Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 4:25 pm

Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Oliwia »

Witam!
Mam pyanie czy erberki i różne potrawy mokre trzeba koniecznie podawać ogonkowi ?
I ile mniej wiecej kosztuja
iNTEREUJA MNIE KOSZTA ogólne ...

Nie mam jeszcze ogonka planuje wszystko na za rok czyli czerwiec.
Chce wszystko przygotowac i wciaz studiuje wasze forum
Zgory bardzo dziekuje za odpowiedz

Zniecierpliwiona Oliwka :)
Kocham szczury ,ale niestety jeszcze żadnego nie mam
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Layla »

Ja nie podaję raczej gerberków zdrowym dorosłym szczurom. Zamiast nich wolę podawać warzywa surowe i gotowane a raz na dwa tygodnie gotowanego kurczaka. Moje szczury jedzą głównie dobrej jakości suchą karmę i właśnie warzywa. Uważam, że gerberki są "przereklamowane" - są zbyt tuczące i papkowate, a zdrowy szczur powinien jak najwięcej gryźć.

PS Szczurki powinno się trzymać w stadach, a nie pojedynczo ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Nina »

Moje szczury również nie dostają kupowanych gerberków...
Albo gotuje im sama, albo tak jak Layla, daje owoce, warzywa, itp.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: merch »

Gerberki z całą pewnością nie są potrzebne zdrowym , dorosłym zwierzętom.
Natomiast dodatek świeżych warzyw jak najbardziej pożądany. Podobnie tez dodatki świeżego białka, to moze być kawałek jajka, twarogu,trochę jogurtu czy gotowanego mięsa. Taki dodatek zwłaszcza przy nie zbilansowanym pokarmie jest pożądany. W moje opini podawanie czegokolwiek raz na dwa tygodnie jest dziwne , organizm nie magazynuje aminokwasów jak również wielu witamin ( Część witamin i żelazo może byc magazynowana) takze dodatek białka zwierzęcego powinien byc bardziej systematyczny raz dziennie lub raz na dwa dni, oczywiscie nie musza to byc duze ilości i nie codziennie musi to być mięso. Część zbilansowanych szczurzych karm np Xtravital w składzie posiada również mięso.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Magamaga »

Moje szczury raz-dwa razy w tygodniu dostają własnoręcznie zrobioną papkę jarzynowo-mięsną. Natomiast codziennie dostają tzw. mokre czyli świeże warzywa lub owoce ewentualnie jajko/makaron/kaszkę itp.
Moje ściurki mają trochę "psich" chrupek w karmie, regularnie dostają przysmak z bekonem, no i w karmie jest dodatek mięska.
Ostatnio zmieniony sob wrz 13, 2008 9:50 am przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Layla »

Merch, taką dietę sobie wypracowałam przy poprzednim stadku, które musiało schudnąć. Moje szczury mają w suchej karmie psią karmę, która zaspokaja zapotrzebowanie na białko. Kurczaka dostają jako rarytas i są zdrowe, zresztą wszystko konsultowane jest z wetem. Moje szczury nie dostają twarogu, czasem dostają jajko. Natomiast codziennie lub co drugi dzień podaję szczurom warzywa w różnej postaci. Jeśli psia karma znajduje się w ich diecie, kurczak może być podawany raz na tydzień czy dwa.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: merch »

Jeśli psia karma znajduje się w ich diecie, kurczak może być podawany raz na tydzień czy dwa.
Dzięki za doprecyzowanie :). Zgadzam się, jeśli dostawa białka zwierzęcego lub innego pełnowartościowego jest zabezpieczona to kurczak podawany od czasu do czasu można traktować jako rarytas . Jednak gdybyś podawała jakiś uniwersalny pokarm dla gryzoni złożony głównie z ziarna to uzupełnianie raz na dwa tygodnie białka zwierzęcego kurczakiem nie na wiele by się zdało- o to mi tylko chodziło. Osobiście jakoś nie mam przekonania do psich karm, ale skoro sprawdziłaś , ze działa dobrze to ok. A możesz napisać coś więcej o tym odchudzaniu , przyznam, ze ja kiedyś probowałam odchudzać (albo chociaż powstrzymac dalsze jej przybywanie na wadze) Karmę , ktora byla otyła , ale niestety nie udało mi się to - Karma potrafiła siedzieć nad miską suchego nisko energetycznego żarcia i jeść jesć jeść :(. Niestety u niej było to uwarunkowane genetycznie wszystkie szczurki wzięte wtedy z tego samego źródla - hodowla karmowa były takie. Były również zawszołowane to tak na marginesie tych często pojawiających sie argumentów , ze nikt nie dba o szczurki tak dobrze jak terraryści :/
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Layla »

No fakt, rzeczywiście zabrzmiało, jakbym żywiła szczury samym ziarnem ;) Co do odchudzania: też miałam różne efekty, nigdy nie udało mi się odchudzić za bardzo Arii, ale generalnie bardzo dobre efekty daje likwidacja makaronów, kaszek, a nawet ryżu. Teraz jak już daję ryż, to brązowy. Wcześniej przedobrzałam, dawałam makaroniki, gerberki, kaszki i jogurty. Jogurty to sam syf, zwłaszcza owocowe (szczególnie Danone), więc nie mam wyrzutów, że nie dostają. Teraz mam troszkę kłopotów z utrzymaniem linii Ludwika, który w dzieciństwie był potwornie zagłodzony (nie u mnie rzecz jasna, a w szkole). On je na zapas, niestety. Na razie sprawiłam tylko, że nie tyje (waży 630 gramów i wg mnie jest to odrobinkę zbyt wiele).

Co do terrarystów to wiadomo, że są różni, podobnie jak istnieją "miłośnicy" szczurków trzymający je w małej klatce i karmiący vitapolem.
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 4:25 pm

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: Oliwia »

Wielkie dzieki
nie pize o szczrach tylko o sczurze bo to juz kwestia przyzwyczajenia nie jestem przyzwyczajona pisac o nich w liczbie mnogiej takze nie zwracajcie na mnie uwagi :) [mam tylko jednego chomika]

serdecznie dziekuje ;D ;D
Kocham szczury ,ale niestety jeszcze żadnego nie mam
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy pokarmy mokre są ,,obowiąkowe "?

Post autor: ogonowa »

Ja moim byłym szczurkom dawałam gerberki inne "pokarmy mokre" w młodości potem z tego wyrastały ,a natomiast zjadały mi wszystko z talerza :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”