Balbina i... ktoś jeszcze.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Pisałam już w dziale 'Podaj łapę' jakiś czas temu, że mam nową szczurzynkę, Balbinę. A wczoraj wieczorem dotarła do mnie nowa panienka z forumowej wpadki, z Krakowa. Jest już dosyć duża, połowę większa od Balbiny, ale jeszcze młoda. I dziś naszły mnie wątpliwości... czy to na pewno ONA?! ???
Ma dosyć intensywny zapach, który ja kojarzę z samcami, ale to może taki jej urok. Kolejna rzecz, która mnie niesamowicie zastanawia, to to, że zostawia po sobie kropelki moczu, na wszystkim. Zupelnie jakby znaczyła teren, jak samiec! Jednakże - nie ma jąder :-\ albo ma jakieś mikroskopijne. Miałam już samce i samiczki, i zawsze byłam pewna, że potrafię je odróżnić, tym bardziej, że szczurek ma 2 miesiące, lub więcej (na moje oko). Przecież te szczurze jądra są ogromne, nie mogłabym ich przeoczyć >:(
Póki co trzymam paskudy w osobnych klatkach; tym bardziej że wczoraj, zanim zauważyłam to 'znaczenie terenu' dałam nową (nowego ??? ) na łóżko, po czym chciałam położyć na nim i Balbinkę, jednak do balbinowej klatki zdążył wejść nowy szczurek i doszło do małej awanturki.
Trochę jestem zaniepokojona sytuacją, nie wiem jak sprawdzić, czy nowa jest nową czy nowym; wrzuciłabym zdjęcia ich genitaliów, może ktoś kto miał więcej szczurów niz ja i lepiej sie zna na płci mógłby mi pomóc, jednak moja cyfrówka jest zawirusowana, i dopóki jej nie odwirusuje nie zrobię i nie wrzucę :-\ postaram się szybko.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: merch »

Jajka u dwumiesiecznego szczurka sa duze zapraszam do albumu F maluchow na fotosiku


www.merchowe-pole.fotosik.pl - je napawde widac :P
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ogonowa »

A które to ogłoszenie z Krakowa? Musi być dziewczynką, przecież by ci stąd raczej nie dali chłopa.
Przecież samiczka też może intensywniej pachnieć.. =P
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Wygląda jak dziewczynka :) własnie pisałam, że te ich jajka są ogromniaste, i ciężko przeoczyć :D
Ogłoszenie było od niejakiego pana alexa. Z tym, że on(a) naprawdę wygląda jak dziouszka, a inni też brali od niego małe i nie zgłaszali żadnych uwag, więc to chyba moje jakieś wyobrażenia ;)
Jajek nie ma, a zapach samca no i te nieszczęsne kropelki :-[
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: merch »

zapach samce maja inny , a dziewczyny tez znacza, mozesz miec jeszcze wnetra, wtedy jest samiec tylko jajek nie ma , mozna wybadac USG, ale wnetr raczej nie jest w stanie zapladniac, tylko jajka wnetrowi dobrze by bylo wyciac , bo moga ulec przemianie nowotworowej.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Hm, czyli taki bezpłodny samiec? Ma jajka ale takie schowane?
Mi się właśnie taka znacząca samiczka jeszcze nie zdarzyła, więc dlatego się dziwie.
W takim razie będę obserwować, jak podejrzenie nie miną pójdę do weta.
Dzięki śliczne :) jak uda mi się zrobić fotki genitaliów to wrzucę; i w ogóle powrzucam ich foty, bo mimo tych wątpliwości jedno jest pewne - szczurek jest śliczny i bardzo przyjazny :)
jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Chciałam tylko dodać, że wczoraj puszczałam paskudy na łóżko, i now(a) nie wykazuje żadnych oznak dominacji, np. nie wskakuje na Balbinę i jej nie 'gwałci' :) z czego się bardzo cieszę, bo jakby to robił(a) to bym tym bardziej panikowała ;D
Chyba jest jednak 'oną' czyli teraz pozostaje kwestia imienia :) ja mam na myśli kilka: Dżuma, Ljubinka, Sabaha, Łupinka ale mój chłopak uparł się na Tekle i cały czas tak do niej mówi mimo moich protestów ;)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: Babli »

Sabaha ! :P
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Heh, moja faworytka :) imię bohaterki filmu "Żivot je cudo' ;) młodej Bośniaczki.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: zalbi »

Tekla bije wszystkie na głowę..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Udało mi się zrobić zdjęcie paskudzie (co prawda genitaliów sobie sfotografować nie pozwoliła ;) ) ale jest. Zapomniałam tylko jak się wrzuca zdjęcia z komputera? Jakby mnie ktoś oświecił byłabym wdzięczna :D
Paskudy już sie nie atakują, na neutralnym gruncie wąchają się, starsza (bo wciąż nie wiem które imie ;) ) liże Balbinę, jakby ją myła, ale poza tym kontaktu z nią nie utrzymuje. Balbina raczej sie stara, skacze wokół nowej a ta odpycha ją, wielką jak u kurczaka tylną nóżką ::) Przesłodkie.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: zalbi »

Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

A więc: oto Balbina:
Obrazek

a to ta nowa (Sabaha lub Tekla):
Obrazek

na razie tyle :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ogonowa »

Ale Balbina jest słodka.. i jakie to ma piękne kolorki!
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Balbina i... ktoś jeszcze.

Post autor: ridja devojka »

Nauczyłam się już chyba porządnie obsługiwać fotosik ;) więc wymiatam. Balbina raz jeszcze:
Obrazek

dałam źle link do zdjęcia nowej paskudy, więc:
Obrazek

jak się kliknie na miniaturke otworzy się duże! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”