :P i sucha bułka :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
dominika
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 28, 2008 1:41 pm

Re: Potrzebujemy pomocy..

Post autor: dominika »

przeżył noc wstawałam do niego co dwie godziny i podawałam mleko takie jak mówiłes...najgorzej jest utrzymać ciepło...nie wiem może jeszcze mi ktoś coś doradzi w związku z tym ciepłem?? :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”