Jedna atakuje druga

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mantodea
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Łódź

Jedna atakuje druga

Post autor: mantodea »

Witam:) Dzisiaj nabyłam dwie młode szczurze dziewczynki. I mam mały problem. Sa w jednej klatce. Sasha jest ciekawska cały czas łazi, wącha , poznaje natomiast Bianca troche mniej. Ale nie w tym problem. A mianowicie Sasha napada Biance i ja atakuje... Mam cos z tym zrobic?? Czy czekac az sie poznaja i "polubia" ?? Jeszcze napisze ze sa w tym samym wieku. Z góry dziekuje za pomoc/rady :)

Przeniesione. /Agata
Ashley [*], Micra [*], Maniek [*], Sasha [*], Bianca [*], Ladiwa [*], Ernica, Franek, Gray
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: Filipw »

Nie ten dział Tu masz odpowiedni dział: http://www.szczury.org/viewforum.php?f=16
Temat byl wielokrotnie poruszany ::). Wystarczy poszukać...

Powodem bitew jest pewnie za mała klatka. naprawde poczytaj tematy w dziale stadko...

Podaj wymiary klatki a jakoś ci pomogę ;).
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: Izold »

Po pierwsze :
Podaj Wymiary klatki - mogą bić się o przestrzeń.
Szczury biją się jeszcze o samca,jedzenie,właśnie przestrzeń i miejsce w stadzie.

Może ustalają kto rządzi?

Sprawdź czy któraś nie jest w ciąży -chyba że zrobiłaś to kiedy je kupowałaś.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: Telimenka »

A ile razem mieszkaja? :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
mantodea
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: mantodea »

Klatka jest duza, sa to dwie klatki polaczone i naprawde maja duzo miejsca. A znaja sie od 2 dni. Zadna nie jest w ciazy.
Ashley [*], Micra [*], Maniek [*], Sasha [*], Bianca [*], Ladiwa [*], Ernica, Franek, Gray
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: alken »

A jak to wyglada, że ją "atakuje"? Szczurze zabawy nieraz wyglądają dość brutalnie ;)
Są z tego samego źródła?
A poza tym skoro masz je od dwóch dni to skąd wiesz, że żadna nie jest w ciąży?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
mantodea
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: mantodea »

Najlepsze jest to ze ta spokojniejsza zaczyna a ta druga ja ustawia do pionu. widze ze sie gryza, jedna z nich piszczy itp. Bo pytałam, po za tym samce bylo odzielnie z samiczkami. Tak sa z tego samego zrodła.
Ashley [*], Micra [*], Maniek [*], Sasha [*], Bianca [*], Ladiwa [*], Ernica, Franek, Gray
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: alken »

Eee tam jak krew się nie leje to jest ok. U mnie jest tak, że mała się zaczyna, molestuje starszą, skacze jej po głowie, więc tamta w końcu ją wywróci na plecy i mała się wtedy awanturuje i piszczy :) no i tak w kółko. Poza tym znają się, jakby nie było, od urodzenia, więc poważnych sprzeczek między nimi nie będzie raczej.
No dobrze że były rozdzielone płciami, ale sprzedawcom też nie można do końca ufać :-\ ja widziałam kiedyś dwa akwa, na jednym był znaczek płci, że samice, na drugim, ze samce, a w tym akwa z samicami siedział w kącie wieeelki samiec. Nie sposób było go nie rozróżnić nawet dla laika.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: Izold »

U mnie jest tak że najmniejszy i najmłodszy,przy tym bezczelny samiec tak cwaniakuje że mu czasem przyleją,ale lekko,a ten się drze jakby go zjadali na żywca. ::)


Ja bym sprawdziła czy nie jest w ciązy,jakby była to rodziel je szybko bo coś może się stać młodym podczas takich "Bijatyk" ;D
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: monczal »

U mnie było to samo, przyczyny są różne, u mnie problemem był tunelik (bo był jeden i mieścił się tam tylko jedna ogoniasta, obecnie podielony na dwa mniejsze ;) pomogło) oraz domki, które mimo, że były dwa to każdy z osobna za ciasny, obecnie połączone w jeden większy z usuniętymi ściankami ;) żadnych pisków już nie słychać :))
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: Izold »

Monczal,kiedy jest wszystko jedno nauczą się dzielić i zbliżą się do siebie śpiąc razem. :)
Awatar użytkownika
monczal
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 16, 2009 3:21 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: monczal »

Izold pisze:Monczal,kiedy jest wszystko jedno nauczą się dzielić i zbliżą się do siebie śpiąc razem. :)
no tak tak, na ten tunelik tylko patrzeć nie mogłem :P z domkiem nie mają wyboru :P napracowałem się żeby połączyć oba więc mają się nim dzielić i kropka. Tak samo jest z pojemniczkiem na papu i poidełkiem :)
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Jedna atakuje druga

Post autor: Devona »

Samice bardzo często walczą o pokarm, obserwuj, czy nie biją się przy misce, może zajść potrzeba umieszczenia w klatce dwóch osobnych miseczek. Ponadto jeśli jedna z samic wyraźnie atakuje drugą, wypycha ją np. z domku, może to oznaczać ciążę. Ciężarne szczurzyce nie lubią towarzystwa. To, że w sklepie Ci powiedzieli, że były trzymane osobno, nie oznacza, że to prawda ;) . Trzeba uważnie obserwować, czy któraś nie przybiera na wadze szybciej od drugiej i w razie podejrzeń ciąży - oddzielić od siebie panienki. Inna kwestia to wymiary klatki - duża klatka to sprawa bardzo względna, jeśli podasz wymiary, to łatwiej będzie ocenić, czy samiczki nie mają za ciasno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”