[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Paul_Julian »

To moze faktycznie jakieś niewyczuwalne wibracje od tych działających sprzętów? Sprawdź bez myszki.
Ale skoro kropelka, to pewnie Cię znaczy, bo jesteś jej stadkiem :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: AngelsDream »

Ja mam dwa samce po ojcu, który stosunkowo mocno znaczy, więc i moje to lejki, ale ciekawostka polega na tym, że na mnie sikają najmniej, chociaż to ja jestem tymi rękami, które przynoszą jedzenie, uczą itd. Najmocniej obrywa się mojemu większemu psu i mojemu TŻ-owi - czasami mam wrażenie, że szczury próbują mi utopić wilczaka i chłopa. ;)

Myszka służąca do obsługi komputera podczas oglądania filmów jest notorycznie osikwana, podobnie było (odniesienie do poprzedniego stadka) zawsze z telefonami, pilotem, etc. Być może liczy się też fakt, że te przedmioty mocno pachną nami, ponieważ często trzymamy je w spoconych jakby nie było dłoniach, a skoro są tak bardzo nasze, to i stadko też je uważa za swoje?
Wyjątki i dwa psy.
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Astharte »

W moim stadzie tylko jedna, Sara ma manię obsikiwania, kilka kropel, ale nigdy mi nie odpuści. Chyba, że przebiegnie tak parę razy, to robi się z kilku kropel mała kałuża. A komórkę, laptopa itd wolę jej usuwać, bo nieraz się przymierzała też do nich.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Flaumel »

Offtop: Angels... Wilczak <3


A do kropelkowania to niestety chyba trzeba się po prostu przyzwyczaić :)
Obrazek
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: siusianie na rękę .

Post autor: L'urine-Boruta »

źle mnie zrozumieliście ;pp

Gandzia na prawdę mnie OBSIKAŁA te kilka razy przed wczoraj... po kropelkach nei było ani śladu, od razu szczoch i kałuża... Dopiero wczoraj kiedy ją obserwowałam jak biegała po mnie to puściła kropelkę. Nie należę do osób panicznie brzydzących się szczochów. Kropelka nic mi nie przeszkadza, ale to co działo się dwa dni temu przebiło wszystko... No nic... narazie incydent się nie powtórzył. :)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Paul_Julian »

Moze jej sie bardzo chcialo akurat i nie dała rady popuscic tylko kropelki :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: siusianie na rękę .

Post autor: L'urine-Boruta »

kilka razy.. znów nie czytacie całości.. :)
Wątpię, żeby chciało jej się sikać kilka razy pod rząd w ciągu 5 minut ;pp no ale ok... jak narazie nadal mnie nie osikała.
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Hanka&Medyk »

Przy znaczeniu babki raczej zostawiają tylko kreskę z moczu, więc może ma przeziębiony pęcherz na przykład, jeśli sika tak intensywnie i dużo.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Licho »

No to ja sie pochwalę, że Tyfek obsikuje mi rękę całym pęcherzem :D (no może troszkę przesadziłam z całym, ale może połową)
Robi to zawsze przy szalonej zabawie z ręką, gdzie skacze, ciągnie mnie za rękaw bluzki, robi fikołki, a potem wskakuje na rękę i siura. Paskudne to jest, ale też strasznie zabawne, bo wiem, ze robi to z radości - dla mnie ten gest jest jak powiedzenie "uwielbiam Cię", choć obsikana taką ilością moczu ręka to nic przyjemnego. Tyfi jest wykastrowany więc ogólne znaczenie terenu mocno sie zmniejszyło, ale wydaje mi sie, ze dopóki nie wyrośnie z zabaw z ręką, będzie mnie obsikiwał ;D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Licho »

L'urine-Boruta pisze:źle mnie zrozumieliście ;pp

Gandzia na prawdę mnie OBSIKAŁA te kilka razy przed wczoraj... po kropelkach nei było ani śladu, od razu szczoch i kałuża... Dopiero wczoraj kiedy ją obserwowałam jak biegała po mnie to puściła kropelkę. Nie należę do osób panicznie brzydzących się szczochów. Kropelka nic mi nie przeszkadza, ale to co działo się dwa dni temu przebiło wszystko... No nic... narazie incydent się nie powtórzył. :)
Pój pierwszy szczur miał taki zwyczaj, ze obsikiwał całym pęcherzem jednego mojego znajomego, niezależnie od tego czy sie przed chwilą odlał. Wystarczył chwilowy kontakt i z Eryka schodził caaaały mocz na spodnie znajomego. Jak mógł, to zsikiwał sie również na jego ręce.
Doszłam do wniosku, że znajomy musi dla Eryka mocno pachnieć i dlatego sikaniem próbuje zabić jego zapach.
W tym przypadku było łatwiej, bo kolega zwyczajnie unikał kontaktu ze szczurem, nie pozwalał mu na siebie wchodzić i tyle.
Może u Ciebie jest podobnie jeśli szczurka sika nie w trakcie zabawy, a tak zwyczajnie jak tylko ma okazję. Może chodzi o jakiś płyn do kąpieli czy inny środek.
Obrazek
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: siusianie na rękę .

Post autor: L'urine-Boruta »

mmm nie mam pojęcia, ale znów powtórże dzisiaj, że obsikiwana dziś nie jestem :) może wtedy akurat umyłam ręce czy coś.. Nie mam pojęcia... Mam wrażenie nawet, że Gandzia przestała sikać na mnie ogólnie. No nic.. dzięki za konwersację w tej sprawie ;DD
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: KITEgirl »

moja tea- alfa, kropelkuje na mnie bardzo często. wycieranie nie ma sensu bo po chwili wraca, wącha, znaczy i odchodzi ::)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: KITEgirl »

wróć!! milka nie tea :D
Koko
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 12, 2011 1:46 pm

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Koko »

A u mnie jeden szczur (starszy) w ogóle nie sika nigdzie poza klatką. Ale za to znaczy teren bobkami ;D
Mały natomiast leje gdzie popadnie ;D
Locorooco
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:04 pm

Obsikiwanie.

Post autor: Locorooco »

Witam. Na jednym forum przeczytałem, że jeśli szczur chodząc po tobie cię obsikuję to oznaka sympati, czy to prawda ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”