Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: angel_a »

Tak jak przypuszczałam moja Niunia urodziła dzisiaj maluchy ;D... sklepowy gratis -_-"
Ojcem może być :D :
-beżowy
-kapturek
-fuzzy
-i takie jakby szare(wydawały by się jakby na wpół łyse(?) bo nie umiem tego wytłumaczyć... ;) )

Na razie widziałam jednego różowego potworka ;D , bo nie chce denerwować małej i zaglądać co tam ma(zwłaszcza, że dopiero tydzień jest u mnie, więc wiadomo oswojenie na marnym poziomie :( )
Kluski nie dają o sobie zapomnieć i co chwilkę jakiś się odzywa ^^
Ogólnie mała zrobiła mi mega niespodziankę, bo owszem byłam już na 90% pewna, że jest w ciąży, ale przypuszczałam, że urodzi, w którąś noc, a tu bum! godzina 14.30 coś mi zaczyna piszczeć w pokoju :P zwłaszcza, że przed 14 do niej zaglądałam, bo wróciłam ze szkoły i nie było nic :o :o
Tak więc dziewczyna sprawiła mi surprise na maxa ;D

Oczywiście małe będą do oddania w dobre(z naciskiem na DOBRE) ręce, będę prosić, błagać itp. itd. żeby została z Niunią jedna córeczka, bo na razie jest sama.

Oczywiście trzymajcie kciuki za mamuśkę i maluchy ;)

Jak tylko dopatrzę się czegoś nowego i doliczę potworów to dam znać i foty też porobię ;) o ile dogadam się z młodą mamuśką, bo nie chce jej stresować.
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: Nina »

Niuni ta agresja powinna niedługo przejść ;) Jeszcze troszke i będzie miała dość dzieci i za wszelką cene będzie chciała wychodzić z klatki ;) Wtedy ostrożnie możesz zajrzeć do domu.
Jakiej wielkości jest domek? Jest odpowiednio duży? Przy zbyt małym łatwo o podduszenie klusek.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: angel_a »

No domek nie jest zbyt duży... :/ taki drewniany w sumie dla chomika, ale nie jakiś mega mały. Planowałam potem wmienić jak ogon urośnie, bo mam też drugi większy. Więc jednak będę musiała tam zaglądnąć :/ i zamienić domki, bo faktycznie może być za mały.


Edit:

Domek wymieniony ;) chciałam szybko, żeby nie stresować bardzo mamuśki, więc nie policzyłam potworów, ale wiem że na pewno jest ich min. 6 ;) bo ten domek ma większe drzwi i je widać częściowo ;) i tyle się doliczyłam minimalnie ;D
Mała nie specjalnie wystraszona :) dostała szyneczkę i pomidora i zjadła :) teraz słyszę wyszła się napić i coś zjeść :)
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: ogonowa »

To jak juz mamusia będzie sie mniej denerwowała, postaraj się o fotki ;)

Teraz ja sie będę ślinić bo moje pięknosci są juz zamówione..
Szkoda ,ze nie moge miec trzech..
Znaczy mama się zgadza tylko nie jestem pewna czy w klatc 40x60x60 zmieszczą się 3 ;D
Jeśli tak to moze i bym wzięła jedną ::) :o
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: Babli »

Ja mam słabość, do klusek.. One są cudowne.. Sama kiedyś babciowanie przeżywałam.. :D

angela, gratulacje! I mocno kciukam za odchów młodych. ;)
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: angel_a »

Dzisiaj zaglądnęłam ile różowych potworków jest :D i okazało się, że 8 :)
tak więc za jakieś 5-6 tygodni, będą do oddania. Nadal męczę mamę, żeby jedna córeczka została, bo Niuniek jest sama i zobaczymy co z tego wyniknie ;) na razie mama jest stanowczo na NIE... :-\ ale spokojnie mamy jeszcze czas ;D

Zdjęcia wkrótce ;)
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: Buni@ »

Osiem cudownych osesków! Gratulacje dla Ciebie, Babciu no i oczywiście dla Niuni-Mamuni!
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia.

A Niunia-Mamunia już nie gryzie?

