Nispodzianka

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Bachio
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 11:57 am

Nispodzianka

Post autor: Bachio »

Witam Jak już napisałem zdażyła mi sie niespodzianka 3 tygodnie temu kupiłem szczura płci pieknej w zoologu... dziś przychodzę ze szkoły a tu piski z klatki.... i mam małe szczurki... jestem bardzo zdziwiony jakim cudem i wogole.... no ale własnie co mam teraz zrobić? jak sie opiekować mamą i pociechami i wogóle?
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Nispodzianka

Post autor: Leia »

Jak poczytasz parę tematów na forum, to co do opieki się zorientujesz. Ważna jest dieta mamuni karmiącej. A jeśli chodzi o maluchy, to możesz nawet już teraz dać ogłoszenie o adopcji, żeby ludzie mili czas się zgłosić, a Ty żebyś mógł znaleźć malcom jak najlepsze domki. Zorientuj się też powoli, jak odróżnić płeć, bo za jakiś czas (niby dość odległy) będziesz musiał porozdzielać maluchy wg płci.

Edit:
Magiczna funkcja i już przemowa do mężczyzny :P
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2009 12:36 pm przez Leia, łącznie zmieniany 1 raz.
Bachio
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 11:57 am

Re: Nispodzianka

Post autor: Bachio »

tak na marginesie to jestem facetem haha... ale za pomoc dzieki póki co to wśród znajomych pytam o adopcje... jestem wciąż zszokowany i to strasznie
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Nispodzianka

Post autor: merch »

podobnych tematow jest troche na tym forum i na forum stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl

zobacz sobie np tu
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=21450

Przede wszsytkim masz mame odzywiac i dostarczyc materilu na gniazdo - reczniki papierowe, polarkowe szmatki
Maluchy najlepiej zostawic wspokoju przynajmniej przez pierwsze 3-5 dni
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Nispodzianka

Post autor: Leia »

Upps wybacz, to było absolutnie niechcący. Po nicku się nie domyśliłam, a wypowiedź nie wskazuje na płeć. Ale jeszcze raz przepraszam, poprawię się ;)
Bachio
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 11:57 am

Re: Nispodzianka

Post autor: Bachio »

ok nic się nie stało... a kiedy szczurki będą miały sierść jakąś? po ilu dniach mniej wiecej?;>
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Nispodzianka

Post autor: Nina »

Polecam: http://www.pixiesworld.com/weekone.htm ;)
Gdybyś chciał mam gdzieś to przetłumaczone.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Bachio
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 11:57 am

Re: Nispodzianka

Post autor: Bachio »

Dziekuje.... posty staram się śledzić na bieżąco. Tłumaczyć nie trzebe dam rade;) Aha i tak jak dziewczyny radziły jedna z maluszków zostanie z mama reszta na wydanie więc problem samotności Płotka rozwiązała sama:P liczbe maluchów szacuje na przynajmniej 6 ale są pod Płotką która jest bardzo zmęczona i nie chce jej nie pokoić więc nie ruszam jej. Pozdrawiam Artur. Info o rodzicach:
-Mama imię:Płotka uszy dośc duże ale czy to dumbo to nie mam pojęcia nie znam się na tym. Kupiłem ją jako szczura niebieskiego jest szara na pleckach nieco jaśniejsza. Jest już troche oswojona przez 18 dni spedzała bardzo dużo czasu ze mną, na mnie i wogóle. Domyślałem się ciąży bo zgrubła bardzo około 5 dni temu.
Ojciec: niznany
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nispodzianka

Post autor: paulinka93 »

I jak tam maluchy?? Będą do adopcji niedługo?? masz jakieś zdjęcia?? pozdrawiam :) Z kąd jesteś?
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nispodzianka

Post autor: Nakasha »

Regularne wrzucanie zdjęć mamusi i kluseczek na pewno pomoże :) :) to wspaniale, że zostawiasz dla swojej szczurci córkę :) mamusia potrzebuje przede wszystkim spokoju i dużo pokarmu wysokiej jakości, bogatego w białko :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”