ehh ciezko mi:((

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

Przeczytalam dużo postów na tym forum, aż wkońcu sięzarejestrowałam.
Mam szczurka dziewczynke Tequile od 3 dni. Oczywiscie jest dzika. Wiem niby ze tyle czasu zajmuje oswojenie:( ale mi sie tak serce kraje ze nie moge jej wyciagnac do siebie:( albo jak probuje jej dawac reke do wachania i wkoncu ja wziasc to tak sie boi ze jej serduszko tak wali a mi sie plakac chce:(
Siedzi sobie teraz samotna wkąciku:( a ja az na to patrzec nie moge.
Daje jej jesc z reki, jak jest cos takiego co nie moze porwac to zje mi z reki i ucieka na gore w klatce. Nie wyciagnelam jej jeszcze poza klatke bo mi poprostu ucieknie:( A i dodam ze jest sama. Nie wiem ile moze juz miec miesiecy, ma okolo 12 cm bez ogonka.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Babli »

Po 1-sze szczurek to zwierzątko stadne ;) Lepiej oswajają się dwa szczurki na raz. Masz możliwość przygarnięcia drugiej samiczki?
Jeśli chodzi o oswajanie ja moje sklepowe ciury oswajałam ok. 5-8 dni. Zaczęłam od wejścia do wanny (rozłożyłam kocyk w suchej wannie) i siedziałam na nim w polarku z ogonami. Jak chciały podeszły do mnie jak nie to nie.
Są dwa sposoby oswajania na siłę i po dobroci. Możesz wybrać jeden z nich. I jest także zasada "3xc". Ciemno, ciepło, cicho, wtedy łatwiej oswoić szczura. Twoja szczurka jest stosunkowo młoda więc problemu być nie powinno.
PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

Czytalam o tych metodach na sile i po dobroci.. Na sile boje sie ją straszyc juz chyba i tak jest nadto przestraszona:( A do wanny to myslalam ze jak z nia wejde to ona sobie po mnie wyjdzie i wyskoczy z wanny i ucieknie gdzies w rury:( tego sie boje:(
Drugiej szczurki nie wiem czy moge:( w pon. pojde jeszcze raz do zoologicznego zobaczyc czy jest jeszcze dziewczynka.. Ale znowu jak sa dwa szczurki to nie zajmuja one sie tylko soba? a o wlascicielu juz tak nie pamietaja? Bo jak moja sie moze kiedys oswoi to bedzie wiedziala ze ma tylko mnie, a tak to jeszcze siostre szczurke.
Co robilas z tymi szczurkami przez te 5-7 dni? poza tym ze bylas z nimi w wannie;)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: zalbi »

chciałabyś mieszkać całe zycie w jednym pokoju sama? odpowiedź jest prosta.

dlatego najlepiej będzie, gdy przygarniesz druga szczurcie. możesz przecież zaadoptować z forum.
szczury to zwierzęta stadne. nie bądź samolubna.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: odmienna »

PaLLitQa pisze:... Bo jak moja sie moze kiedys oswoi to bedzie wiedziala ze ma tylko mnie, a tak to jeszcze siostre szczurke.
- to jest właśnie najgorsze :-\ Wyobrażasz sobie jej samotność i tęsknotę, kiedy będziesz zajęta czym innym? Miałam trzy samotne szczurki; każdego z nich codziennie w sercu proszę o wybaczenie... tak mi ciężko myśleć o tym, jak wracając z pracy zastawałam Jędrulkę siedzącego pod drzwiami... cały był czekaniem... :'( :'( :'(
PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

A jak sa dwa szczurki to szybciej sie ze mna oswoja? Czy wtedy zajma sie soba a mnie beda mialy w d..... ?
Chyba jednak pojde kupic ta druga szczurke w poniedzialek, o ile bedzie.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Babli »

Pallitqa :
1. Oswoją się szybciej. Nie będą miały Cię w poważaniu jeśli będziesz się nimi zajmować ;).
2. Adoptuj z forum! W zoologu może Ci się trafić ciężarna samica. Tak jak mi.
3. Jaką masz klatkę??
PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

Własnie wyszłam z nią z wanny, ale pozniej złapanie jej w tej wannie graniczyło z cudem...
W wannie weszła mi do nogawki od dresów i tam sobie siedziala, albo miedzy nogi gdzie jej widac nie bylo i tak sie myła ;)

Klatke mam 3piętrową a jej wymiary to 30x35x50. Moze byc na dwa szczurki? bo jak nie to drugi odpada:( bo kolejnej klatki nie kupie:(
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Agata »

PaLLitQa pisze:Klatke mam 3piętrową a jej wymiary to 30x35x50. Moze byc na dwa szczurki? bo jak nie to drugi odpada:( bo kolejnej klatki nie kupie:(
KLIK.

