Myszoszczur

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Myszoszczur

Post autor: xMsMartax »

Szukałam, nie znalazłam.
Dziś będąc w jednym z marketów zajrzałam do sklepu zoologicznego. Patrzę- szczurki. Ale jakieś dziwne. Chodzi mi nie tylko o umaszczenie (nieregularne plamki, łatki jak u myszek) ale też o cieniutki ogonek. Było to to większe niż mysz, dużo większe, wielkości małego szczurka, a podpisane "myszoszczur" ??? ??? ::) Czy takie coś istnieje, czy to jakiś chory wymysł sprzedawców? ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Myszoszczur

Post autor: Asmena »

Yyy, moim zdaniem- wymysł.

Generalnie rasowe myszki mogą być naprawdę dużych rozmiarów- jak chomiki (syryjskie, nie dżungarki ;) ), albo takie 4, 5 miesięczne szczurki.
Może po prostu przez przypadek udało im się wyhodować duże mychy?
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Myszoszczur

Post autor: sssouzie »

może pomyliło im się ze szczuroskoczkiem? :D bo takie z kolei istnieją ;)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Myszoszczur

Post autor: zalbi »

wymysł i podpis po to, by bylo wieksze zainteresowanie kupujących.. normalne =/

a byly to pewnie myszki, pewnie jacys pseudo rozmnażacze rozmnozyli myszy z rodowodem..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Myszoszczur

Post autor: xMsMartax »

Właśnie dowiedziałam się , że to nie były myszy, szczury, myszoskoczki, ani żadne też myszoszczury ;) .
Brat poinformował , że zwierze to nazywa się mastomys . Było tylko błędnie podpisane.
Oto link jak zwierzak wygląda (taka wielka mysz). Żródło google.pl , w sklepie były identyczne.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Myszoszczur

Post autor: Erka »

Ciekawa sprawa :) W ogóle, śliczny ten zwierzak, wygląda jak połączenie myszy, chomika i szczura :D
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Rybak
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 04, 2009 9:00 am

Re: Myszoszczur

Post autor: Rybak »

Mi sie zbytnio nie podoba tak mieszanka :p
Awatar użytkownika
zaszczurzona
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:52 am
Lokalizacja: Legionowo

Re: Myszoszczur

Post autor: zaszczurzona »

Mi ta mieszanka się nie podoba. Po pierwsze, zwierzę jest wystraszone. A dla mnie bojące się zwierzęta nie mogą być śliczniutkie, tylko biedniutkie. I ubarwienie, nie lubię plamek, co nie oznacza, że takiego zwierzaka skreślam.

Naprawdę dziwne. Nie wygląda normalnie. Jeśli coś mieszali z genetyką, to na pewno zadowolona nie jestem. Jak można mutować zwierzęta? Zmieniać je dla zachcianek, wyglądu, nieraz w słusznej sprawie, charakteru. Bawić się nimi, osłabiać, ulepszać geny? Nie zostaliśmy stworzeni do takich rzeczy. A jeśli to normalna mysz, to jak udało wyhodować ją tak wielką?. Ciekawa sprawa.
Moje maleństwa ; Kora i Dżuma...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Myszoszczur

Post autor: zalbi »

mastomyszy są większe od zwykłych myszy i trzymac ich razem nie mozna bo sie pozagryzają.


zaszczurzona - to nie zoolog "wytworzyl"taka mieszankę. mastomyszy juz dawno mozna znaleźc w różnych sklepach, na giełdach itd. co nie znaczy, że mozna je kupowac..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
czarnaeve
Posty: 140
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: DE /Sława - lubuskie

Re: Myszoszczur

Post autor: czarnaeve »

Slyszalam juz cos o mastomyszach, swojego czasu sama sie nad nimi zastanawialam ;)
Jest to gryzon z pewnoscia.. niektorzy zaliczaja tego zwierza do jednego z gatunkow myszy badz tez szczurow (podejrzewam ze tak to wlasnie nazwa powstala ;D sprzedawca sie pewnie zdecydowac nie mogl :D ).. co jednak w obydwu przypadkach bledne!...
Obrazek
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Myszoszczur

