Nowye szczurki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Witam,

Otóż od wczoraj mam w domu 3 szczury ze sklepu zoologicznego "aligator". Zakupiłem je w Bydgoszczy.
Szczury te mają rozpustowość od 2-4 miesięcy swojego życia.
Kupiłem klatkę 2 piętrową. Jej wymiary to:
Wysokość - 31 cm
Szerokość - 50 cm x 27cm

Czy tyle wystarczy ? Kupiłem klatkę nowoą za 69zł mam ściułkę doradzcie co ile wyminiać.
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowye szczurki

Post autor: CzarrnaWdowa »

Klatka za mała nawet dla jednego szczura !
Jakbyś dołożył 40 złotych miałbyś świetną klatkę z Allegro.
Źle zrobiłeś, że kupiłeś w sklepie.
Szczury - chodzi o facetów czy ogólnie.. ?
Bo jeśli to samiczki to mogą być zaciążone.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Nowye szczurki

Post autor: bubu »

Ściółkę powinno się wymieniać co 2-3 dni .
Zgadzam się z tym co napisała CzarrnaWdowa - klatka jest za mała nawet jak dla jednego szczura.. ::)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowye szczurki

Post autor: smeg »

Zależy jaka ściółka. Najtańszych trocin w ogóle nie powinno się używać, bo mogą zawierać pasożyty. Dopuszczalne są te firmy Chipsi albo Vitakraft. Lepsze są jednak drewniane lub bentonitowe żwirki dla kotów - jeśli codziennie wyjmuje się z nich odchody, to cały żwirek można wymieniać nawet co kilka tygodni.
Jaką karmę dla nich kupiłeś? Jeśli Vitapol albo Megan, to nie karm ich tym, to najgorszy szajs. Kup Versele Laga, XtraVital, Tropifit, Vitakraft, Tima Rattima. Taniej wychodzi w sklepach internetowych.
Jesteś pewny co do płci szczurków? Sprzedawcy w sklepach często się mylą. Jeśli masz wątpliwości, to wstaw tu zdjęcia ich podwozia, pomożemy ;) Dobrze, że masz 3, bo szczurki to zwierzęta stadne :)
Ogólnie - czytaj jak najwięcej tematów na forum, wszystkie informacje zostały już kiedyś napisane.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nowye szczurki

Post autor: zalbi »

nie rozumiem cię..

w innym temacie napisałes, że masz trzy szczury już długo i że ściółkę wymieniasz co tydzień ???



nie kupuje się szczurów w sklepach itd. poczytaj o tym.


klatke jak najszybciej wymien na dużo większą, zwierzęta w niej się męczą, mogą się nawet pozagryzac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowye szczurki

Post autor: Jessica »

taka klatka bylaby dobra dla chomika... mam nadzieje ze nie krecisz bo jak zauwazyla Zalbi roznie piszesz... wiec nie wiadomo o co chodzi
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Szczury puki co sąmałe. Są tej samej płci.
Karmie ich beaphar'em (granulki) klatka jest 2 piętrowa no i na noc tylko są w klatce
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowye szczurki

Post autor: LaCoka »

Ale co z tego, że klatka jest 2piętrowa skoro jest za mała?
Nawet w najmniejszej klatce możesz zrobić i 5pięterek ale to nie sprawi, że stanie się większa
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nowye szczurki

Post autor: zalbi »

napisałes, że wysokosc to 30 cm - czyli jedno pietro ma 15 cm. a szczur potrzebuje stanąc na tylnych łapkach i sie wyciągnąc, potrzebuje 30 jednego piętra. czyli wysokosci minimum 60 cm.


co z tego, że są małe? jakby Ciebie w dzieciństwie trzymali w pudle to uwierz, że w wieku lat np 20 miałbyś metr wzrostu albo skrzywiony kręgosłup. nie męcz tych zwierząt, jeżeli będą w za małej klatce to albo w dorosłym zyciu będą maleńkie albo będą chore.

trzy szczury w takiej małej klatce! to jest s a d y z m...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

To co ja mam wille dla nich stawiać ?

Fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro !
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Sory fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowye szczurki

Post autor: UprzejmaCegła »

No klatka faktycznie mała.

Kiedy bierze się na swe barki taką odpowiedzialność to trzeba wiedzieć jak zapewnić odpowiedni byt naszym pupilom.

Nikt tu na Ciebie nie najeżdża tylko poucza, bo właściwie sam powinieneś wiedzieć, że szczur to nie chomik i potrzebuje więcej przestrzeni. Za grosze można znaleźć klatki dla naszych klusek choćby nawet na allegro ;)

A może spróbuj sam coś zrobić? Powiększyło mi się ostatnio stado, teraz mam sześciu panów i robię im wolierę, ze starej szafki kuchennej. Wystarczy takiej wyciąć dziury w drzwiczkach, wstawić siatkę, urządzić jakoś i gotowe ;)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowye szczurki

Post autor: UprzejmaCegła »

A i fajne pięterko zrobiłeś :) wykorzystam takie w nowej wolierze ;)
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Nowye szczurki

Post autor: pariscope »

Cześć Gonzales! Szkoda, że nie poczytałeś naszego forum, zanim kupiłeś szczurki i klatkę. Ale nie martw się, wszystko da się naprawić, jeśli tylko wykażesz dużo dobrych chęci. Wierzę, że tak będzie, bo z Twoich dotychczasowych wpisów widać, że bardzo się cieszysz z tych szczurków i chciałbyś, by było im u Ciebie jak najlepiej. Czytaj jak najwięcej, bo na forum znajdziesz odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, a nawet więcej :D .
I nie przejmuj się, bo większość z nas popełniała te same błędy. Ważne jest tylko, by jak najszybciej te błędy naprawić.
Wygłaskaj swoje maluchy, a lekturę zacznij od tematu " Nasze klatki".
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowye szczurki

Post autor: LaCoka »

Możesz ewentualnie przyjąć od kogoś klatkę (niektórzy oddają za darmo albo za grosze tylko trzeba dobrze poszukać ;))
A i na Twoim miejscu wyjęłabym ten podeścik z klocków bo zabiera przestrzeń maluchom a żeby było im wygodniej to na pięterku możesz położyć kawałek ścierki lub ręcznika (albo innego dowolnego materiału) co by w tyłek było miękko podczas spania :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”