NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

nusiabtv
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 04, 2009 11:11 pm
Lokalizacja: Kotoototo

NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: nusiabtv »

Dzis kupilam nową koleżanke dla mojej 5 miesiecznej szczuraski. Nowa ma nie caly miesiac. Zapoznalismy je na terenie, które oby dwóm nie bylo znane. Wszystko ok niby, mala chodzila za wieksza, wachaly sie i tak dalej. Starsza bala sie malej i cay czas uciekala najlepiej do mnie. Wsadzilysmy je do nowej klatki, chodzily wachaly nowa klatke i nagle PISK I ATAK ! Starsza zaatakowala mała, szybko zaaregowalismy, mala uciekla za lozko. Stara do swojego starego domu. Odnalezlismy mala no i ma rane :(nie wiem co robic :(

POMOCY
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Ressa »

Rozumiem że pod pojęciem rany masz rozcięcie z lejącą się krwią? Na waszym miejscu wzieła bym szczurki np. do wanny i tam ponownie je połączyła. Pamiętaj że bójki i piski na początku to normalka ::) U mnie też chłopaki darli się jakby ze skóry obdzierali a teraz śpią razem. :D Ile lat ma pierwsza szczurka?
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
Isiaczek
Posty: 419
Rejestracja: pn maja 18, 2009 1:15 pm
Lokalizacja: Garwolin/Warszawa
Kontakt:

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Isiaczek »

Jak byk pisze, że starsza ma 5 miesięcy, a nowa niecały jeden ;)
pusto... :(
TM: Rezus, Khazar, Fermin, Grand, Kruszon, Manfred vel. Mikroś, Putin, Bao

"Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."(Janusz L. Wiśniewski)
nusiabtv
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 04, 2009 11:11 pm
Lokalizacja: Kotoototo

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: nusiabtv »

no wlasnie, ze najpierw dalam je na sofe ktorej nie znaly, a pozniej do wanny. Starsza ja powachala 2-3 razy i uciekala, az wyskakiwala jakby sie palilo :)

Wogole smieszna sytuacja, bo starsza jest zazdrosna jak diabli i co rusz wystawia uszy i oczy jak radary i sprawdza gdzie jest nowa :D
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Mucha321 »

Młodsza samiczka ma niecały miesiąc? Zdecydowanie za wsześnie zabrano ją od matki, nic dziwnego, że krzyczy, boi się.. Maleństwo.
Oderwali od cyca i podstawili innej, obcej samicy.
Daj im czas, nic na siłę, obserwuj uważnie i interweniuj szybko w razie konieczności.

A rankę możesz przemyć Rivanolem.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Leia »

Nie denerwuj się, nie od razu Kraków zbudowali. To nie jest tak, że jeden raz je zapoznasz i już się będą tuliły i pyszczki sobie myły. Bądź konsekwentna, puszczaj je razem na neutralu codziennie. Zobaczysz, że po jakimś czasie (niewielkim) dziewczyny się do siebie przekonają. Tylko nic na siłę, potrzeba Twojej cierpliwości i spokoju.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Izold »

U mnie nadal są bójki między truflą a Piernikiem - nie mogą ustalić hierarchii, a Tequila jest potulna,wiec zostala zepchnieta ze stołka.nie zwracam a to uwagi,chyba ze to brzmi poważnie.
nusiabtv
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 04, 2009 11:11 pm
Lokalizacja: Kotoototo

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: nusiabtv »

3 dzien minol, a ta starsza nie moze nawet na nia patrzec i ja gryzie co chwile :( a slodka malutka jest smutna stara sie do niej przytulac i czysci jej siersc... nie wiemy co robic, boje sie ze starsza moze zabic małą
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Rhenata »

weź szmatki na ktorych starsza spala i osiusiala podkładaj młodszej do gniazda niech przechodzi zapachem tej drugiej,
następnym razem jak puszczasz je razem w wannie, miej pod ręka spryskiwacz z woda i kiedy atak starszej będzie za mocny możesz użyć go żeby przestała bo pchanie się z ręką może się źle skończyć ..dla ciebie ;)
karm malucha porządnie, dużo białka, specjalna dieta aż do 10-12 tyg życia( znajdziesz na forum)
powodzenia i cierpliwości, uda się ale nie będzie to hop siup raczej wiec ostrożnie i się nie zniechęcaj
mam nadzieje ze pomoglam
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: sadakot »

U mnie jest niestety podobnie. Mam 5-6cio miesięcznego szczurka. Parę dni temu sprawiłam mu towarzysza. Na początku było okay, ale teraz trochę się martwię. Starszy kładzie się na małym (dosłownie przyciska go do ziemi), albo ze sobą walczą. Rozdzieliłam ich bo boje się, że w końcu zrobią sobie krzywdę. Chciałabym połączyć szczurki, ale mam stracha, że w końcu poleje się krew.
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Loryel »

To calkiem normalne zachowanie szczurki walcza o to, ktory bedzie dowodzil kiedy tylko to ustala bojki powinny ustapic :) poki nie leje sie krew jest niegroznie :)
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: sadakot »

Do tej pory starałam się nie reagować. Ale dziś wieczorem duży pogonił małego i był z tego nie pisk, a jakiś dziki wrzask. Jutro spróbuje je znowu łączyć, ale dziś będą spały osobno. Boje się, że nie zdążę zareagować na czas :(
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Justyna&Tinka;)
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:11 am

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Justyna&Tinka;) »

Ale jak szczury zaczną się gryźć to chyba nie jest je łatwo rozdzielić?? ???
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: tamiska »

Ogolnie w wiekszosci wypadkow jest sie w stanie zlapac szczura i wtedy on zaskoczony zamiera lub moze zaatakowac ciebie. Zalezy od zwierzaka. Mnie kiedys moj samiec w ferworze walki zlapal za palec, ale jak tylko poczul ze to moja reka od razu puscil i obylo sie bez ran. Jak tylko go zlapalam to sie uspokoil. Drugi samiec jak go lapie tez sie uspokaja.

Poza tym mozna tez klasnac rzucic czyms glosnym w strone szczurow lub opryskac je woda i to zwykle dziala.
Justyna&Tinka;)
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:11 am

Re: NIE DA POLACZYC, SĄ BÓJKI I PISKI :(((

Post autor: Justyna&Tinka;) »

ok. Dzięki :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”