Żaba, szczury, inne śliczności...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Arabela666 »

Witam, oto moje ukochane milaski:
Obrazek
Akasha trafiła do nas jako miesięczna szczurzynka. Nie wybierałam, co pani ze sklepu zoologicznego złapała - było moje. To była właśnie ona. (Miała być Maria Antonina, ale narzeczony się mnie wyśmiał).
Ponieważ pracuję tylko kilka godzin dziennie, poświęcałam jej mase czasu, nie myślałam o żadnym towarzystwie. Aż do niedawna...
Obrazek

Oto Antares. Jest u nas niecały tydzień (chyba przywieźliśmy ją trochę za małą, pan się zarzekał że ma 5 tygodni, dla mnie to ona miała ze trzy).
Obrazek
Maluszek jest bardzo sprytny, ciekawski, ma świetny apetyt, myślę że nie będzie z nią problemu. Akasha która do tej pory panowała nad całym domem, nie jest zachwycona nową sytuacją...
Wyczytałam tu, że im wcześniej się je ze sobą zapoznaje tym lepiej, ale Antares jest przerażająco mała, nie mam serca jej dawać na pastwę potwora Akashy... Parę razy były razem w wannie, za każdym razem kończyło się atakiem, a ja nie mam serca nie interweniować. Antares drze morde na sam widok starej. Może jak podrośnie...

Obrazek
A to Malajka (najbrzydszy pies jakiego widziałam, ale i najukochańszy). Słodka. Choć strasznie boi się szczurów...
Obrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Babli »

Jakie piękne szczurzęta :-*


Pies też niczego sobie :D
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: RattaAna »

śliczne szczurkowe mordki :) a czemu psina niby taka najbrzydsza, hę? śliczna psinka!
zaintrygowałaś mnie żabą - kto to taki?
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Arabela666 »

Żaba to oczywiście ten pies, nieszczęsny ;) Inne piękności to (nie)moje ptaszki... Ale nie będę ich straszyć lampą błyskową...
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: RattaAna »

Arabela666 pisze:Żaba to oczywiście ten pies
nie domyśliłam się; myślałam, że naprawdę masz jakąś żabę (zieloną co kumka i skacze):)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Telimenka »

Leee a ja sie domyslilam :D Ale psinka urokliwa;)

Szczurasy tez przesliczne :-*
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Leia »

Ja nie wiem, o co Ci chodzi - pieseczek cudny po prostu. A szczuraski przeurocze - nie ma co, piękna rodzinka.
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: strup »

Akasha ma świetnie rozmieszczone plamki. A Antares jest taka słodka. :D

Malajka jest śliczna, co Ty chcesz? ;p
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Arabela666 »

Odwołuje, Antares wcale nie jest za mała na poznawanie!!! Wczoraj spotkały się w psim koszyku. Akasha przewracała kilka razy małą na plecki - a mała się stawiała. Dziewczyny mają ustawione na noc klatki obok siebie. Ostatni tydzień, przez pół nocy Stara siedziała przy prętach i fukała, dziś była pierwsza spokojna noc:). Tak się ciesze (chociaż może troszkę za wcześnie)...
Rano spotkały się na stole w kuchni: Akasha podchodziła do małej, mała na jej widok płacze. Stara kilka razy uszczypnęła ją w tyłek, lekko - a Antares przez całe dziesięć minut jak tam siedziały stała przy krawędzi z zamkniętymi oczami i popłakiwała. Ale chyba nic się takiego nie dzieje...
Sheep'a
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 4:42 pm

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Sheep'a »

Ogonki Naprawde sliczniutkie.
I psinka też piękna.
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Piromanka »

Śliczne szczureczki!
Po śmierci Ernesta znowu marzę o albinosie :'(
A piesek jest po prostu piękny! Mój ulubiony typ, mam słabość do białych psów :-*
Wyczochrać ogony!
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Arabela666 »

Zaczynam mieć wątpliwości, czy sprowadzanie do domu tej małej wogóle miało jakiś sens. Ba, jestem na siebie wściekła że to zrobiłam. Obiecywałam sobie, że jak mała nie zaprzyjaźni się dużą, to oddam. Już wiem że nie będę w stanie.
Spotykają się dwa razy dziennie na neutralnym terenie jakim jest wanna, stół w kuchni, albo psi koszyk. Jedyne czym są zajęte to próbą ucieczki z tamtego miejsca. Antares się Akashy boi, Akasha Antares zlewa...
Za którymś razem postawiłam je obie na podeście - to już teren Akashy. Akasha natychmiast rzuciła się na małą. Tłukły się z pół minuty i rozdzieliłam. Bez ran. Nie wiem czy dobrze zrobiłam - jak ktoś wie w którym miejscu na forum znajdę o szczurzych bójkach bardzo bym była wdzięczna za wskazanie.
Mamy też pierwsze straty - Antares nie ma paznokcia (ale nie wiem, może sama go sobie wyrwała), a Akasha ma poranioną łapę od boksowania klatki w której była mała.
Jak już Antares wyniosłam z pokoju, Ahasha władowała się na ramię, dawała buziaczki, kazała głaskać - a potem zasnęła na kolanach. Już miałam być na nią wściekła...
Wiem że nie powinnam tu smucić, ale jestem załamana. Moja matka nie może patrzyć jak "znęcam się nad tą małą". Zaczynam lekturę działu "Stadko" od nowa. Mam nadzieję że coś nowego wpadnie do głowy...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Malachit »

moze to:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t ... jki#p66510
Nie poddawaj sie. Jesli sie tluka, ale nie ma krwi, to jeszcze nic strasznego sie nie dzieje - jesli uda ci sie je polaczyc, i beda razem zgodnie zyly tez bedzie sie zdarzac (moze nawet czesto :P), ze beda sie bily ;) wiec nie ma potrzeby wg mnie interweniowac, dopoki nic sie nie dzieje. Trzymam kciuki za ciebie i za nie... ;)
A swoja droga szczury w podlizywaniu sie sa niezle :D
w ogole sliczne masz te panny :)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: Arabela666 »

Kilka zdjęć moich maleństw.
Akasha:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

i Antareska:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dziewczyny razem:
Obrazek

Jeszcze Malajka z Boni (pudlem mojej babci):
ObrazekObrazek
Jak się ślicznie bawią? Nie to co te moje szczurze wiedźmy.

Niestety łączenie przebiega kiepsko, Antares pokancerowana bardzo, a dzisiaj brzuszek, pełno krwi...
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Żaba, szczury, inne śliczności...

Post autor: RattaAna »

Akasha ma urocze znaczenie na brzuszku; a mała biała taka tycia...śliczna! co do łączenia - z uwagi na pokiereszowanie faktycznie dałabym małej ochłonąć kilka dni, żeby ranka się zagoiła. Ale nie zaprzestałabym prób łączenia później - bez sensu, żeby każda z nich żyła samotnie.
Będzie dobrze!
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”