Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurzzley

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: szczurzzley »

Moj szczur Spolek jest teraz przewrazliwiony na punkcie dzrzwi oraz boi sie troche mnie probóje mnie podrapać ilekroć przechodzę z nim przez próg dzrzwi czym to może być spowodowane, czy wypadek z odcieciem ogona mugł mieć jaki na to wpływ ?? prosze poradzcie jak spowrotem oswoić swojego szczura tak, aby jego zachowanie nie było juz na tyle niepokojące :(??
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: jokada »

CIERPLIWOŚCIIIII
przeciez to dla niego szok, ból
i to Ty to spowodowałeś :roll: wiec nie dziw się że nerwowo reaguje :roll:
musisz powolutku, spokojnie odzyskac jego zaufanie
no, siłą tego sie zrobić nie da, ani rady jak to, hop-siup, zrobić tez nie ma :roll:
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: Gosik »

Spróbuj może przy przechodzeniu przez drzwi odwrócić jego uwagę smakołykiem...No i z pewnościa potrzeba duuużo czasu i cierpliwości z Twojej strony!
Olga

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: Olga »

tylko spokojnie.... nie wyciągaj go na siłę z klatki, niech sobie odpocznie po tym wydarzeniu. Przemawiaj do niego spokojnie, kidy mu dajesz jeśc. szczurek na pewno się przełamie i będziecie się znów bawić , ale CIERPLIWOŚCI
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: krwiopij »

agresje wobec innych czlonkow forum tez nalezaloby tepic... ja jeszcze raz powtarzam: szczurzzley byl ze swoim szczurkiem u weterynarza i szukal pomocy tutaj... zrobil, co mogl, zeby swojemu malemu pomoc... niestety wypadki sie zdarzaja... ciekawe, ze jakos na IVE nikt sie nie rzuca - jedna z jej szczurek (przepraszam, nie pamietam imienia :oops: ) tez stracila w wypadku ogonek... w jej kwalifikacje do hodowli szczurkow chyba nie watpicie? :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: krwiopij »

zauwaze tylko, ze szczurek dawno byl juz u porzadnego weterynarza i ogonek zostal fachowo opatrzony...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: krwiopij »

faktycznie... procz wyrazniej troski o malucha, wizyty u miejscowego weterynarza, potem kilkunastu/dziesieciu kilomertow drogi do drugiego weterynarza, prosby do nas o jakies rady - tak, to zeczywiscie jedyna...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: oliwi@ »

Krwiopijko, rozumiem Twoją pozycję i tez uważam że agresja wobec tego chłopaka jest nie fair, ale naprawde nie wykazał się on wiedzą... Wybacz...
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: GoHa »

A ja popieram "tate" Rajanka ... uwazam ze dzieciak nie powinien miec szczurka... nawet nie chodzi o plaster... ciekawe czy bylibyscie tez tacy wyrozumiali gdyby nie daj boog zamias ogonka zatrzasnal szczurkowi glowe... cekawe czy tez by zakleil plastrem... :evil: Jak sie ma szczurka powinno sie byc ostroznym... i ZAWSZE uwazac zamykajac drzwi... i robic to delikatnie... i nie ma tu co porownywac do sytuacji Ivy szczurci, bo to sobie sama szczurka nagrabila wtykajac ogonki gdzie nie trzeba. I to byla sytuacja nietypowa... ale zamykanie drzwi na szczurkach to jest niewybaczalne...
Dobrze jest być kochanym... :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: ESTI »

Powiem tak...
Jakikolwiek zwierzak nie jest przedmiotem experymentów i być nie powinien.

Jeśli decydujesz się na opiekę nad żywym zwierzakiem to powinieneś mieć oczy wokoł głowy. Ja nie twierdze, że mi się nie zdarzyło zrobić błędów. Ostatnio mało nie przytrzasnęłam Miki przy zamykaniu drzwi do sypialni. Zawsze jak wychodzę z tamtąd to się rozglądam, ale ona była szybsza. Wlazła mi pod same drzwi i lekko ją .... no wiecie co...jest mi wstyd ale one są bardzo ruchliwe. Nie winię jej tylko siebie za nieuwagę.
Ale nikt nie jest nie omylny!
Jednak żeby zranić aż tak zwierzaka to trzeba nie uważać!
No i ta taśma mnie tak samo jak niektórych wyprowadziła z równowgi!! Poprostu aż się w głowie nie mieści.

Żywe zwierze to nie zabawka, którą możesz naprawić!
Jeśli się decydujesz musisz mieć jakiekolwiek pojęcie o opiece i tyle.
Niewiedza nie jest wytłumaczeniem....
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Co MAM TERAZ ZOBIC ??

Post autor: krwiopij »

dzisiaj przydepnelam lape mojamu psu... pies jest maly, a ja waze 60 kilo... moglam mu te lape zlamac... a co, jesli nadepnelabym na glowe? chyba powinnam oddac psa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”