Z mała nawet dla jednego szczura.
Jeden szczur potrzebuje klatkę o minimalnej objętości 0,06 m3 (trzeba pomnożyć przez siębie wysokość, długość i szerokośc wyrażone w metrach) - Twoja klatka ma raptem 0,05 m3.

Polecam lekturę forum oraz wiki:
- KLIK,
- [ wiki : Jakiej_wielkości_klatka_dla_jakiej_ilości_szczurów%3F ]
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

no to pozamiatane. zostaje jeden:(
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Babli »

A może zaczniesz odkładać? Ja marzyłam o stadku szczurków a moja setka niziutka i mała na większe stadko była. Odkładałam i też pytałam się rodziców czy jeśli będę ostro pomagać w domu, i pracować czy sypną coś. Pomagałam po całej rodzinie i się uzbierało, a potem jeszcze na święta coś dostałam i ta dam. Jak się chce to się da ;)
Klik< zwróć uwagę na post Myszowatej. Jak ja to zdjęcie zobaczyłam to coś we mnie drgnęło. Szczurek to zwierze stadne, tak jak i ty potrzebuje obecności przedstawiciela swojego gatunku. Ty z nim nie położysz się spać, nie będziesz wyrywać jedzenia z pyszczka, nie porozmawiasz w jego języku.
Determinacja przede wszystkim. Na allegro klatki są tańsze niż normalnie może tam popatrzysz? ;)
PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

na allegro klatki juz przeglądałam zanim swoją kupiłam i wcale nie są jakies tansze jak sie doliczy jeszcze przesyłke.
Kurde no nie wiem co robic:(( Szkoda mi jej bardzo i kupiłabym jej towarzyszke:( Moze jednak nic im nie bedzie narazie w tej klatce?:( moja i tak sobie na ostatnim pięterku własnie spi..
I jak brac drugiego szczurka to dziewczynke czy chlopczyka? Nie beda sie gryzły?

Aaa interesuje mnie hamaczek dla szczurka:) widzialam gdzies takie zdjecie. Ma ktoś z was taki hamaczek dla szczurka i jak go zrobiliscie ? czy kupiliscie?:)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Agata »

PaLLitQa pisze: I jak brac drugiego szczurka to dziewczynke czy chlopczyka? Nie beda sie gryzły?
Tej samej płci, co obecny szczur, czyli w Twoim wypadku dziewczynka. Nie popieramy bezmyślnego rozmnażania.
Przy odpowiednio poprowadzonym procenie łaczenia nie powinno być żadnych problemów.

Dlaczego szczury nie powinny byc same?

W sprawie hamaka odsyłam do wyszukiwarki: >>KLIK<<.

PS Poczytaj sobie trochę forum, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie frapujące Cię pytania.
[ wiki : Szczurze_ABC ]
Instrukcja obsługi forum.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Naixinka »

Twoja klatka jest za mała na jednego szczurka, to gdzie chcesz tam wcisnąć dwa? Niestety ale aby mieć dwa, musisz mieć większą klatkę. Czasami na allegro trafią się tańsze klatki używane, nowe to koszt ok 100-120 zł, oczywiście kupione w sklepie internetowym bo w normalnym zoologicznym są o wiele droższe.
PaLLitQa
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 30, 2008 8:21 pm

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: PaLLitQa »

No to nie kupie drugiej szczurki:(

A powiedzcie czy to jest normalne, ze jak wkladam ręke do klatki i chce ją pogłaskac to onasie kładzie i wygnie od tego głaskania i wygląda jakby udawała martwą? Boje sie:(
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”