Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

klodii02
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 3:16 pm

Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: klodii02 »

hej mam mały problem.. 9 września moja samiczka urodziła aż 9 małych szczurków. jakiś czas temu zniknęły mi 3 małe szczurki. Przeszukałam cały pokój i nigdzie ich nie znalazłam, a wtedy parę razy udało jej się uciec ze starej klatki, ale zaraz następnego dnia kupiłam jej nową z której nie miała szans ucieczki..(to było jakoś tydzień temu)
Przedwczoraj jeszcze miałam pozostałą 6 ale dziś patrze a nie ma ani jednego.. nie miała szans ucieczki.. Czy to możliwe że zjadła 17 dniowe szczurki ? ?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: merch »

Wydaje mi sie ze niemozliwe
14 dniowe oseski to co najmniej 20 gramów 9 szczurkow to prawie 200 gramów szczurzyca nie dalaby ich zjesc tak w calosci z futrem lapkami i pazurkami.


/ort
mod.V
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: Nina »

To, że samica nie miała szans ucieczki nie oznacza, że młode nie mogły wyjść między prętami.
Radziłbym dokładnie przeszukać mieszkanie i uważać pod nogi.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
klodii02
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 3:16 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: klodii02 »

ale one były jeszcze za słabe żeby same mogły wyjść.. 2 dni temu jak patrzyłam to jeszcze ledwo co się poruszały.. cały czas tylko śpią i jedzą od matki..
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: zalbi »

14 dniowe szczurki otwieraja juz oczka. biegają, próbuja jeść same itd..

szczurka była z zoologa jak sie domyslam? to w sumie nie dziwne, że były słabe..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: hermenegilda »

U mnie są teraz dwutygodniowe szczurki i jestem niemalże pewna, że dałyby radę wyleźć z klatki, takie zwierzątka szybko się rozwijają. Możliwe też, że matka je przeniosła-sprzątałaś wokół gniazda albo samo gniazdo? MOże poobserwuj swoją szczurkę, dokąd chodzi,puść ją niech pobiega po mieszkaniu,może sama Cię zaprowadzi? Powodzenia :)

offtop poleciał do kosza /mod.Telimenka
zalbi wszelkie wycieczki do merch prosze załatwiać przez PW!Regulamin forum wyraznie mowi o kulturze wypowiedzi i zakazie obrazania innych.offtop znow poleciał do kosza. Opanujcie się proszę. /mod Telimenka
gg : 5763772
klodii02
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 3:16 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: klodii02 »

tak zoologa.. naprawde 3 dni temu jak patrzyłam to były jeszcze takie słabe, że dla mnie to aż nie możliwe że w ciągu 2 dni ąż tyle się zmieniły że uciekły..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: merch »

szczurki rozwijaja sie bardzo szybko

nie znalazly sie zaden ? a matki nie wypuscilas , moze ona byje znlazla? No i czemu nie zagladalas tam przez dwa dni mialy co jesc?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: isia28 »

same niewiadome....jezeli mamusia je wyniosla kilka dni temu a pozniej nie miala juz szansy na ucieczke to i tak nie przezyly. a zjedzenie takich duzych. mogla je zagryzc ale przeciez zostalyby slady krwi. to jakos nie moge uwierzyc. moze jakis domownik sie nimi "zajął"podczas Twojej nieobecnosci?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
klodii02
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 3:16 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: klodii02 »

ona miała te małe w domku.. co jakiś czas zaglądałam do nich.. jedzenie i picie codziennie jej dawałam ale nie patrzyłam się w ciągu tych 2 dni do małych bo samiczka zrobiła się bardzo agresywna i nie pozwalała do nich zaglądać.. tak szukałam i ani jednego jeszcze nie znalazłam..
klodii02
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 3:16 pm

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: klodii02 »

isia28 pisze: moze jakis domownik sie nimi "zajął"podczas Twojej nieobecnosci?
u mnie nikt ich nie ruszał bo każdy oprócz mnie się boi szczurów.. Jedynie ja i mój chłopak się nimi zajmowaliśmy.. I to on namówił mnie na to żebym zajrzała do małych.. i wtedy okazało się że ich już niema.. tak samo żadnych śladów krwi nie ma w klatce..
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: Rhenata »

9 małych szczurów nie znika tak od sobie, szczurzyca ich nie zjadła na śniadanie raczej ::)
może ci 'wszyscy' tak się bali ze z tego strachu postanowili się pozbyć nadwyżki? nie takie rzeczy się dzieją
dawno temu moja bardzo bojąca się szczurów mama opiekowała się szczurkiem w wakacje i przed moim powrotem stwierdziła ze szczur jest brudny i go wykapała...w rękawicach skórzanych ze strachu to zrobiła,ale zrobiła ( jak jej potem wygarnęłam to się jeszcze obraziła bo przecież chciała dobrze ::) ) no ale sama widzisz strach jej przed niedorzeczna kąpielą szczura nie powstrzymał...

chłopaka tez weź pod lupę...a tak w ogole to nawet jak udało się jej wynieść szczurki to już po nich niestety :-\
spróbuj ja puścić na pokój i może do nich pójdzie jeśli faktycznie je ukryła
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zniknęło mi 9 malych szczurków.. pomocy

Post autor: Layla »

Przede wszystkim należało wypuścić matkę na wybieg, ale ogólnie cała sprawa wygląda mi na zabranie małych przez kogoś. Szczurzyce czasem zjadają młode, ale nieofutrzone, nie 14-dniowe. Dziwi mnie, że były słabe, szczurki w tym wieku się rozłażą, w klatce ich pełno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”