Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: dosiulka13 »

Witam, od niedawna zaczelam przepatrywac informacje o szurach bo za jakis czas zamiezam znalesc 2 maluch w mojej okolicy i je przygarnac. Szczurami bedzie sie zajmowywac moja siostra i ja wiec mam takie pytanie - Czy jak je oswajac (chodzi mi o to z krzeslam na sirodku pokoju i szczurkiem na kolanch) to czy oba na jakis czas u mnie a potem u siostry czy moze najpierw jeden u siostry a w tym samym czasie drugi jest u mnie a potem zmiana. Ktory bedzie lepszy? Mi sie wydaje ze ten pierwszy bo sa razem i sie mniej stersuja ale nie jestem pena.

Z gory dzieki za odpowiedzi. :)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: merch »

Jesli szczurki przygarniesz lub kupisz na forum , w ogole nie bedziesz musiala ich oswajac , zarowno szczurki z wpadek jak i te z planowanych miotow sa juz oswojone. Szczuerkow nie kupujemy w sklepach zoologicznych , poniewaz maja tam zle warunki , a kupujac tam nakrecamy popyt i pogarszamy los zwierzat , ktore w sklepach i masowych hodowlach sluza do reprodukcji.

Na forum mozesz znalesc szczurki przegladajac tematy w dzialach zwierzaki i narodziny. Planowane mioty hodowców poznasz po literkach :).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: lavena »

Merch tylko może być problem z transportem do Edinburga :P
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: dosiulka13 »

merch pisze:forum mozesz znalesc szczurki przegladajac tematy w dzialach zwierzaki i narodziny. Planowane mioty hodowców poznasz po literkach :).
Dzieki to juz sie martfic nie musze :D Tylko ja nie mieszkam w Polsce. Ale zdazylam znalesc strone o wszystkich zwierzetach do adopcji w UK i w przedziale o gryzoniach znalazlam mase szczurkow potrzebujecych domu, i na pewno juz nie dlugo bede mniec.
Dzieki ;D
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: merch »

No to super :)
I z takimi dwoma mozecie bawic sie razem , zeby wzajemnie sie poznac , nawet oswojone szczurki moga byc troche nieufne w stosunku do nowych wlascicieli , ale szybko im to przejdzie:).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: dosiulka13 »

Wielkie dzieki za te rady :D
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: smeg »

Będzie najlepiej, jeśli szczurki będą mieszkały cały czas razem, a opiekować możecie się nimi wspólnie ;) Nie ma sensu rozdzielać ich tylko dlatego, że "ten jest mój, a ten twój".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: zalbi »

smeg pisze:rozdzielać ich tylko dlatego, że "ten jest mój, a ten twój".
coś takiego nie może miec miejsca..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: dosiulka13 »

Absolutnie nie bedziemy ich tak rodzielac. To by nie mialo sensu, kopic 2 szczurki po to zeby byly w osobnych klatkach? To chyba dziwne. Przeciez zeby nie byly osamotnoine tomusza byc 2 lub wiecej. Mam klatke okolo 1m na 50cm to im wystarczy :)

A i mam jeszcze jedno pytanie czy jesli myszole maja 2 wlascicieli to przyzwyczajaja sie bardziej do tego z ktorym spedzaja wiecej czasy czy jak sie przyzwyczaja do czlowiek to traktoja obu wlascicieli podobnie ??
np.jeden z 2 myszoli bedzie moj a drugi siostry i ja bede z moim spedzac wiecej czasu niz z drugim to jaki bedzie odbior ich obu ma mnie ??
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: zalbi »

i jedna i druga powinna spędzac tyle samo czasu z dwoma szczurami.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: merch »

dokladnie , jak napisala zalbi , przeciez bez sensu je rozdzielac na czas zabaw , a tak jesli bedziecie sie bawic z nimi na zmiane np jedna od 16-19 druga 19-22 szczurki beda bardziej oswojone i lepiej wybiegane , przez to w przyszlosci zdrowsze . Im wiecej bodzcow tym lepszy rozwoj i pozniej w starszym wieku wolniejsze sarzeie sie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: dosiulka13 »

Dzieki merch i zalbi jut teraz wiem co bede musiala zrobic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: Rodzynka »

dosiulka13 pisze: A i mam jeszcze jedno pytanie czy jesli myszole maja 2 wlascicieli to przyzwyczajaja sie bardziej do tego z ktorym spedzaja wiecej czasy czy jak sie przyzwyczaja do czlowiek to traktoja obu wlascicieli podobnie ??
np.jeden z 2 myszoli bedzie moj a drugi siostry i ja bede z moim spedzac wiecej czasu niz z drugim to jaki bedzie odbior ich obu ma mnie ??
Moje traktują wszystkich domowników tak samo. Nie ma na to wpływu, że to ja im sprzątam i zmieniam wodę i jedzonko ;)
Co więcej tak samo jak lubią mnie i domowników lubią też gości i nie ważne, czy to zaszczurzona koleżanka czy antyszczurowa ciocia :D
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: dosiulka13 »

Moje traktują wszystkich domowników tak samo. Nie ma na to wpływu, że to ja im sprzątam i zmieniam wodę i jedzonko
Co więcej tak samo jak lubią mnie i domowników lubią też gości i nie ważne, czy to zaszczurzona koleżanka czy antyszczurowa ciocia
Dzieki :D
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szczurki jeden dle mnie drugi dla siostry

Post autor: Layla »

Moje szczury wszystkie mają 2 opiekunów - mnie i mojego partnera. Są wśród nich takie, które faworyzują jego, inne mnie, innym jest wszystko jedno, kto się z nimi bawi. Generalnie wszystkie ładują się na kolana i potrafią spychać się z nich wzajemnie :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”