Nowy ogonek

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Nowy ogonek

Post autor: dusiaczek »

Witam mam straszny problem. Właśnie dostałam nowego szczurka. ma około 6 tygodni i jest o jakieś 2-3 tygodnie młodszy od moich starszych szcurasów. Przez około godzinę trzymałam go przy sobie na łóżku, teraz wyciągnełam do niego jednego z poprzednich szczurow i na początku sie obwąchiwali, potem starszy zaczął chyba gryźć malucha bo usłyszałam nagle straszne piski. kiedy chciałam je rozdzielic to starszy rzucił sie na mnie i wbil sie zebami tak mocno w moj palec ze musialam na siłę rozchylac mu pyszczek. pobieglam do lazienki krwawiąc, wtedy oni siedzieli koło siebie na kocu, jakieis 20 minut ale za chwile znowu zaczely sie piski. zauważyłam tez ze młody caly czas robi kupki a starszy je zjada. rozdzieliłam je. no ale jakoś musze je do siebie przyzwyczaić... Prosze o pilną pomoc !
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Nowy ogonek

Post autor: dusiaczek »

Nie umiałam edytować poprzedniego posta, a chciałam dodać, że Dżony (starszy) uciekl z klatki i znowu pobiegł do nowego, tamten piszcząc przewrócił się na plecy a Dżony przygniatał go łapkami. wyglądało to naprawdę jak groźna walka, boję się strasznie, bo chcę żeby żyły razem w jednej klatce, a nie wiem co mam zrobić.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy ogonek

Post autor: isia28 »

poczytaj o łączeniu. zazwyczaj sie udaje chociaz to troche trwa. zawsze wyglada groznie ale na tym sie konczy. jednak nie jest prawda ze wszystkie szczury mozna polaczyc. mialam dziewczynke ktora tolerowala inne jak lataly luzem ale w klatce musiala byc sama bo sie ciagle krew lała
ObrazekObrazekObrazekObrazek
look2009
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 09, 2010 4:51 pm

Re: Nowy ogonek

Post autor: look2009 »

a ja właśnie tak jak ty zaczynam "proces" łączenia 3 miesięcznej z 1 miesięczną. i weterynarka przy okazji poradziła mi żeby najpierw oswoić małą ( jest nowa) w osobnej klatce ( ja mam spory kosz(plastikowy) / transporter na ok. 3/4 szczury to powiedziała że świetny), potem zamienić im te ściereczki na których śpią żeby poznały swój zapach, a dopiero na końcu połączyć w jakimś miejscu którego żadna nie uzna za swoje ( najlepiej transporterek) i zostawić tam na chwile, a potem przełożyć razem do umytej klatki i już tylko mieć nadzieje że się polubią mam nadzieje że komuś się ten post przyda
look2009
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 09, 2010 4:51 pm

Re: Nowy ogonek

Post autor: look2009 »

sorka to " mam nadzieje że komuś się przyda" miało być mam nadzieje że ci się przyda. mój błąd sorka :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”