P.S Nadal Ci ZAZDROSZCZE! ;D
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: angel_a »

A Niunia-Mamunia już nie gryzie?
Ciężko powiedzieć, ale w klatce raczej nie jest za bardzo przyjaźnie nastawiona. Ale jak podniosłam domek, żeby zobaczyć co u maluchów to wyszła z kuwety klatki(bo musiałam całą górę klatki zdjąć) i wzięłam ją złapałam i w sumie mam ręce w całości, więc nie jest źle ;) ale nie mam zamiaru przekonywać się co będzie jak będę chciała wsadzić palucha do domku ;D chociaż jak jeszcze nie miała młodych to bez problemu mogłam wsadzić palucha swojego do domku i ją pogłaskać. Ogólnie jak wsadzam coś do klatki(materiał na gniazdo, jedzonko) to mała wychodzi z domku i wygląda jakby chciała się rzucić na rękę, ale możliwe że przesadzam, jednak nie chce czekać i się przekonywać co będzie jak nie wyciągnę ręki :D
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: ogonowa »

Angel_a dostałaś PW?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: Nina »

No to dobrze, że tylko 8 :) Nie powinno być najmniejszego problemu z odkarmieniem a i o dobre domki łatwiej ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: Babli »

angela... dlaczego? mam słabość do maluszków... :-* mam..mam..mam. powtarzam się...

Ale aż się boję co zobaczę. Jak czarnuszka..to chyba... odpadnę..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: merch »

Ja radze tylko za bardzo nie denerwowac mamy przez kilka piewrszych dni , jak rozumiem to gratis sklepowy , czyli mala jest u Ciebei niespelna kilka kilkanascie dni, co najmniej do 5 dnia nie wyciagaj ich z gniazda, co prawda czesc samic nic sobie z tego nie robi , jednak czesc , bardzo sie denerwuje i moze odrzucic male.
Awatar użytkownika
__AnKA19__
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 3:11 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: __AnKA19__ »

Pomyśleć, że ja niedawno też to przeżywałam :) Światna rola babci :D, tyle że moja później przerodziła się w mamusię, także pilnuj mamusi żeby nigdzie nie zwiała, bo będziesz miała przechlapane nocki tak jak ja z karmieniem malców hehe. Także wszystkiego dobrego małym kluseczką i babci ;)

A tak poza tym ta tak sobie myślę czy nieprzydała by się mojej gromadce jakaś nowa koleżanka...
Z nami: Chopin, Lio, Shortii, Mała Mii, Zgredzio
W serduszku: Lilu ('), Edzia (')
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: angel_a »

Mnie przeraża tylko, że mała chce gryźć :( to jej przejdzie prawda?.. Wczoraj wyszła z domku i weszła na najwyższą półeczkę i oczywiście podeszłam do klatki, otworzyłam i zaczęłam ją głaskać i z nią rozmawiać(a raczej prowadzić monolog ;D) i było wszystko dobrze, głaskałam po główce, drapałam za uszkiem, mała mrużyła oczy i nie okazywała żadnych oznak tego, że w po chwili w sekundę będzie mnie chciała z premedytacją chapsnąć :-\ , ale uciekłam z ręką i mam tylko rozcięte trochę na palcu :-\


A maluszki mają się dobrze ;) co jakiś czas dają o sobie znać i się odzywają 8)


Edit: Wiecie co... trzymajcie ze mną kciuki, żeby w miocie była przewaga dziewczynek ::) tak, wiem brzmi to co najmniej dziwnie, ale wtedy kilka maluchów miałoby już w 90% zagwarantowane wprost idealne domy. Więc nie zrozumcie źle, że to jakieś moje widzi-misie :-*
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
Awatar użytkownika
angel_a
Posty: 78
Rejestracja: wt lis 04, 2008 4:18 pm
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Sklepowy "gratis" już z Nami ;D - maluchy Niuni

Post autor: angel_a »

A oto pierwsze zdjęcia klusek :) mało widać, ale zawsze coś :D

http://img300.imageshack.us/my.php?image=sz1iz6.jpg
http://img296.imageshack.us/my.php?image=sz2vu9.jpg
http://img385.imageshack.us/my.php?image=sz3aj1.jpg

jak na razie nie odkryję nowości jeśli powiem, że są małe, ślepe i różowe :P ;)



Edit: Aha... z tego co wiem da się określić już płeć maluchów, prawda? A więc postaram się to zrobić i jeśli jest ktoś chętny do adopcji na 100% to te maluchy zostaną do wychowania mamusi, reszta prawdopodobnie zostanie uśpiona, gdyż nie ma sensu, żeby zostały i były od początku "niechciane" :-[ to bardzo trudna decyzja, ale uważam, że tak będzie najlepiej...
A więc ktoś na 100% jest pewny, że adoptowałby malucha?
Ostatnio zmieniony czw lis 20, 2008 6:57 pm przez angel_a, łącznie zmieniany 1 raz.
czarna Nemezis i jej kapturkowa córeczka Kalipso <33 +7 pozostałych potworków u nowych właścicieli ;**
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”