Szczur +Mysz

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ÂŁOBUZ

Szczur +Mysz

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Szukałam i nie znalazłam :? . Mam taki dylemat mam srasznie mały pokuj i strasznie kocham zwiezęta i bardzo chciałabym zająć się hodowlą
myszek rasowycz a moje szczury kocham i chciałabym umieścic mysią dziewczynke z moimi dziewczynami ale niewiem czy jej nic nie zribią ?
Co o tym sądziće :? A druga klatka mi sie nie zmieści bo joz teraz mam taką 80dł x 100wys x 30 szer . Czy musze rezygnować z myszek :cry:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur +Mysz

Post autor: krwiopij »

szczur jest drapieznikiem i do tego naturalnym wrogiem myszy... jesli spotka mysz - zagryzie... nie polecam trzymania ich razem...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Szczur +Mysz

Post autor: oliwi@ »

Albo wóz albo przewóz bo jak na moje oko to myszka mogłaby tego nie przeżyć...
KIRA ÂŁOBUZ

Szczur +Mysz

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Dzięki bo nie wiedziałam ze szczury polują na myszy :( :x :shock: raczej myślałam ze potraktują ją jako mniejszego szczura WIELKIE DZIĘKI
P.S
A jeszcze jak pomyśle ze moje dziewuszki uwielbiają kazdy rodzaj surowego mięska to tylko szierść i kosteczki by zostały i to niewiem
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Szczur +Mysz

Post autor: Gosik »

Ja mam szczurkę i mysza (a jutro będę miała jeszcze dwie myszki) w jednym pokoju, ale w osobnych klatkach. Mysz stoi na półce i miałam nadzieję, że w miejscu dla Kery niedostępnym. Gdzie tam! Juz w pierwszych dniach wlazła na jego klatkę,ale wyraźnie w celu zaprzyjaźnienia się. Niestety została zaatakowana (tak mocno złapał jej łapkę,że nie mogła wyjąć spomiędzy prętów i musiałam szybko interwieniopwać). Przez jakieś 3 tyg był spokój. Dwa dni temu Kera wróciła do mysza,ale teraz to ona nie jest zbyt przyjazna. Może nie agresywna, ale się z nim droczy. Mam nadzieję,że sprawa sie nie rozwinie, bo zawsze ją zamykam w klatce na jakiś czas jak tylko podejdzie do mysza. Jest w tym jeden plus-Kera jest pierwszym zwierzakiem, ktoremu udało sie utemperować nieco małego Buca (nawet na dużego psa się rzucił)...Na szczeście panie myszki będą mieszkac w akwarium (oczywiście przykrytym) i nie będzie mowy o wpychaniu łap tam gdzie nie trzeba.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Szczur +Mysz

Post autor: Mycha »

Oczywiście, że można trzymać szczurka i myszkę ale raczej w oddzielnych pomieszczeniach...
Szczura powinno się puszczać, a niestety często poradzi sobie z tym z czym nie poradziła sobie mysz i duże prawdopodobieństwo że może ją zwyczajnie zjeść...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

Szczur +Mysz

Post autor: AniaP »

Ostatnio spróbowałam zostawić na kanapie moje dziewczyny ( dwie młodsze na zmianę ) razem z Panem Myszem - tak mnie jakoś skusiło bo szczurki strasznie się do niego wyrywały kiedy był na spacerku. Byłam cały czas oczywiście w pogotowiu, ręka tuż nad szczurką żeby w razie czego... i zdziwiłam się bardzo bo żadna z dziewczyn nie zaatakowała Pana Mysza tylko powąchały, trąciły nosem i poszły dalej. Za to Pan Mysz podbiegał do nich co chwilkę i uciekał. Jednak trzymania razem szczurka i myszy nigdy bym nie zaryzykowała, myślę że instynkt drapieżnika by przeważył.
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
KIRA ÂŁOBUZ

Szczur +Mysz

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Niestety moje szczurki zbyt wiele nie biegają bo majka nie lubi bezemnie przebywać poza klatką a pozatym boje się o kire ze mogłaby gdzieś wejść i niemogłaby wyjść no i upodobała sobie gryzienie styropianu który jest za akwarium a jak by tam weszła to niewiem co bym zrobiła
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Szczur +Mysz

Post autor: lajla »

ania to pewnie dlatego ze towje szczurki sa przyzwyczajone do pana myszy :wink: ale ja widzlam pare zdjec szczurow i myszy razem :) tak jak szczurow i kotow
ale czy szczury moga byc z myszami napewno zalezy od samych szczurow i myszy! moga zagrysc moga tez pokochac i nei umiec bez siebie zyc !! kwestia przyzwyczajenia i charakterow przeciez dwa szczury tez moga sie poprostu nie lubiec jak ludzie
no ale moje mysoskoczki tez sie keidys z floydem niechcacy na ziemi spotakly i nic sie nie stalo ale tak nie mam zamiaru ich alczyc bo nei czuje takiej potrzeby :wink:
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Szczur +Mysz

Post autor: Gucio »

Łączenie myszy i szczura to nie najlepszy pomysł. Popieram zdania forumowiczów i dodam coś od siebie. Moja Teq robi za kota. Jak jestem u babci to ona biega po mieszkaniu. Babcia miała mnóstwo myszy. odkąd jeżedże tam z Tequillą nie ma ich zbyt wiele... (u mnie w domu była jedna na własnych oczach widziałam tequillę w akcji szat prast i po myszy:()
vix-pe
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 03, 2004 12:59 pm

wow

Post autor: vix-pe »

kiedys moja siostrzenica m iwrzucila myszke do szczurow mam dwie samice a myszka to samiec i byla tam z jakies 2godz jak wyjolem b nie wiedzialem i nic sie nie stalo tylko sie wochały
.....:[Vix-Pe]:.....
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Szczur +Mysz

Post autor: myszka »

Now łaśnie Mycha tak jak na przykład twój śliczny i ma;utki Nergalek zagryzł równie śliczną i maleńką myszkę :? no ale nie ma sie mu co dziwić przecież to drapieżnik [łowca :P ]
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Szczur z myszą

Post autor: Magdalenkaa »

Witam serdczenie.:) Mam 5 miesięczną,oswojoną szczurkę. Dziś do domu doszedł miesieczny samiec-mysz.
Czy są jakiekolwiek szanse,ze zwierzaki się polubią? Czy raczej nie pokazywac im nawet siebie?

Przeniesione i scalone. /Agata
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szczur z myszą

Post autor: zalbi »

mysz jest potencjalnym pozywieniem szczura

zamiast ryzykować smierć myszki spraw swojemu szczurkowi towarzystwo - zaadoptuj drugiego szczura
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Szczur z myszą

Post autor: Magdalenkaa »

ohhh,dziękuje za odpowiedź!
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”