Post autor: sr-ola »

zaszczurzona pisze:Mi ta mieszanka się nie podoba. Po pierwsze, zwierzę jest wystraszone. A dla mnie bojące się zwierzęta nie mogą być śliczniutkie, tylko biedniutkie.
Nie dopatrywałabym się strachu w wyglądzie oczek.Mastomys ma naturalnie wielkie,wylupiaste oczka co nadaje wygląd wystraszonego zwierzaczka ale nie musi być zgodne z rzeczywistością..
Tak w ogóle czytałam gdzieś,że są hodowane głównie dla węży,dlatego często nie są zbyt oswojone i bywają agresywne (nie wiem ile w tym prawdy.Ale nie zaleca się terrarystom "podawania" ich żywych,żeby nie zrobiły krzywdy takiemu np.wężowi czyli zadziorne pewnie są).
No i też są stadne,jak szczurki.Teraz to jeszcze nowość ale pewnie za jakiś czas staną się tak popularne jak szczurki i myszki(szczególnie,że nie są takie wonne).
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myszoszczur

Post autor: alken »

myślę, że jeśli faktycznie są agresywne i nieoswojone to nie ze względu na to, że są hodowane dla węża, ale dlatego że pewnie nie są hodowane zbyt długo, to dzikie zwierzęta po prostu. pamiętam, że mieliśmy w szkole mysz kolczastą (swoją drogą, to chyba najgłupszy pomysł, hodować zwierzęta w klasie od biologii :-\ ) i dzięki temu, że była szybka i agresywna udało jej się przeżyć- inne zwierzaki czyli myszy,chomiki, ptaki, zginęły marnie w rękach dzieciaków. a mysz była taka, że jak jej sprzątaliśmy to trzeba było przez rękawicę, włożyć do wiadra, wiadro przykryć szybą, a szybę docisnąć kamieniem xD potem jak koleżanka wzięła ją do domu mysz złagodniała, ale nigdy nie oswoiła się do końca.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Myszoszczur

Post autor: sr-ola »

alken pisze:myślę, że jeśli faktycznie są agresywne i nieoswojone to nie ze względu na to, że są hodowane dla węża, ale dlatego że pewnie nie są hodowane zbyt długo, to dzikie zwierzęta po prostu.
No właśnie to miałam na myśli,tylko nie dokładnie się wyraziłam ;) Chodzi mi o to,że nie są od pokoleń hodowane "do głaskania" jak szczurki czy myszki a raczej nauczone życia w środowisku bądź w hodowlach dla terrarystów,gdzie też panują zwierzęce a nie ludzkie prawa.Chyba już mi się udało wyjaśnić :D Podobno są wykorzystywane też w laboratoriach,przy badaniach nad nowotworami bądź innymi chorobami (znane są z tego,że przez pchełki znajdujące się w ich sierści przenoszą dżumę).

Fakt,zwierzaki w szkołach to okrutny pomysł.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Myszoszczur

Post autor: UprzejmaCegła »

Zobaczcie to --> http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/29764.jpg
Śliczne te istotki :) to ze zdjęcia powyżej przypomina mi takiego cukierka - "kukułka" lub "raczek", pewna nie jestem :)

To przykre, że takie zwierzęta są traktowane powierzchownie, jak posiłek dla jakiegoś płaza.
Chyba lepszym wyjściem byłoby nie hodowanie w ogóle takich zwierząt, ale błędy ludzkości bardzo ciężko naprawić.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Myszoszczur

Post autor: zalbi »

UprzejmaCegła pisze:Zobaczcie to --> http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/29764.jpg
Śliczne te istotki :) to ze zdjęcia powyżej przypomina mi takiego cukierka - "kukułka" lub "raczek", pewna nie jestem :)
tylko jak mysz berberyjska ma sie do tematu mastomyszy?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”